“Zázrak” jménem micelární voda: Co byste o ní měla vědět a proč ji používat?

Líčení rozhodně nepatří k oblíbeným večerním aktivitám, ale přesto byste k němu měla přistupovat zodpovědně a vždy z pleti odstranit všechny stopy líčení. A to pokud možno co nejšetrněji, aby pokožka zbytečně netrpěla. Že jste vyzkoušela nespočet přípravků a s žádným nebyla spokojená? A co micelární voda – právě díky ní spousta žen přestala odličování řešit, protože umožňuje snadné a rychle čištění bez zbytečného stresu. Co byste o kosmetickém zázraku měla vědět?

Micelární voda v poslední době zažívá obrovský boom a píše se o ní snad ve všech beauty magazínech. Přesto nejde o nic nového, neboť vznikla v laboratořích Laboratoire Bioderma již v roce 1991. V době uvedení na trh způsobila velký rozruch, protože navždy změnila způsob odličování a pravidelné péče o pleť. Jedna z nejvýznamnějších kosmetických firem těží z úspěchu micelární vody dodnes – každou minutu se prodá průměrně 20 balení micelární vody Créaline.

Micelární voda se podobá odličovacímu mléku, ale její vlastnosti jsou mnohem lepší. Má unikátní složení a díky mikroskopickým molekulám (micelám) umožňuje velmi efektivní čištění bez jakýchkoliv kompromisů.

Jak vám micelární voda pomůže?

Micelární voda se stane vaší nejlepší kamarádkou. Můžete ji používat každý den v rámci pravidelné hygieny. Odstraníte díky ní veškeré stopy líčení, nečistoty i kožní maz. V případě kvalitních přípravků se nemusíte bát podráždění pleti, a to ani při aplikaci na intolerantní či reaktivní pokožku.

Co jsou micely?

Jestliže se zajímáte o své zdraví, jistě jste zvědavá, co přesně je v micelární vodě obsaženo. Pod pojmem micela se skrývá komplexní struktura jemných neiontových mycích substancí. Funguje na principu dvojí afinity – kombinace hydrofilního a lipofilního pólu přitahuje nečistoty a následně je rozpouští.

Proč vsadit právě na Biodermu?

Při výběru micelární vody buďte obezřetná. Narazíte na poměrně široké spektrum přípravků s logy různých značek, ale jen některé jsou k pleti skutečně šetrné. K tomu nejlepšímu patří micelární vody vyvinuté odborníky Laboratoire Bioderma – doporučuji je specialisté z oboru dermatologie a kožní lékaři. Přípravky obsahují ester glyceroly, speciální ester mastné kyseliny a biomimetické látky.

Vzhledem k jedinečnému obsahu jsou micelární vody značky Bioderma vysoce efektivní při čištění a velmi tolerantní vůči pleti. Neobsahují parabeny či alkohol, jsou hypoalergenní a ani v případě pravidelného používání nedochází k narušení hydrolipidického filmu nebo dehydrataci pokožky.

Oproti klasické vodě nejsou ve vodě micelární obsaženy látky jako chlor a vápník, takže nehrozí jakékoliv podráždění. Více se dozvíte na www.bioderma-cz.com.

Přidat komentář