Jak na záděry – péče o nehtovou kůžičku

Upravené ruce jsou naší vizitkou. Spousta mužů se netají tím, že právě ruce a stav nehtů je pro ně u žen důležitý a pokud zpozorují, že jsou okousané a zanedbané, minimálně zpozorní. Ruce nás reprezentují snad ještě více než outfit nebo líčení. Většina z nás si to už naštěstí uvědomuje, takže okousané nehty, oloupaný lak, nebo nedej bože špína, jsou už k vidění spíš výjimečně. Občas se ale pořád ještě zapomíná na oblast kolem nehtů. Hrajeme si s lakem a různými nail arty, ale vysušenou kůžičku a záděry kolem nehtů často dostatečně neřešíme. Já sama na záděry dost trpím, takže vím, že stačí na chvíli polevit v péči a problém je zase na světě. Zbavit se jich ale dá. Jak na to? V dnešním článku se podíváme na zaručené způsoby.

Proč se záděry tvoří?

  1. Nedostatečná péče a promaštění nehtové kůžičky
  2. Okusování nehtů a ohryzávání/oždibování kůžičky v okolí
  3. Vlivy počasí – extrémní zima, velké horko
  4. Přílišné máčení rukou ve vodě

Pozor! Velký problém pro tvorbu záděr představuje i práce s papírem. Ten totiž vstřebává tuk z pokožky a to kůžičku velmi vysušuje.

První pomoc při tvorbě záděr

Pokud se vám kůžička kolem nehtu odtrhla, v žádném případě se jí nepokoušejte “operovat” nehty nebo zuby!

Použijte desinfekci a sterilní malé nůžtičky, kterými opatrně kůžičku odstřihněte. Před stříháním kůžičky můžete na chvíli namočit ruce v nádobě s teplou vodou a olejem, aby se kůžička změkčila. Odstřihnutím zabráníte tvorbě výraznějších záděr nebo infekci. V případě, že se vám větší záděra nevyhnula, opět desinfikujte, můžete použít hojivou kalciovou mast a přelepit postižené místo náplastí.

Zbavte se záděr jednou provždy

  • Při domácích pracích s různými čistícími prostředky vždy používejte ochranné rukavice.
  • Doplňte vitaminy C a B a minerály – hlavně magnesium.
  • Přestaňte kůžičku trápit oždibováním a okusováním.
  • V lékárně si pořiďte kalciovou mast a měsíček, který je na záděry výborný
  • Preventivně změkčujte kůžičku olivovým nebo slunečnicovým olejem, mastnými krémy nebo speciálními výživami

Tip: Pečujte o nehty a pravidelně je lakujte. I bezbarvý lak nehty hezky zpevní, budete muset nehtům a tím pádem i kůžičkám věnovat zvýšenou pozornost a i psychologicky je dokázané, že upravené nehty odrazují od kousání a oždibování kůžičky. Pravidelně si mazejte  ruce hutným vyživujícím krémem a dopřejte jim odpočinek v kosmetických rukavicích.

Výživa nehtové kůžičky

Můj oblíbený přípravek na nehtovou kůžičku je aktuálně výživa od Sephory Cuticle Care. Vypadá naprosto nádherně, obsahuje růžové kuličky, které nejen dodávají výživě krásný vzhled, ale navíc obsahují mandlový olej. Nanáší se pipetkovým aplikátorem, pro což mám slabost. Je to gelová výživa, takže po ní nejsou kůžičky umaštěné, ale jen příjemně vyživené. Navíc překrásně voní. Zkrátka pro mě momentálně číslo jedna v ošetřování nehtové kůžičky.

Cena: 190 Kč

Co zabírá na záděry vám? Jak se staráte o nehtovou kůžičku?

3 Comments

Přidat komentář