Vlasová kosmetika Alterna – recenze

Alterna je královnou vlasové kosmetiky. Pokud hledáte luxusní vlasovku, bude to pravděpodobně Alterna, kterou vám v kadeřnictví doporučí. I já jsem byla zvědavá, jestli je tohle opravdu ten převratný zázrak, na který moje vlasy čekají. Počáteční investice několika tisíc do šamponů se sice prodražila, ale dnes vám konečně můžu říct, jestli za to Alterna stojí.

Kosmetika Alterna využívá nejvzácnější účinné složky jako jsou extrakty z kaviáru, mořské bioaktivní látky, certifikované organické rostlinné výtažky a italský lanýžový olej.

Péče o vlasy s Alternou

Balení produktů je luxusní a krásné. Jako první vás u Alterny určitě zarazí otevírání přípravků. Uzávěrem pouze pootočíte na stranu a následně vytlačíte obsah. Určitě si všimnete krásné jemné vůně, která je pro Alternu typická. Šampony jsou koncentrované, takže k použití stačí opravdu malé množství. Pouze šampon ale koupit nestačí, ten vlasy otevře, umyje a vyčistí. Daleko důležitějším krokem je až  kondicionér, po kterém se do vlasů navrací hebkost a lesk.

 

Testování

Mé vlasy jsou odbarvované, takže chemicky poškozené na tu nejvyšší možnou úroveň. Po použití běžného šamponu z drogerie na ně není dvakrát hezký pohled. Před odbarvováním jsem měla hustou nadýchanou nezkrotnou hřívu. U vlasovky preferuji, aby po ní vypadaly vlasy zdravěji a zároveň byly zkrocené a upravené. Teď ale k tomu zásadnímu – co s mými vlasy udělala Alterna? Alterně se povedl malý zázrak. Moje vlasy navrátila do stavu před barvením. Po umytí vlasů Alternou mám zkrátka zase svou hustou nadýchanou nezkrotnou hřívu :D, kterou si pamatuji z dob na základce, než se v mém životě definitivně zabydlel peroxid. Mohu tedy říct, že Alterna vlasy opravdu skvěle vyživuje a navíc je zanechává provoněné a nadýchané. Nemohu ale říct, že by se stala mou nejoblíbenější vlasovou kosmetikou. Proč? Alterna mým vlasům navrátila velký objem i přirozenou vlnitější strukturu. Pro mě ale stále zůstává top a nepřekonaný zlatý L’Oréal, který vlasy podstatně víc uhlazuje a navíc i vyrovnává.

Z Alterny mám vyzkoušenou hydratační a kaviárovou řadu. Obě jsou kvalitní a výborné, osobně ale preferuji kaviárovou, která se mi zdá v péči o blond vlasy silnější a účinnější.

Stojí za to?

Ano a ne. Ano, protože je Alterna skvělá, kvalitní a vlasy vyživuje na jedničku. Ne, protože znám o dost levnější řadu přípravků, která je mi ještě o něco příjemnější. Konkrétně zmiňovaný profesionální L’Oréal zůstává mým svatým grálem. Pokud tedy chcete svým vlasům dopřát pár kapek luxusu, klidně Alternu vyzkoušejte, neprohloupíte. Na běžné používání ale seženete i levnější alternativy, které nemusí být o nic horší.

Jaký je váš názor na Alternu? Vyhovuje vám?

Přidat komentář