Úprava obočí – rady, tipy a postup

Ať už se líčíte jemně nebo výrazně, je důležité věnovat pozornost také úpravě obočí. Pokud jste s tvarem spokojeni, stačí jej zafixovat barevnou řasenkou, aby se chloupky během dne nepohybovaly tam, kam nemají. Jestliže jste naopak majitelky tenkého a nevýrazného obočí, je pak potřeba si s ním trochu více vyhrát. Pomocí tužky nebo stínu snadno vytvoříte dokonalý tvar, který perfektně podtrhne jakýkoliv makeup.

Jak vybrat ten správný produkt?

Nejprve zvažte, zda použijete tužku nebo stín. Tužka je vhodná pro ty, kdo mají husté chloupky a potřebují vyplnit a upravit jen lehce. Pokud naopak toužíte po precizním vzhledu, sáhněte raději po stínu. Můžete použít i klasický mono stín s matným efektem. Praktická je také paletka na obočí, ve které najdete dva i více odstínů.

Ať už je vaše obočí světlé nebo tmavé, vždy vybírejte mezi studenými odstíny. Vypadají přirozeně a méně nápadně.

Postup

  1. Začněte tím, že si obočí učešete pomocí obyčejného kartáčku. Použít můžete klidně i vyschlou řasenku. Při úpravě je velmi důležité se neustále držet přirozeného tvaru. Nesnažte se jej protahovat příliš do strany ani ho zbytečně moc nerozšiřujte.
  2. Naberte malé množství stínu a začněte vyplňovat chloupky u kořene nosu. V tomto místě použijte minimální množství, aby zde zůstal zachován vzhled vyrůstajících chloupků. Nanesete-li stínu příliš, bude obočí vypadat velice hrubě a to nelichotí žádnému obličeji.
  3. Postupujte dále vyplněním středu. Zde můžete začít s úpravou tvaru, pokud chcete silnější nebo třeba více do obloučku.
  4. Konec pak vyplňte opět jen lehce a do ztracena. Na závěr znovu pročešte, abyste odstranili přebytečnou barvu a docílili maximálně přirozeného vzhledu.

Pro jistotu můžete ještě zafixovat speciální řasenkou určenou na obočí.

3 Comments

Přidat komentář