BB krém Oriental Gold plus Skin79 – recenze

O tom, jak jsem si pořídila své dva nové asijské BB krémy, jsem vám už poreferovala v jednom z předchozích článků. Měla jsem ze začátku trochu dilema, který vyzkoušet jako první, ale nakonec mě zlákal přípravek s jednoznačně hezčím obalem Oriental Gold plus BB krém od Skin 79. Od té doby ho používám prakticky nepřetržitě. Neříkám, že je to úplný top zázrak, ale za mě je nesrovnatelně lepší než jakékoliv jiné BB, které jsem vyzkoušela (a že jich nebylo málo).  Moje nadšení jen trochu kazí skutečnost, že s ním pleť stále nevypadá až tak skvěle jako s mým oblíbeným make-upem. Faktem ale zůstává, že je tohle BB více než 5x levnější než můj make-up a díky hydratační schopnosti mi dává pleť po zimě viditelně do kupy, což by make-up prostě nezvládl. Dnes bych vám vlastnosti tohoto BB ještě trochu více přiblížila v recenzi.

bb-krem-oriental-gold-plus

bb-krem-skin79-oriental-gold-plus

Oriental Gold Plus BB krém

Tenhle BB obsahuje složky z orientálních čajů, kaviáru i zlata. Je určený spíše zralejší pleti, protože má mít vyhlazující efekt, ale dle mého názoru ani mladší pokožce neuškodí. Má také SPF 30, což je určitě plus. Součástí balení je i barva na rty a tváře, kterou najdete ukrytou ve víčku. Samotný obal je naprosto skvělý, provedení mi přijde úžasně luxusní. Aplikátor je netradiční, ale docela praktický. Podle toho, jak moc ho stlačíte dolů, se z něj uvolní množství krému. Minus na něm vidím v tom, že ho musíte stále otírat, aby nebyl od krému ušpiněný. Pozitivně hodnotím vůni krému, je jemná, ale velice příjemná.

bb-krem-aplikator

asijsky-bb-krem

Oriental Gold Plus na pleti

Odstín tohoto krému je možná nepatrně tmavší, než jak je tomu u dalších BB od Skin79. I tak je ovšem stále hodně světlý a pro střední tón pleti už by to možná mohlo být i příliš. Po rozetření se sice dokáže trochu přizpůsobit, přesto bych ho ale doporučovala majitelkám světlejší pleti. Podtón se mi zdá do béžova, což jsem uvítala, protože mám nazlátlou pleť a hodně asijských BB je narůžovělých, což mi nepasuje. Krycí schopnost není na BB krém špatná, hodnotila bych ji jako střední. Po nanesení BB je pleť opravdu moc hezká. Nedokonalosti docela slušně zakryje a tón sjednotí do přirozené barvy, takže pleť vypadá celkově pěkně. Nutností je pak  samozřejmě přepudrování, jinak se můžete trochu lesknout.

Mám ale jednu výraznou výhradu. Zdá se mi totiž, že se po pár hodinách začíná krém slévat a u mě zvlášť v oblasti nosu tvoří po několika hodinách trochu dojem masky. Není to až tolik markantní, ale vadí mi to, protože je samozřejmě nutná úprava. Znovu bych si ho proto nepořizovala. No a samozřejmě výdrží se nemůže rovnat make-upu, na konci dne už prostě na pleti skoro není, ale to jsem čekala, takže z toho zklamaná nejsem.

bb-krem-skin79

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hydratace BB krému Oriental Gold Plus

Velkou výhodou tohoto BB oproti make-upu zůstává hydratace pleti. Můžu potvrdit, že je opravdu skvělá. Po týdnu používání mě zbavil veškerých suchých šupinek, kterých jsem se nemohla zbavit celou zimu a pleť prostě prokoukla. Tohle by make-up nikdy nesvedl. BB pečuje o pleť opravdu na jedničku. Bohužel dojem masky, který po pár hodinách tvoří výsledek hodně kazí.

Výhody

  • Hydratace pleti
  • Hezký vzhled na pleti
  • Poměrně přirozený světlejší odstín
  • SPF 30

Nevýhody

  • Po pár hodinách má tendenci se slévat
  • Kratší výdrž

 

Barva na rty a tváře obsažená v BB Oriental Gold Plus

Jak už jsem psala v úvodu, ve víčku krému je obsažená barva na rty a tváře neboli Tint, o které bych se ještě ráda trochu zmínila. Barva má příjemnou jemnou vůni a je docela univerzální. I když se jedná o růžovou, má teplejší nádech a měla by tak sedět snad každému. Vytváří hezký šťavnatý vzhled rtů a i na tvářích působí docela přirozeně. Osobně moc nemusím růžové tvářenky, ale Tint mi nevadí, přijde mi dokonce slušivá. Celkově ji hodnotím jako zajímavý přípravek a určitě mě potěšilo, že je součástí balení.

bb-krem-tint

bb-krem-barva-na-rty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

  • Hezký vzhled rtů i tváří
  • Univerzální barva

Nevýhody

  • Zdá se mi, že rty malinko vysušuje

 

Přidat komentář