Domácí barvení vlasů na blond

Po článku o možnosti šetrnějšího odbarvování díky Olaplexu, tu máme další článek týkající se barvení na blond. Pokud mě sledujete pravidelně a čtete články týkající se vlasů, asi víte, že jsem fanynka blond barvy a melíry nosím už pěkně dlouho. Před nějakou dobou jsem se ale rozhodla, že přejdu na barvu a že se při té příležitosti rovnou pokusím úplně poprvé nabarvit sama. Jak to dopadlo a jestli to byla katastrofa, nebo úspěch, se už dozvíte dál ve článku.

domaci-barveni-vlasu-na-blond

Proč se barvit doma?

Jedním z důvodů, proč začít o barvení vlasů pečovat sama doma bývá nespokojenost s výkonem v kadeřnictví. Já se přiznám, že jsem poslední dobou vůbec nespokojená nebyla, navštěvovala jsem dobré salóny a vlasy jsem si vždy po domelírování nemohla vynachválit. Proč jsem se tedy rozhodla k tak riskantnímu kroku jako je domácí barvení? Zkrátka a jednoduše kvůli odrostům. Opravdu nesnesu pohled na odrůstající tmavé kořínky a nejradši bych chodila do kadeřnictví každý týden. To ale bohužel není možné, na melíry jsem chodila zhruba každé dva měsíce a ke konci té doby už bych nejradši vycházela jen s pytlem na hlavě. Na spásné řešení v podobě domácího barvení jsem pomyslela až nedávno. Přeci jen pokud by se to nevydařilo a já si vlasy spálila, nesla bych to hodně těžce. Nakonec jsem ale tenhle krok riskla, protože by se mi líbilo být i v odbarvování vlasů trochu víc samostatná a naučit se pracovat s barvou přesně podle svých představ.

loreal-popelava-barva-domaci-barveni

Profesionální barva na vlasy

Zesvětlovat vlasy melírem nebo barvou? Melír jsem ihned odepsala, sice už nějakou dobu docházím právě pouze na melír a jeho efekt se mi ve vlasech líbí, ale na promelírování tenkých pramínků vzadu na hlavě bych si sama netroufla. Tudíž v úvahu přicházela blond barva. Jenže jaká by to měla být? Přečetla jsem kvůli tomu spoustu recenzí a diskuzí. Z drogerie z toho asi nejlépe vycházel zesvětlovač od Syoss, který by si určitě poradil i s mými tmavšími odrosty. Byla jsem ochotná uvažovat ještě o barvách od L´Oreal a Garnier, naopak třeba Palette jsem zavrhla hned. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si nebudu na vlasy patlat nízkonákladovou barvu z drogerky a raději sáhnu po něčem profesionálnějším, s čím bych se potkala i vdražším kadeřnictví. Někde jsem se dočetla o hezkých odstínech LÓréal Majiblond, které by právě mezi ty dražší barvy měly patřit. Jsou tedy trošku dražší, ale získaly si mou důvěru.

loreal-majiblond-barveni-na-blond

Odstín blond barvy

Musím říct, že když už jsem se rozhoupala k pokusu s barvou, chtěla jsem se do toho vrhnout hned a nějaké hloubání o odstínu nepřicházelo v úvahu. Sice vím, že mi víc sluší trošku nazlátlé odstíny, ale také už mám zkušenost s tím, že mi zlaté blond odstíny chytají příliš do oranžova. Zvolila jsem tedy naopak světlejší popelavý odstín 901S – extra blond světlá lehce popelavá, aby tak nějak neutralizoval můj přírodní teplý pigment.

loreal-majiblond-odstiny

loreal-majiblond-901s

Oxidační krém

Pokus se barvíte, tak určitě víte, že při odbarvování potřebujete ještě oxidační krém. Ten obsahuje peroxid a právě díky němu vám blond barva chytne do světlého odstínu. Je jen potřeba promyslet, jak silný si pořídit. V popisku u barev Majiblond jsem se dočetla, že se míchají s oxidačním krémem 6 nebo 9%. Je ještě jeden silnější – 12%, ale já se spokojila právě s9%, abych poslechla doporučení a nezničila si tolik vlasy. Oxidační krém jsem objednávala také od L´Oréal, aby šel s barvou hezky dohromady.

loreal-oxidacni-krem-profesionalni

Postup barvení

A jdeme barvit! Nejdřív jsem se dala do samotného namíchání barvy. Do plastové misky jsem vymačkala celých 50 ml barvy a přidala 100 ml oxidačního krému, který jsem odměřila v odměrce. Mají se totiž míchat v poměru jede díl barvy a dva oxidačního krému. Následně jsem vlasy sepnula skřipcem nahoru, nasadila si rukavice a pustila se do barvení.

domaci-barveni-postup-navod

loreal-oxidant-postup-barveni

domaci-barveni-foto-postup

michani-blond-barvy

Postupovala jsem od spodních pater, až k pěšince a pořádně nabarvila odrosty. Barvu jsem nechala působit 50 minut a průběžně kontrolovala, jak vlasy chytají. Na posledních pět minut jsem do vlasů přidala trošku vody a barvu protáhla až do délek, aby se odstín vlasů trochu víc sjednotil. Bohužel mě z barvy nejdřív pálila pokožka hlavy, ale rychle jsme si vzpomněla, že jsem tak už reagovala dřív při jakémkoliv barvení. Naštěstí po smytí barvy se už žádné podráždění nekonalo a rychle to přešlo.

vysledek-po-barveni-vlasy

Výsledek barvení!

Jak to dopadlo? Řekla bych, že na první barvení byl výsledek více než slušný. Nechytlo to do popelavé, což jsem čekala, spíš je z toho na mých vlasech taková příjemná světle medová. Možná bych příště sáhla po ještě trošku světlejším odstínu a nebála se nechat barvu působit o nějakých těch pět minutek déle. Nicméně na první pokus jsem spokojená a s domácím barvením hodlám pokračovat. Určitě to není poslední report, ráda vám ukážu, jak se povede další barvení.

Máte z barvení doma respekt, nebo je to pro vás běžná praxe? Poradíte mi nějakou další pěknou blond barvu?

 

Přidat komentář