Zimní vánoční nail art – návod a fotky

Už se tu delší dobu

neobjevil žádný návod na nehtový design, doufám tedy, že tenhle článek prodlení napraví. Tentokrát nejde o moje dílo, na nail art bohužel nejsem příliš nadaná a nemám na to ani dostatečnou trpělivost. Moc mě proto potěšilo, když mi kamarádka navrhla, že pro mě a pro vás zdokumentuje svoje vánoční zdobení nehtů. Je v tomto ohledu daleko šikovnější a věřím, že se vám její tipy na zimní úpravu nehtů zalíbí.

Co budete potřebovat

Připravte si výrazný lak v barvě, která se hodí k Vánocům. Určitě to může být rudá, zlatá nebo zelená. Dále budete potřebovat zdobící lak s úzkým štětečkem, který dobře kontrastuje s předchozím lakem, ideální je stříbrná. Samozřejmě neuděláte chybu s podkladovým a svrchním lakem. Na některé vzory se vám bude hodit špendlík s kulatou hlavičkou.

Postup tvoření vánočních vzorů

Pokud máte vše připraveno, můžete si vybrat některý z následujících vzorů a zkusit ho na nehtech vytvořit. Nemělo by to být nic těžkého a s trochou snahy tak nehty zajímavě ozvláštníte a vdechnete jim vánoční atmosféru.

1) Začněte nalakováním všech nehtů výraznějším lakem, který jste si vybrala a nechte ho zaschnout.

2) Palec je velice hezké ozdobit hvězdičkou. Jednoduše zdobícím lakem vytvořte rovnou čárku, pokračujte čárkou do křížku a poté obě čárky uprostřed protněte poslední.

3) Po vytvoření tří čárek by vám měla vzniknout jednoduchá šestiúhlá hvězdička.

4) Hvězdičku je třeba ještě dozdobit, aby vypadala profesionálněji. Mezi všech šest velkých čárek doplňte menší drobné čárky. Poté konce šesti velkých čárek lehce rozdvojte a krásná hvězdička je na světě.

5) Zkusit můžete také kolečka na nehty. Vytvoříte je velice jednoduše a vypadají jako hezké pravidelné sněhové koule. Budete potřebovat výše zmíněný špendlík. Špendlíkovou kulatou hlavičku namočíte do zdobícího laku a otiskněte na nehet. Takto pokračujte, dokud nemáte množství hezkých koleček po celém nehtu.

6) Pokud vám kolečka hezky jdou a chcete nějaký neotřelý zábavný vzor, zkuste sněhuláka. V těsné blízkosti vytvořte za sebou špendlíkovou hlavičkou tři kolečka. Kolečka by se měla postupně zmenšovat, takže při tvoření největší koule otiskněte lak více a poté tvořte menší tečky.

7) Sněhuláka dozdobte čtvercem na nejmenší tečku, což má představovat jeho typický hrnec a také čárkami v podobě ručiček. Tenhle vzor ocení hlavně mladší slečny, které rády nosí zábavně vzorované nehty.

8) Posledním vzorem, kterým se mi moc líbí je typicky zimní úprava, která na nehtech působí jako jinovatka. Začněte orámováním špičky nehtu kulatou linkou.

9) Z této linky na konci nehtu tvořte zdobícím štětečkem mírně klikaté čárky. Měly by být různě dlouhé a protože začínáte na konci nehtu, směrem dovnitř by se měly přirozeně zužovat.

Jak se vám vánoční zdobení líbí? Mým favoritem je určitě hvězdička a jinovatka. Ráda bych kamarádce za zdokumentování moc poděkovala a doufám, že některý ze vzorů třeba i vyzkoušíte.

1 Comment

Přidat komentář