Vyzkoušela jsem rekonstrukci vlasů indickým hedvábím

Snad v každém článku o vlasech se zmiňuji, že mám barvené blond vlasy, jsem neustále na stopě ideální blond barvě a aktivně bojuji proti poškození. Pokud vás baví vlasové přeměny před a po, určitě musíte znát Facebook stránku Vlasy od Petry, kde kadeřnice Petra sdílí své povedené proměny. Shodou okolností jsem i já fandou téhle stránky a povedlo se mi u Petry ulovit last minute termín, takže jsem se ze dne na den ocitla v kadeřnickém křesle. Nutno dodat, že byl opravdu nejvyšší čas, protože jsem nebyla na dobarvení už věky a vlasy opravdu potřebovaly sjednotit. Zajímavým bonusem pak byla následná rekonstrukce hedvábím, kterou právě tohle kadeřnictví nabízí a o které bych vám v dnešním článku ráda pověděla více.

pexels-photo-54566-1

Rekonstrukce indickým hedvábím

Rekonstrukce hedvábím slouží ke zregenerování vlasů. Po nabarvení a vyfoukání se do vlasů zažehluje hedvábný olej, který obsahuje přírodní hedvábí, jojobu a makadamový olej.

Při zažehlování by se měl přípravek dostat do poškozených míst vlasů a ty následně vyplnit. Po aplikaci by měly vlasy zůstat extrémně jemné a lesklé a tento efekt by měl několik umytí vydržet. Momentálně u nás službu nabízejí pouze dva salony.

Cena: 300 Kč k barvení vlasů

Moje zkušenost

Po aplikaci hedvábí jsou vlasy skutečně úžasně jemné, lesklé a krásně voní. Při zažehlování v salonu možná trochu utrpěl objem účesu, ale největší efekt se dostavil po prvním umytí, kdy vlasy zůstaly hebké a krásné a k tomu byly úžasně nadýchané. Bohužel hedvábí mi ve vlasech příliš dlouho nevydrželo a po pár umytích se vlasy vrátily do obvyklého stavu. Celkově jsem ale byla s procedurou spokojená, vlasy po ní byly opravdu krásné. Zůstávám nicméně věrnou zastánkyní brazilského keratinu, který má výraznější efekt, vlasy navíc narovná a vydrží v nich podstatně déle. Rekonstrukce hedvábím je ale podstatně levnější než keratin a vlasy nemá narovnat, ale pouze ozdravit, takže může být vhodnou variantou pro ty, které vlasům chtějí dopřát výživu a lesk a narovnání nepotřebují.

kader

Barvení v kadeřnictví Vlasy od Petry

Jak jsem se již zmiňovala v úvodu, do kadeřnictví jsem šla převážně kvůli dobarvení odrostů, indické hedvábí bylo jen příjemným bonusem. Nešlo o žádnou větší změnu, vlasy se jen sjednotily do mého obvyklého odstínu zlaté blond a odbarvily se odrosty. Na fotce můžete vidět přímo moje vlasy focené v salónu.

15078927_1605932483048562_3998757792729103959_n

Znáte rekonstrukci hedvábím? Jaká je vaše zkušenost?

Přidat komentář