Jak vybrat řasenku – typy řasenek

Řasenky jsou skvělé pomocnice, které během chvilky promění průměrné řasy v divoký a svůdný prales. Výběr je opravdu obrovský. Jak tedy najít tu správnou řasenku přímo pro vás?

Jak postupovat při výběru řasenky

Ze všeho nejdřív byste se měla rozhodnou, v jaké cenové relaci by se měla řasenka pohybovat. Pokud hledáte maskaru do 500 Kč, zamiřte do běžné drogerie, pokud vám nevadí si za řasenku připlatit, zkuste se jít po luxusních produktech porozhlédnout do dražší parfumerie (například Sephora).

Další hledisko pro správný výběr řasenky je efekt, který od maskary očekáváte. Vybírat můžete z řasenek prodlužujících, objemových, voděodolných, vibračních, nebo řasenek s mini kartáčky pro precizní oddělení řas.

Tip: Dermacol Double Magic Mascara, praktická řasenka, která se hodí, pokud jste nerozhodná, zda zvolit řasenku objemovou nebo prodlužující. Tato novinka má chytře zabudované dva kartáčky, z nichž jeden je pro délku a druhý pro objem.

Pořídíte ji například zde

Přemýšlejte také nad barvou vybírané řasenky. Stálicí zůstává černá, která je nejvýraznější a proto také nejoblíbenější. Své kouzlo však někdy mohou mít i barevné řasenky, například modrá k většině očí pěkně ladí. Pro světlé blondýnky je zase vhodná tmavě hnědá řasenka, která nepůsobí tak tvrdě jako uhlově černá. Novinkou jsou řasenky s barevnými odlesky. Tuto maskaru si vyberete podle barvy svých očí, ke kterým bude poté řasenka pěkně ladit. Na tuto vychytávku se můžete podívat zde.

Prodlužující řasenky pro krátké řasy

Tento typ řasenky se hodí především, pokud máte krátké řasy a chcete, aby vypadaly delší. Klasická prodlužující řasenka má úzký kartáček, řasy protáhne a hezky je oddělí. Mírným problémem může být, pokud jsou vaše řasy kratší i méně husté. V takovém případě brvy sice vypadají delší, ale vznikají mezi nimi viditelné mezírky.

Dior Diorshow Unlimited, výborná prodlužující řasenka se zajímavým kartáčkem. Řasy skvěle natáhne a ani mi nepřijde, že by to bylo na úkor objemu.

Cena: 900

Yves Rocher Řasenka prodlužující a tvarující řasy, velmi hezky řasy oddělí a prodlouží. Díky pružnému kartáčku se s ní i velmi dobře pracuje.

Cena: 300

Maybelline Illegal length, díky prodlužujícím vláknům slibuje tato řasenka delší řasy až o 4 milimetry. Osobně jsem to neměřila, ale můžu potvrdit, že se řasy natáhly pěkně a tedy patří k lepším prodlužujícím maskarám.
Pořídíte ji například zde

Objemové řasenky pro řídké řasy

Objemová řasenka je ideální pro delší řasy, které ale nemají potřebnou hustotu. Vyznačují se většími, někdy až maxi, kartáčky. Z řas umí udělat jednolité vějíře působící někdy skoro až jako umělé řasy. Nevýhodou může být, že řasy po použití objemové řasenky mohou vypadat mírně kratší.

Helena Rubinstein Lash Queen Fatal Blacks  luxusní řasenka, která řasám dodá maximální objem. Ani po nanesení více vrstev nedochází k slepování. Řasy z ní netvrdnou, zůstávají měkké a díky olejům i vyživené.

Cena: 800

Bourjois Paris Volume Glamour Max, jedna z mála objemových řasenek, která má poměrně úzký kartáček, díky němuž s brvami velice dobře pracuje. Objem dodá velice pěkný a díky vitaminu E je vhodná i pro citlivé oči nebo nositelky kontaktních čoček.

Cena: 300

Maybelline Colossal Volume,příjemná řasenka, která z vás udělá mrkací panenku. Řasy zahustí opravdu velice dobře a cena je více než příznivá.

Pořídíte ji například zde

 

Voděodolné řasenky

Tato řasenka se skvěle hodí, pokud chcete být hezky nalíčená i na dovolené u moře. V dnešní době už neplatí, že voděodolná řasenka musí mít horší efekt než běžná maskara, naopak se dají nalézt velmi šikovné varianty.  Nespornou výhodou tedy zůstává větší odolnost proti vodě, na druhou stranu tato schopnost ve většině případů nebývá naprostá, řasy se můžou ve vodě slepit, nebo obtisknout a samozřejmě se hůře odličují.

Lancome Hypnose Waterproof, kvalitní voděodolná řasenka, která řasy neslepí, ani nerozmaže. V pořádku vydrží i kratší potápění.

Pořídíte ji například zde

L‘Oréal  Cil Architecte, řasenka s výborným poměrem ceny a efektu. Dobře se nanáší a po namočení se neobtiskuje. Sice při delším máčení řasy mírně slepí, ale vzhledem k tomu, že se nerozmaže, patří k těm lepším voděodolným maskarám.

Cena: 300

Miss Sporty Lash Millionaire, překvapivě si tato levnější maskara ve vodě vede opravdu obstojně a je srovnatelná s řasenkou od L’Oréalu. Nemusíte se bát rozmazaní ani obtisknutí. Opět ale dochází k mírnému slepení řas.

Cena: 90

Zvláštní typy řasenek

Pokud ráda zkoušíte zajímavé nové produkty, určitě vás zaujmou prodlužující vibrující řasenky, které řasy zvládnou i mírně natočit, nebo řasenky s mini kartáčkem, díky kterým vykreslíte i tu nejmenší řasu. Netradiční řasenky, spolu s již zmiňovanými řasenkami s barevnými odlesky, najdete zde.

Přidat komentář