Jak na celulitidu

Celulitida trápí většinu žen v každém věku. Zbavit se jí je problematické a skoro nemožné. Existují však jisté cesty, jak ji zmírnit. A právě na nejefektivnější způsoby potlačení ďolíčků se dnes podíváme.

jak-na-celulitidu

 Zdroj

Jak celulitida vzniká?

Nehezkou pomerančovou kůži způsobuje především hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Děje se tak pouze u žen, protože ženská kůže je relativně tenká a vazivová tkáň slabší než ta mužská. Přispívá tomu i ženský hormon estrogen, který způsobuje ukládání tuku do partií hýždí a stehen, kde poté celulitida vzniká nejčastěji.

Pohyb

Pravidelná sportovní aktivita na celulitidu velmi dobře pomáhá. Ďolíčky totiž zhoršuje zadržování vody v těle, s kterým pohyb dokáže zatočit. Také zlepšuje prokrvení, posiluje svalstvo, a tedy zpevňuje i celulitidou postižené partie. Pomerančová kůže bývá horší, pokud máte v stehnech a hýždích uloženo větší množství tuku. I v tomto případě vám pomůže sport. Díky vyváženému snižování tělesné hmotnosti se totiž většinou i ďolíčky stávají menšími.

Tip: Zkuste pilates, cvičení na přístroji power plate, v letních měsících se snažte běhat a jezdit na kole.

Vyvážená zdravá strava

Správný jídelníček se také významně podílí na výskytu celulitidy. Omezte tučná jídla a sůl, která zadržuje vodu a tím zhoršuje stav ďolíčků. Naopak si dopřejte vaječný bílek, který podporuje kolagenní vlákna. Nepříznivě působí na celulitidu také nikotin v cigaretách, díky kterému dochází k ochabování tkání a tedy prohlubování ďolíčků. Soustřeďte se na dostatečné příjímání retinolu (vitaminu A), který posiluje tvorbu kolagenních vláken.

Každodenní boj proti celulitidě

Každé ráno a večer si dopřejte důkladnou sprchu a postižené partie vystavte proudu studené vody, která snižuje otoky a zpevňuje pokožku. Můžete zkusit i střídání proudu studené a teplé vody. Tato pravidelná masáž může působit preventivně, zlepší prokrvení a pleť bude působit hladší. Naopak se vyhněte vystavování problémových partií sluníčku. Sluneční paprsky totiž snižují elasticitu vazivové tkáně a ďolíčkům tedy nahrávají. Pořiďte si kvalitní prostředek na celulitidu a ideálně i masážní aplikátor. Krémy vás sice celulitidy nezbaví, ale kvalitní produkt spojený s pečlivým promasírováním může zlepšit stav pomerančové kůže.

Procedury bojující proti celulitidě

Objevují se stále nové metody, které se snaží s celulitidou zatočit. Přináší však spíše jen přechodné výsledky. Populární je například endermologie, což je vlastně druh lymfodrenáže. Zbavuje vás zadržované vody ještě o něco lépe, než lymfodrenáž klasická, ale o ďolíčky vás natrvalo nepřipraví.

Pro větší efekt jsou vhodné zábaly, oblíbený na celulitidu je například skořicový. O zábalech se dočtete zde. Opět jde ale spíše o přechodný výsledek.

Pro trvalejší výsledky se na horší formy celulitidy doporučuje radiofrekvenční terapie, která je při pravidelném docházení poměrně účinná. Tkáň se při ní vypíná zahříváním elektrickým proudem.

Jestliže už opravdu nevíte, jak na celulitidu, velmi pomoci může i liposukce, zvlášť  máte li problém s ukládáním tuku v postižených partiích. Na metody neinvazivní liposukce, které také napomáhají proti celulitidě se podívejte zde. Přesto vás však žádná terapie nezbaví ďolíčků naprosto a trvale. Pokud ale budete bojovat proti celulitidě opravdu poctivě, měla by se její forma zmírnit a nezhoršovat se.

Přidat komentář