Cannaderm šampón na suché a poškozené vlasy – recenze

Musím přiznat, že jsem si vlastní vinou udělala ve vlasech pěknou paseku.

Nikdy jsem nedovedla odolat melírům, což ale vedlo k neodvratnému vysušení vlasů a silikonové šampóny z drogerie zase nebyly zrovna to nejlepší pro moji pokožku hlavy. Celou zoufalou situaci spějící k ostříhání na ježka zachránil až přírodní šampón od Santé, o kterém jsem psala tady. Do vlasů vlil trochu života a stav pokožky hlavy spravil úplně. Bohužel tenhle šampón není nikde v mém okolí k sehnání a nakupování přes internet mi moc nevyhovuje, takže jsem se pustila do zkoušení dalšího přírodního šampónu. Tentokrát jde o šampon od Cannadermu určený právě na suché a poškozené vlasy.

O značce Cannaderm

Značka Cannaderm se pyšní certifikátem CPK, což je česká obdoba celosvětově uznávaného certifikátu BDIH. Jedná se tedy o kosmetiku z přírodních zdrojů bez jakýchkoliv syntetických barviv, aromat a ropných produktů. Ve svých přípravcích se Cannaderm snaží o zachování tradiční české receptury.

Cannaderm šampón pro suché a poškozené vlasy

Šampón od Cannadermu slibuje obnovení ochranného filmu vlasů a tím i zvýšení jejich odolnosti, aniž by dráždil pokožku hlavy. Ve složení najdete bioaktivní konopný olej, grepová semínka, glycerin a levanduli. Naopak zde neobjevíte silikony ani syntetické konzervanty.

První dojmy z šampónu od Cannadermu

Ihned mě potěšil obal přípravku. Je úhledný, čistý, příjemně se drží a působí na mě velice důvěryhodně. Pro jistotu jsem ještě podrobně prozkoumala složení, protože se teď držím zásady, nepatlat si na hlavu nic, co by vlasy mohlo ještě víc potrápit. Podle očekávání jsem ale nic problematického neobjevila. Po otevření přípravku mě nadchla vůně, která je díky grepovým semínkům lehce citrusová a opravdu velice příjemná.

Nanášení šampónu od Cannadermu

Šampón má světle žlutou barvu a řidší konzistenci, která velmi dobře proniká i do hlubších vrstev vlasů. Pěnivost je taková střední, na husté vlasy je potřeba trochu větší množství, řekla bych, že je to ale srovnatelná s většinou klasických šampónů z drogerie.

Vlasy po šampónu od Cannadermu

Trochu mě mrzí, že se po šampónu vlasy úplně dobře nerozčesávají. Na delší hřívu se sklonem k zacuchávání se tedy bez následného použití balzámu neobejdete. Po uschnutí bych ale šampón hodnotila velice kladně. Vlasy jsou po něm nadýchané a uhlazené. Není to sice tak skvělé jako po šampónu od Santé, ale to byl zatím nejlepší přípravek, který jsem pro moje vlasy objevila. Určitě je to nesrovnatelné se silikonovými šampóny z drogerie, po kterých jsme měla vlasy vysušené ale zároveň podivně splihlé a jakoby obalené. Pokožka hlavy také úplně v pořádku, žádné podráždění se nekonalo a po lupech ani památky.

Výhody

  • Hezká vůně
  • Vlasy působí nadýchané a silné
  • Dobrý vliv na pokožku hlavy

Nevýhody

  • Ocenila bych olejovější složení, aby vlasy nepůsobily tak suché
  • Bez balzámu se vlasy špatně rozčesávají

Hodnocení šampónu od Cannadermu

Šampón od Cannadermu na suché a poškozené vlasy bych hodnotila jako kvalitní přípravek, který prospívá pokožce hlavy a vlasy nezatěžuje. Možná bych si u šampónu na suché vlasy přála trochu víc olejové složení. Moc mě těší jeho velice příjemná lehká vůně. Rozčesávání je malinko horší, s použitím balzámu je už ale vše v pořádku. Vlasy působí po šampónu poměrně zdravé a silné. Celkově šampón od Cannadermu oceňuji jako kvalitní přírodní přípravek, který se na poničené vlasy určitě hodí. Nemám s ním žádný vážnější problém a určitě může doporučit.

4body

Přidat komentář