Jak vybrat a používat peeling

Pokud přemýšlíte, co si kromě krémů (denních, nočních a očních) a odličovacích přípravků ještě pořídit, vsaďte na peeling. Díky němu vaše pokožka přeřadí na vyšší rychlostní stupeň a veškerou péči, kterou jí věnujete, daleko lépe přijme a ocení. Podle typu pleti a vašich zvyklostí si můžete vybrat mezi gomáží (přípravek, který se na pleti drolí a tím ji gumuje), klasickým peelingem (obsahuje větší či menší zrníčka, která pleť jemně drhnou) a enzymatickým peelingem (bojuje silou ovocných kyselin).

Který zvolit a jak postupovat

  • Gomáž (ve formě pudru, prášku, krému či pasty) se hodí pro citlivě typy pletí, které klasický peeling zpravidla nesnesou. Nanášejte ji navlhčenými prsty a jemně a pečlivě vzniklými hrudkami gumujte obličej.
  • Peeling si vybírejte podle typu pletí, obecně platí, že čím mastnější pleť, tím hrubší „brusné” částečky snese. Vyhněte se místům s akné, mohly by vzniknout jizvičky
  • Enzymatické peelingy rozpouštějí odumřelé buňky díky ovocným kyselinám. Fungují podobně jako chemický peeling salonech, na který si zajděte ideálně 2x ročně.

Peeling je úžasný hrdina, který bojuje se zašedlou unavenou pletí bez života. Nasaďte ho do boje alespoň jednou týdně, aby z povrchu pleti vyprovodil odumřelé buňky, které brání v rozletu těm novým, mladistvým…

Peeling na tělo

Na péči o tělo rády zapomínáme. Není totiž vidět tak jako obličej (dokud se v létě nesvlékneme do plavek), proč mu tedy věnovat čas, kterého nemáme nazbyt. Přitom pokožka těla se vám za peeling odvděčí stejně jako pleť obličeje. Jak to zvládnout co nejrychleji? Používejte až 2x týdně sprchové peelingové gely, které spolu s nečistotami smyjí z pokožky i odumřelé buňky. Peelingy obsahující přírodní oleje zase pokožku příjemně promastí, takže pak už není třeba nanášet tělové mléko. Pomůže i lufa, kartáč či masážní žínka, kterou občas prostřídáte s vaší oblíbenou houbou.

 

Který zvolit a jak postupovat

  • Tělovým peelingem zaberte hlavně na zdrsnělých místech, jako jsou lokty, kolena či paty, a zaměřte se také na části ohrožené celulitidou (zadeček, boky, stehna). Naopak se vyhněte jemným partiím (prsa).
  • Po peelingu není třeba tělo mýt sprchovým gelem, stačí podle potřeby použít tělové mléko či máslo.
  • Můžete vyzkoušet i domácí peeling, stačí smíchat krystalový cukr či hrubozrnnou sůl s olivovým olejem či vaším oblíbeným sprchovým gelem. Peeling provádějte před použitím samoopalovacího přípravku.

1 Comment

Přidat komentář