Zelená káva – pro zdraví i hubnutí

Milovníci klasické kávy budou asi nevěřícně kroutit hlavou. Zelená káva? Proč? Tenhle v současnosti hodně populární nápoj přece nemá ani typickou hořkou chuť kávy a postrádá i její charakteristické aroma. Co by nás tedy mělo zlákat k jejímu vyzkoušení?  Odpověď tkví v jedinečném přínosu zelené kávy pro naše zdraví i jejím pozitivním účinkům při snaze o snížení váhy. To už zní zajímavě, že?

zelena-kava

Co je zelená káva

Pro přípravu zelené kávy se používají ještě nedozrálá zrna, která mají zelenou barvu – odtud její název. Po zpracování ale zrna získávají běžné hnědé zbarvení, takže ve výsledku zelená káva opravdu není zelená. Nechutná ale jako klasická káva, je spíš lehce nakyslá. Tím pádem může vyhovovat i někomu, kdo jinak tenhle nápoj příliš nemusí. Na rozdíl od klasické kávy její přednosti nesouvisí s chutí jako spíš s potvrzenými pozitivními účinky na lidský organismus.

Zelená káva na hubnutí

Zelená káva obsahuje vysoké množství prospěšných chlorogenových kyselin. Strava většiny lidí, kteří mají problémy s váhou, obsahuje nadměrné množství glukózy (krevního cukru). Hlavní předností chlorogenových kyselin obsažených v zelené kávě je tedy jejich schopnost snižovat právě vstřebávání glukózy. Tímto způsobem má zelená káva pozitivní vliv na hubnutí.

Léčivá síla zelené kávy

Kromě pomoci s hubnutím působí zelená káva i na další problémy s trávicím ústrojím jako je zpomalený metabolismus nebo nadměrná chuť k jídlu. Podporuje ale i imunitní systém, přispívá k detoxikaci a obsahuje i kofein bojující proti únavě. Její užívání také omezuje ucpávání cév a dokonce pomáhá zpomalovat proces stárnutí.

Kde sehnat zelenou kávu

Ideální je zajít do specializované prodejny kávy, nejlepší je pak prodejna s vlastní pražírnou, kde dostanete kávu úplně čerstvou. Prodávají se ale i různé doplňky stravy, které extrakt ze zelené kávy obsahují. Kvůli vzrůstající oblibě už různé nápoje ze zelené kávy najdete i v některých kavárnách. Možná jste si všimli, že v létě uvedli osvěžující nápoj s extraktem ze zelené kávy třeba ve Starbucks. Právě tam jsem vyzkoušela zelenou kávu poprvé a musím říct, že v upravení s ovocem a ledem jako káva opravdu nechutnala. Byl to spíš osvěžující nasládlý studený nápoj.

Zelená káva – ano nebo ne?

Uvedli jsme si tu spoustu předností zelená kávy, pokud vám tedy připadá sympatická, nevidím důvod, proč ji nevyzkoušet. Držte se ale pravidla, že všeho je třeba užívat s mírou a jeden šálek zelené kávy denně je tak úplně dostačující. Stejně tak je třeba si uvědomit, že i tahle káva obsahuje kofein a pokud tak máte například problémy se spaním, asi to nebude nic pro vás. Stejně tak při hubnutí je jasné, že musí sloužit jen jako doplněk a hlavní je správný jídelníček.

Zaujala vás zelená káva? Zkoušeli jste ji?

1 Comment

Přidat komentář