Jak na skvrny po samoopalovacím krému

Samoopalovací krémy jsou dobrými pomocníky, pokud toužíte po slušivě nahnědlém tónu pokožky, ale nemáte příležitost vydat se za sluníčkem a chození do solárka vám nevyhovuje. Tipy jak vybrat samoopalovací přípravek najdete zde. Tyto produkty mají ale jistá úskalí. Problematické bývají hlavně skvrny, kterým se při prvotních nanášeních není lehké vyhnout. Poradíme vám, jak tento problém snadno a rychle vyřešit.

Tmavé skvrny

Tmavě hnědé skvrny bývají způsobeny špatným rozetřením samoopalovacího přípravku. Je dobré preventivně jim předcházet důsledným nanášením krému. K vytváření těchto tmavých míst bývají náchylná místa, kde je hrubší kůže a přípravek se tak lépe zachytává (lokty, kolena), proto do těchto oblastí nanášejte podstatně méně přípravku než do zbylých částí těla.

Malé flíčky
Pokud vám pokožku hyzdí pouze drobné tmavší nedokonalosti, prvotní pomocí je otření místa namočeným froté ručníkem. Tato metoda je ideální na malé tmavší oblasti, které je snadné vydrhnout.

Větší tmavé pruhy
Na hůře odstranitelné výrazné a tmavé pruhy použijte vatový tampon namočený do peroxidu vodíku. Peroxid má zesvětlující účinek a tmavá místa tak dobře eliminuje.

Další možností je přejet tmavá místa plátkem citronu. Kyselina citronová je totiž přírodní odstraňovač starých buněk a pyšní se také bělícími účinky.

Bílá místa

Po odstranění tmavých fleků, nebo při nedostatečném rozetření samoopalovacího přípravku se může stát, že vám některé oblasti zůstanou nápadně světlé.
Ideální je použít na tyto místa čistou houbičku na make up, aplikovat na ní velice nepatrné množství použitého samoopalovacího přípravku a světlé oblasti lehce přejet.
Pokud nemáte právě čas na pečlivé natírání světlých flíčků, vyzkoušejte i rychlé jednorázové řešení. Namažte světlé pruhy hydratačním krémem a štědře pokryjte bronzrem. Krém bronzer zaxifuje a ten poté na flíčcích vydrží třeba i celý den, aniž by si někdo nedokonalostí všiml.

Přidat komentář