Jak na povislé koutky rtů

Hezké pěstěné rty působí velmi přitažlivě a jsou chloubou každé ženy. Zkazit celkový dojem můžou smutně vypadající povislé koutky. Myslíte si, že s tímto problémem nic nezmůžete? Zkuste naše tipy a uvidíte, že tento boj ještě není vůbec prohraný.

Permanentní make-up

Nejjednodušší způsob, jak se povislých koutků zbavit je permanentní make-up rtů. Odbornice zvládne linii rtů stínováním upravit tak, aby koutky směřovaly nepatrně nahoru. Slouží k tomu jednoduchý trik, při kterém vymaluje celý spodní ret, ale horní nechá trochu nedotažený, čímž se koutky opticky zvednou. Je to pravděpodobně nejsnazší cesta, jak problém s povislými koutky na delší dobu vyřešit. Jedinou nepříjemností je nutnost najít kvalitní studio, kde se můžete spolehnout na profesionalitu. Pokud se vše povede, efekt bývá velice pěkný a upravené rty vám vydrží 2-5 let. Další informace ohledně permanentního make-upu najdete zde.

Líčení

Samozřejmě je možné koutky šikovně zamaskovat každodenním líčením.  Nevýhodou je časová náročnost. Pokud využijete permanentní make-up, je na několik let prakticky po problému. V případě, že se vám taková možnost příčí a koutky rtů směřující dolů se vám opravdu nelíbí, musíte se každý den zaměřit na jejich úpravu.

1)      Použijte tekutý korektor, který opatrně naneste do míst, kde koutky směřují dolů.

2)      Rtěnkou pečlivě vykreslete dolní ret a protáhněte barvu až do koutků.

3)      Horní ret vykreslete rtěnkou jen asi do ¾ a koutky nechte nevybarvené.

Tímto způsobem dosáhnete efektu, který se vytváří i při tvorbě permanentního make-upu. Pokud se naučíte takto rtěnku aplikovat, neměly by vám již koutky dělat větší starosti.

Obličejová gymnastika

Pokud máte mírnější formu povislých koutků, nebo chcete problém sama zmírnit, udělejte si každý den trochu času na protažení mimických svalů, které mají na svědomí propad koutků. Cvičení prospěje zralé, ale i mladší pleti, u které je problém třeba i jen v náznaku. Rty uvolníte jakýmkoliv šklebením nebo přehnaným usmíváním.

Omlazující krémy

Dobrý efekt mají i kvalitnější omlazující krémy na okolí rtů. Jakákoliv liftingová péče těmto partiím určitě prospěje.

Guerlain Omlazující krém na okolí očí a rtů Orchidée Imperiale, voňavý krém z orchideje efektivně bojuje proti ztrátě pevnosti pleti, minimalizuje veškeré známky stárnutí a obnovuje kontury očí a rtů.

Pořídíte ho třeba zde.

 

Payot Krém na korekci vrásek a jemných linek v okolí očí a rtů, regenerační péče o rty vyhlazuje vrásky a jemné linky kolem rtů. Zklidňuje, hydratuje a dodává pružnost.

Pořídíte ho třeba zde

 

Vichy Vyhlazující krém na kontury očí a rtů Neovadiol Gf, vyhlazující péče formuje kontury rtů do ideálního tvaru.

Pořídíte ho třeba zde

 

Přidat komentář