Účesy pro krátké vlasy podle typu obličeje

Krátký střih vlasů je šmrncovní úpravou, která si nežádá tolik péče a času jako vlasy dlouhé. Nabízí řadu variací od naprosto nenáročných jednoduchých střihů až po složitější extravagantní účesy. K přednostem krátkých vlasů rozhodně patří odlehčení hlavy, rychlé schnutí vlasů a snadná úprava. Na druhou stranu se tím vlastně tak trochu obíráme o jednu ze silných ženských zbraní v podobě závoje vlasů dlouhých. Musím se přiznat, že jsem jedna z žen, kterým delší vlasy hodně přidávají na sebevědomí i půvabu a neumím si představit, že bych je ostříhala. Samozřejmě ale existuje zase spoustu žen, kterým daleko lépe sluší vlasy krátké. Dnes se proto podíváme, k jakému typu obličeje se krátké vlasy hodí a možná tak zjistíte, že by mohly svědčit i vám.

Jak se nechat ostříhat na krátko

Pokud uvažujete o změně z krátkých vlasů na dlouhé, je nejlepší přejít k tak rozdílnému střihu raději postupně. Z dlouhých vlasů je dobré nejprve udělat mikádo a poté si rozmyslet, zda stále toužíte po ještě kratších vlasech. Někdy zkrátka asi každá z nás zatouží ihned po větší změně, ale následně toho často litujeme. Proto si takový krok několikrát rozmyslete a postupujte pomalu. Možná dospějete k názoru, že i polodlouhé mikádo je na váš vkus až moc krátké, ale to vám stále doroste rychleji než účes na ježka.

Krátké vlasy nabízejí spoustu střihů, opět si tedy důkladně rozmyslete, zda nevolíte příliš extravagantní variantu a zda se bude účes snadno upravovat. A samozřejmě nejdůležitější je, aby vám zvolený účes slušel. Zkusit můžete programy v internetu, které vám umožní si pár střihů na některé své fotce vyzkoušet. Není to sice úplně přesné, ale stále lepší, než se do střihu pustit na slepo. V potaz byste měla vzít také tvar svého obličeje, který velmi ovlivňuje, jaké vlasy pro vás budou nejvhodnější. Tipy, jak zvolit střih aby slušel právě vašemu obličeji, najdete v následujícím přehledu.

strihani-vlasu

Krátké vlasy pro kulatý obličej

Právě kulatý obličej není pro krátké vlasy úplně nejvhodnější. Vlasy s délkou pod bradu ho totiž dokážou velmi pěkně protáhnout, což  krátké vlasy v takové míře nesvedou. Přesto si pravidelný kulatý obličej kratší vlasy dovolit může, ale je důležité, abyste zvolila správný střih. Veškerý objem vlasů musí být nahoře hlavy. Na stranách by naopak vlasy měly být co nejvíce u hlavy a zbytečně tak kulatý obličej ještě více nerozšiřovat. Pro kulatý obličej je hezký třeba účes s delší ofinou lehce na stranu a střapatými vlasy po stranách. Chybu neuděláte ani rozježeným účesem, který vytvoří objem nahoře hlavy.

Hair Magazine Awards 2009: Arrivals

objem nahoře hlavy vyvolává dojem delšího obličeje

Krátké vlasy pro dlouhý obličej

U dlouhého obličeje je naopak třeba obličej zkrátit a přidat objem na stranách obličeje. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je zakrytí čela vlasy. To dokáže skvěle rovná dlouhá ofina spolu s kratšími vlasy v zadních partiích. Stejně dobře vám pomůže ofina posazená úplně k jedné straně hlavy, takže vlasy opět zakrývají velkou část čela. Partie na stranách hlavy foukejte pro zvýšení objemu do široka, nebo je ze stejného důvodu lehce zvlňte.

kratke-vlasy-dlouhy-oblicej

rovná ofina zakrývá čelo, obličej tak vypadá opticky kratší

 

Krátké vlasy pro oválný obličej

Oválný obličej si už tradičně může dovolit prakticky cokoliv. Zvolte si proto účes, který vás bude co nejlépe vystihovat. Samozřejmě vám nemusí slušet úplně všechno, ale s žádným klasickým střihem byste neměla šlápnout úplně vedle. Určitě vám budou sedět rozverné rozcuchy i romantičtější zvlněná kratší mikáda. Odvážný a zajímavý střih ale může být třeba i na ježka. Vzpomeňte si na úchvatnou Sinead O´Connor, která vypadala téměř bezvlasá naprosto étericky, přitom by možná s dlouhou hřívou úplně zanikla.

kratke-vlasy-ovalny-oblicej

ležérně rozcuchané vlasy vypadají na oválném obličeji velmi svůdně

Krátké vlasy pro srdcovitý obličej

U srdcovitého obličeje mohou působit krátké vlasy také velice šmrncovně. U tohoto typu obličeje byste se měla snažit o odvedení pozornosti od výraznějšího čela. Dosáhnete toho třeba vzdušnou ofinou, která je u tohoto typu obličeje velice žádaná. Ofina by měla být vzdušná, může být lehce na stranu nebo rovná. Doplnit ji můžete kratšími vlasy v zadních partiích po stranách bez objemu, abyste zde obličej ještě více nerozšiřovala. Pro tento jemný typ obličeje jsou velice vhodné ale i ledabyle rozcuchané střihy působící nedbale elegantně i zde je ale žádoucí zakrýt alespoň část čela.

kratke-vlasy-srdcovity-oblicej

střapatý sestříhaný střih a zakrytí části čela dodává srdcovitému obličeji šmrnc

Krátké vlasy pro hranatý obličej

Hranatý obličej stejně jako kulatý není pro krátké vlasy úplně nejvhodnější. Tento typ obličeje se dobře kombinuje s delšími vlasy, které ho zjemňují. Pokud tedy chcete k hranatému obličeji vyzkoušet krátké vlasy, musíte si vybrat správný střih. Je důležité abyste nevolila přísné symetrické účesy. Daleko lépe vám budou sedět ležérně rozcuchané krátké vlasy. Hezké bude také jakékoliv zvlnění vlasů, které celkový dojem zjemní.

kratke-vlasy-hranaty-oblicej

zvlnění vlasů zjemňuje výraznější čelist hranatého obličeje

Přidat komentář