Vakuové masážní baňky – baňkování zkušenosti

Nedávno jsem se byla podívat na ošetření vakuovými masážními baňkami. Jedná se o  velice zajímavou metodu pro každého, kdo trpí bolestmi svalů, zatuhlostí zad nebo má problémy s prokrvováním. Ošetření pro vás opět podstoupila Veronika, kterou už možná někteří z vás znají z předchozích článků. Samotný zákrok pak prováděla velice šikovná masérka a kosmetička Věra. Na její stránky se můžete podívat tady.

Jak vakuové masážní baňky fungují

Ošetření baňkami se zakládá na principu podtlaku. Zjednodušeně řečeno baňka vytáhne do ošetřovaného místa krev, čímž nastartuje prokrvování. Zatuhlá nebo bolestivá tkáň se tak začne okysličovat, uvolní se, dojde k odplavení toxických látek a k zahájení regenerace.

Pro koho se ošetření baňkami hodí

Baňky jsou výbornou pomocí pro zatuhlá zablokovaná záda, ale velmi dobře si poradí také s bolestmi svalů a zlepší prokrvování těla. Dokonce je u nich zaznamenán i velmi pozitivní efekt na celulitidu a výborně se tak hodí jako doplněk k anticelulitidní masáži. Konkrétně Veronika podstoupila baňkování kvůli zatuhlým a bolestivým zádům.

Jak ošetření probíhá

Celá aplikace baněk začíná potřením ošetřované oblasti olejíčkem.

vakuove-banky-recenze

nanášení olejíčku

Následně se na kůži přiloží baňka a přidrží se zde. (Na fotce jsou již záda v průběhu ošetření, takže je už patrné výrazné prokrvování. )

bankovani-prubeh

přiložení baňky

Poté se na baňku nasadí speciální vakuová masážní pistole, která vytvoří podtlak a baňka se ke kůži „přisaje“. Není to vůbec bolestivé, cítíte pouze tlak způsobený nasátím.

bankovani-vakuova-pistole

vytvoření podtlaku

Takto se aplikuje na postiženou oblast více baněk a v průběhu ošetření se opět uvolňují a přesunují, aby byl zákrok co nejšetrnější.

vakuove-masazni-banky-zkusenosti

i když nasáté baňky nevypadají zrovna přitažlivě, ošetření není bolestivé

Po konečném sundání baněk se ošetření může doplnit jemnou masáží okolních oblastí.

bankovani-po-aplikaci-banek

masáž na závěr

Co dělat po ošetření vakuovými masážními baňkami

Po ošetření je na kůži patrné výrazné prokrvení. Červené flíčky ale přetrvávají pouze den až dva a poté mizí. Velice rychle se dostavuje úleva do partií, kam byly baňky aplikovány. Sama Veronika popisuje uvolnění ještě jako podstatně vyšší než po klasické masáži. Nejdůležitějším pokynem po  zákroku s baňkami je především dostatečný pitný režim. Při ošetření se totiž vyplavují toxiny, které je třeba z těla dostat pryč.

Celkové hodnocení ošetření 

Baňkování je příjemné relaxační ošetření s velmi pozitivními zdravotními účinky. Sama mohu potvrdit, že jsem po přiložení baněk na zatuhlý krk cítila znatelnou úlevu. Veronika si pak ošetření celých zad velice pochvaluje a baňkování navštěvuje pravidelně. Pokud tedy bolestí svalů nebo zatuhlostmi trpíte, určitě bych doporučila ošetření vyzkoušet. Může se vám stát příjemným a účinným doplňkem klasických masáží.

 

Přidat komentář