Jak na slepenou řasenku

Problémy se slepenou řasenkou zná snad každá z nás. Hrudky a řasy zalepené do jednoho chumlu určitě nejsou známkou rafinovaného půvabu.  Pokud se vám tedy nepodaří podobné nepříjemnosti předejít, nevzdávejte to, ještě není nic ztraceno. Stačí jednoduchý trik, s kterým se slepenců snadno zbavíte.

Poslouží vám starý kartáček

Pokud vás potká nepříjemnost se slepenými řasami, určitě není třeba oči pracně odličovat. Pro takové příležitosti je nejlepší schovat si kartáček od staré řasenky, který vám se slepenci pomůže. Kartáček by měl být pečlivě omytý a vysušený. Slepené řasy jím pročesejte ještě dříve, než stihnou zaschnout. Samozřejmě jsou již k dostání speciální kartáčky na pročesávání řas určené přesně k těmto účelům. Přes jejich cenovou dostupnost ale stále považuji za nejlepší řešení uschování starého kartáčku. Velice levné kartáčky, které jsou využít ať už k rozčesávání řas, nebo k jejich barvení, najdete třeba zde.

V případě, že jste si ještě nestihla čistý kartáček pořídit, rychle očistěte kartáček od vaší řasenky do kapesníku a řasy pročesejte alespoň jím. Pročesání očištěným kartáčkem by je mělo oddělit.

Jak slepování předcházet

Jestliže vás trápí slepené řasy opakovaně, je zřejmě chyba v řasence nebo v jejím nanášení. Špatnou řasenku poznáte podle hutné konzistence, která vám řasy zalepí již při prvním projetí řas, většinou sem patří levné nekvalitní maskary. Tipy na oblíbené a dobře hodnocené řasenky naleznete zde.

Správné nanášení řasenky

Pokud vlastníte kvalitní řasenku a přesto se vám řasy čas od času slepí, je velmi pravděpodobné, že děláte chybu při její aplikaci. Mezi hlavní přešlapy patří nanášení zbytečných vrstev řasenky. Řasy jsou nalíčené, pokud je každá jednotlivá řasa hezky protažená a obalená řasenkou, není proto třeba postup stále opakovat, dokud nezískáte sice husté, ale velice slepené a zblízka naprosto nevzhledné vějíře.

Další ne příliš známou chybou je přehnaná rychlost, při které řasy projíždíte. Správné nanášení řasenky je vytvořeno pouze několika velice pomalými tahy při kterých promrknete a řasy tak pomalu obalíte. Řasenka se tímto způsobem na řasy pomalu a správně přenese. Vydrží celý den a neslepí se.

Přidat komentář