Zázračný arganový olej na pleť i vlasy

Arganový olej je určitě látka, které by měl každý kosmetický nadšenec věnovat obzvlášť dobrou pozornost. Patří mezi nejvzácnější oleje na světě a také mezi ty nejcennější vzhledem k tomu, jak skvělé má účinky. Nebudeme rozebírat jeho využití v potravinářství, to by zabralo nejeden článek, ale podíváme se spíš na jeho schopnosti na poli zkrášlování.

arganovy-olej

Složení arganového oleje

Arganový olej se na první (a vlastně i na druhý) pohled jeví jako naprostý všelék. Má vysoké procento účinných látek, které působí velmi pozitivně na pleť i vlasy. Obsahuje vitamin E, což je silný protizánětlivý antioxidant chránící buňky před UV zářením. Neméně důležitý je vitamin F, který pokožku hydratuje a zpomaluje proces stárnutí. Vitamin A zase podporuje oběhový cévní systém a tokoferoly chrání buňky před volnými radikály. Nesmíme zapomenout ale ani na prospěšné esenciální mastné kyseliny a karoten.

arganovy-olej-plet-vlasy

Využití arganového oleje

Arganový olej se často využívá na nejrůznější kožní onemocnění jako jsou ekzémy nebo akné. Je vhodný ale i pro zralejší pokožku díky schopnosti oddalovat stárnutí pleti. Nesmíme opomenout ani vlasy, kterým tento olej dodá hebkost, lesk, zmírní svědivost suché vlasové pokožky a nepříjemné pnutí. Celkově je tedy jeho kosmetické využití velice pestré a oblíbit si ho může prakticky každý.

arganovy-olej-recenze

Pure Huile D´Argan – BIO arganový olej Le Petit Olivier

Čistý arganový olej mi přišel k recenzi z eshopu Suneto, za což moc děkuji. Značku Le Petit Olivier už jsem vám předvedla v předchozím článku, ale přišlo mi lepší představit vám arganový olej zvlášť, abych se o něm mohla víc rozepsat. Jedná se o 100% arganový olej v bio kvalitě, o čemž svědčí i certifikát Ecocert. Balení je dle mého naprosto krásné, skleněná lahvička se zlatými prvky nemá chybu a pumpička funguje na jedničku. Parfemaci necítím žádnou.

Arganový olej aplikuji hlavně na vlasy. Vždy je trochu propláchnu, aby byly vlhké, pak nanesu olej, nechám hodinu působit a spláchnu. Ráda ho pak v malém množství aplikuji i do konečků suchých vlasů. Musím uznat, že jim to opravdu prospělo. Nechala jsem si aktuálně vlasy zesvětlit, ale na kvalitě se to téměř neprojevilo, za což připisuji zásluhy právě i oleji. Na suché vlasy tedy můžu jednoznačně doporučit, jsou po něm lesklejší a vypadají zdravěji.

Co se týče pleti, tak na obličej olej nanáším jen jednou za čas na noc, protože úplně nemusím ten klasický mastný pocit. Na sto procent ho naopak využívám na pokožku těla. Na sušší nohy a ruce působí opravdu skvěle.

arganovy-olej-kosmetika

Hodnocení

Arganový olej jednoznačně doporučuji. Pokud vám sedne, tak vás určitě potěší skvělým účinkem na vlasy a perfektně vyživenou pletí. Jediné jeho minus je trochu vyšší cena, vzhledem k tomu, že se obtížněji získává.

Máte zkušenosti s arganovým olejem? Jak vám vyhovuje?

1 Comment

Přidat komentář