Co dělat, aby opálení nevybledlo

Přivezla jste si z teplých krajin krásný bronz, ale obáváte se, že hezkou barvu brzy ztratíte?Slušivá nahnědlá barva lichotí obličeji i postavě, byla by proto škoda se s ní rozloučit zbytečně brzy. Podívejte se na pár tipů, jak si opálení udržet co nejdéle.

Péčí efekt prodloužíte

Bohužel se musíte smířit s tím, že opálení déle než pár týdnů skutečně nevydrží. Kožní buňky se totiž neustále obnovují, starší ustupují, aby udělaly místo novým, a postupně se oddělují od povrchu pokožky. Vyblednutí se ale dá zpomalit důkladnou péčí. Důležitá je především hydratace a také užívání beta-karotenu. Pokud se bronzu vzdát nechcete, sáhněte po nějaké době po samoopalovacích krémech nebo oblíbených nástřicích.

Začněte již při mytí

Nedovolte vodě, aby vám pleť vysušila a tak nehrála loupání opálené pokožky. S hydratací začněte už při každodenní hygieně. Správně zvolený sprchový gel zmírní devastační účinky vody na váš bronz. Nesprchujte se příliš horkou vodou a nedrhněte kůži ostrou žínkou ani kartáčem. Peeling používejte jen výjimečně.

 

Bourjois Hydratační sprchový gel Minérale Hydratante, minerální složení spolu se složkami z moře dokonale hydratují pleť a napomáhají zanechávat bronz bez poskvrnky.

Pořídíte ho například zde.

 

Vichy Jemný sprchový gel pro citlivou pokožku Essentielles, zjemňující sprchový gel pro citlivou pokožku vaší pleť šetrně zbavuje nečistot, provoní a hydratuje.

Pořídíte ho například zde.

 

Krémujte a vyživujte

 

Chraňte pleť před ztrátou vlhkosti pravidelným nanášením hydratačních krémů, tělových mlék a olejů. Pomáhají totiž udržet vyrovnaný podíl tuku a vody na povrchu pokožky a tím zpomalují odpařování vody z kůže.

 

Avon Zvláčňující tělový krém s olivovým olejem a mikroperličkami Planet Spa, tělový krém se silným hydratačním účinkem. Obsahuje mikrokapičky olivového oleje, který se uvolňuje po nanesení krému a pokožku vyživí.

Pořídíte ho například zde.

 

Altermed Leciderm tělový krém pro velmi suchou pokožku, pokožka po opalování má sklony k vysušování a tvoření šupinek. Tento hydratační krém zaručuje dlouhodobé zvláčnění, čímž ochrání i vaše opálení.

Pořídíte ho například zde

 

Samoopálení

Pokud nejste spokojena s výsledkem, který na vaší pleti zanechalo slunce nebo již bronz mírně bledne, přidejte pokožce barvu saoopalovacími krémy. Tipy, jak takový přípravek vybrat naleznete zde. Při nanášení samoopalovacího přípravku je ideální nejdříve ošetřit pokožku peelingem, protože tak odstraníte nerovnoměrné odumřelé zbytky kůže, které by mohly způsobit nežádoucí fleky. Poté pleť hydratujte mlékem, které zajistí lepší vstřebání přípravku.

Přidat komentář