Zkouška z modelace gelových nehtů

gelove-nehty-studio

Včerejšek u mě proběhl ve znamení zkoušky z nehtové modelace. Zkoušku jsem samozřejmě nedělala já, ale přes několik známých se ke mně doneslo, že je nutně potřeba model.  Přirozeně jsem byla zvědavá, jak něco takového probíhá, a nové nehtíky bych měla ráda,takže jsem souhlasila. Tak se stalo, že jsem se seznámila se sympatickou Dášou, pochopila, že žádná zkouška nikdy není brnkačka a odnesla si parádní nehty. Povedlo se mi z téhle akce zachytit pár fotek, takže bych vám v dnešním článku ráda přiblížila samotnou tvorbu nehtů a přidala i pár informací o průběhu zkoušky.

Průběh zkoušky z nehtové modelace

Kdo by si myslel, že k získání certifikátu na gelovou modelaci je potřeba jen nějaké to ošudlání nehtů, byl by dost vedle. Samotnou mě překvapilo, že má zkouška i písemnou a ústní část. V nich se prověřuje, zda máte znalosti z dermatologie, hygieny, chorob nebo z pracovních postupů, zkrátka si vás zde vyzkouší ze všeho, co s nehty alespoň trochu souvisí. Učíte se ze skript a při zkoušce si následně taháte otázky – podobně jako u maturity. Při ústní zkoušce si Dáša vytáhla kůži a její funkce a doplnění gelových nehtů. Témata to jsou docela obsáhlá, bylo potřeba zajít do podrobností, ale zvládla to bravurně. Na písemnou část ji čekaly parafínové zábaly, čemuž jsem už nepřihlížela, ale věřím, že i zde byla úspěšná. Hlavní částí zkoušky ale samozřejmě zůstává samotná modelace nehtů, takže tu si teď rozebereme spolu s fotkami.

Modelace gelových nehtů se šablonami

Po příchodu do studia jsem se trochu seznámila s hezkým prostředním a Dáša ihned začala s úpravou nehtových kůžiček. Po chvíli přišla Dášina zkoušející, zkušeně mi koukla na nehty a poznamenala, že mi je v minulém studiu dost zřídily, což je naprostá pravda. Dáša dostala za úkol vytvořit barevné gelovky pomocí šablon a na závěr si na nich ještě procvičit razítkování. Trochu stresující byl časový limit na 2 hodiny. Teď už ale k samotnému (zjednodušenému) postupu.

Po upravení kůžiček přišlo na řadu zbroušení mých nehtů, což nebylo (vzhledem k jejich poškození) nic jednoduchého.

gelove-nehty-zpilovani-vlastnich-nehtu

Pak následovalo samotné modelování gelem na šablony. Takhle mi nehty zatím nikdo nedělal, takže to pro mě byla hodně zajímavá část.

gelove-nehty-sablony

Vymodelované nehty se zatvrzovaly  klasicky pod lampou.

gelove-nehty-uv-lampa

Tímto způsobem se vytvořily všechny nehtíky. Potěšilo mě, že vznikly opravdu krátké, jak jsem chtěla.

gelove-nehty-pomoci-sablon

Následovalo zapilování do tvaru. Chtěla jsem spíš oblouček, hranaté lopaty moc nemusím.

gelove-nehty-pilovani

S výsledným lehce zaobleným tvarem jsem  spokojená.

gelove-nehty-zapilovani-do-tvaru

Pak přišlo na řadu vybírání barevného gelu. Hodně jsem váhala nad několika odstíny růžové.

gelove-nehty-barevne-gely

Nakonec jsem zvolila světlou růžovou s lehounkým třpytem.

gelove-nehty-ruzovy-gel

Na řadu přišlo nanášení gelu a opět vytvrzování pod lampou.

gelove-nehty-aplikace-barevneho-gelu

Tady vidíte výslednou barvu nehtů na denním světle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na závěr se ještě nehty dozdobily razítky.

razitka-na-gelove-nehty

Vybrala jsem si motýlka, který se podle mě moc povedl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak už se jen nehty potřely poslední vrstvou pro lesk a závěrečně zatvrdily pod lampou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S výsledkem jsme moc spokojená, nehtíky se mi opravdu líbí. Zatím nevím, jak celkově Dášina zkouška dopadla, ale věřím, že si určitě certifikát odnesla, protože byla prostě skvělá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Přidat komentář