Lakování nehtů houbičkou – foto-návod

Pokud si ráda hrajete s nehty a udělá vám radost každá nová úprava, určitě vás zaujme lakování houbičkou. S trochou zručnosti vytvoříte tímto způsobem zajímavý barevný přechod a získáte tak nehty, které ještě nemá úplně každý. Ve výsledku se lakování pomocí houbičky podobá francouzské manikúře bez výrazných hranic barev.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co k lakování pomocí houbičky potřebujete

K této úpravě nehtů jsou třeba dva matné barevné laky, lak bezbarvý, kousek houbičky na make-up (ale ničemu neuškodí ani obyčejná na mytí nádobí), vatové tyčinky, odlakovač a podložka. Já jsem pro tento návod zvolila variantu laků ve výrazných kontrastních barvách a třpytivý povrchový lak pro oživení.

Jak postupovat

1)      Pokud již máte vše připraveno, začněte nalakováním nehtů podkladovým lakem pro ochranu před následujícími laky barevnými a nechte ho úplně zaschnout.

2)      Po bezbarvém laku nalakujte nehty již lakem barevným (měl by to být světlejší z obou laků) a nechte opět zaschnout.

3)      Poté kápněte dostatečné množství laku tmavšího na houbičku a k němu přidejte i trochu předchozího světlého laku. Takto připravenou houbičku mačkejte na konce nehtů, dokud se špičky souvisle nezabarví. Lak na houbičce stále doplňujte a nevzdávejte to, pokud se konečky nehtů ihned nezabarví ideálně, je třeba vytrvat a obarvovat dostatečně dlouho.

4)      V této chvíli by měly mít špičky nehtů tmavou barvu a směrem k lůžku by se měl odstín zesvětlovat. Prsty samozřejmě budou ušpiněné a textura laku není úplně pěkná. Kápněte proto trochu odlakovače na vatovou tyčinku a pečlivě jí otřete všechny zabarvené kůžičky.

5)      Aplikaci zakončete bezbarvým povrchovým lakem, který dodá laku hezké jednotné vzezření.

Problémy

Aplikace se může nedařit kvůli laku, který není pro lakování houbičkou nejvhodnější. Mezi takové patří řídké laky bez výrazné barvy, které špatně barví. V takovém případě je třeba vyzkoušet jiný lak. Nezapomínejte také, že nabarvení špiček chce dostatek trpělivosti. Pokud se barva hned nechytá, nic není ztraceno. Je třeba vytrvat, lak doplňovat a houbičku na nehty dostatečně přimáčknout.

Výsledek

Nehty s barevným přechodem vypadají nevšedně a přitom sexy. Úprava je vhodná i pro krátké nehty a není nijak zvlášť obtížná. Malé minus vidím v množství vypotřebovaného laku, který se vsákne do houbičky a nutnosti odlakovat okolí nehtů. Jinak ale lakování houbičkou vřele doporučuji. Určitě vyzkoušejte.

Tip: Tímto způsobem nalakovaným nehtům se dnes říká Ombre nails. Najdete je v nejrůznějších provedeních, ale postup pomocí houbičky bývá vždy stejný. Detailnější návod, jak udělat pomocí houbičky ombre nehty jsem pro vás připravila tady.

lakovani-nehtu-houbickou

Přidat komentář