Jak na ombre nehty – návod a fotky

Ombre nehty v dnešní době zažívají velký boom. Jde vlastně o nehty s jemným barevným přechodem, který je vytvořený za pomoci houbičky. Možná si vzpomínáte, že o lakování houbičkou jsem již psala tady. Tehdy jsem toho ještě o ombre nehtech příliš nevěděla a byl to spíše takový pokus. Návod také nebyl úplně dostatečný, takže jsem se dnes rozhodla vám ukázat jednoduchý postup, jak se ombre nehty dělají krok za krokem.

Co budete na ombre nehty potřebovat

Nejdůležitější je houbička, bez které se určitě neobejdete. Někdo doporučuje houbičku na make-up, což mi ale přijde trochu zbytečné, protože úplně dostačující je kousek čisté houbičky na nádobí.

Připravte si také dva barevné laky, které by k sobě měly hezky ladit. Jeden by vždy měl být o něco světlejší než druhý. Já jsem zvolila světlejší šedou a tmavší modrou.

Pak doporučuji odlakovač, kterým odstraníte přebytečný lak z nehtových kůžiček.

Na závěr je dobré nehty zafixovat povrchovým lakem. Použijte klidně třpytivý nebo klasický průhledný.

Postup lakování ombre nehtů

1) Nehty nalakujte světlejším lakem a nechte ho zaschnout.

2) Připravte si houbičku, na kterou aplikujete za sebe oba vybrané barevné laky. Na okraj houbičky naneste světlejší lak a za něj vrstvu tmavšího laku.

3) Takto nabarvenou houbičku budete obtiskovat na nalakovaný nehet.

4) Houbičku obtiskněte na nehet tak, aby byl světlejší lak blíže nehtovému lůžku a tmavší lak pouze na konci nehtu. Pokud se tmavší lak poprvé neobtiskne na nehet dostatečně, zopakujte obtisknutí houbičky víckrát. Před lakováním dalšího nehtu doplňte laky na houbičku.

5) V tuto chvíli byste již měla mít na všech nehtech hezký barevný přechod. Většina prstů se ale při lakování houbičkou poměrně dost umaže. Namočte tedy vatovou tyčinku v odlakovači a odstraňte přebytečný lak z kůžiček.

6) Na závěr aplikujte na nehty povrchový lak.

Hotové ombre nehty

Ombre nehty mi přijdou moc pěkné. Sice v mém provedení samozřejmě nejsou tak kouzelné jako od profesionálů, ale přesto mi ombre nehty přijdou jako jednoduchá úprava, kterou zvládnete v klidu domova a nehty tak zajímavě ozvláštníte. Dají se vybrat spousty hezkých kombinací laků, které můžou působit velice elegantně. Opravdu doporučuji vyzkoušet, ombre nehty si vás určitě získají.

4 Comments

Přidat komentář