Jak na štíhlejší obličej

Jak se zbavit špíčků na bříšku nebo bocích se řeší stále a všude. Co ale dělat pokud i relativně štíhlé ženy trápí oteklý obličej, nebo tlustší tváře? Za tvar svého obličeje nemůžeme a nejde ho příliš měnit, přesto jsou způsoby, jak zpevnit kontury a přebytečné tukové polštářky redukovat.

stihlejsi-oblicej

Hlavní příčiny oteklého obličeje

Vaše životospráva se nepodepisuje jen na vašem těle, ale i na vašem obličeji. Na odulosti tváří má podíl větší příjem sacharidů a rafinovaného cukru. Tvářím neprospěje ani alkohol a sůl, zadržují totiž vodu a obličej kvůli nim působí otekle. Zvlášť noční mlsání chipsů, slaných oříšků, nebo tyčinek, může mít za následek ranní probuzení s oteklejším obličejem než obyčejně. Na vině mohou být také léky, které tělo přimějí k vyššímu zadržování vody. U někoho může tento stav zhoršovat hormonální antikoncepce. Pokud na tuto variantu máte podezření, poraďte se svým lékařem o možném řešení. Někdy se nateklost začne projevovat po lécích na štítnou žlázu. Opět se nebojte zeptat svého lékaře, jak problém řešit.

Jak zamaskovat tlustší tváře

Začněte správným výběrem účesu. Poraďte se se svým kadeřníkem o střihu, který by od tváří odpoutal pozornost. Obecně platí, že delší vlasy po ramena obličej vždy opticky prodlouží. Vyhněte se tedy příliš krátkým účesům, které by váš problém zbytečně zvýraznily.

Naučte se taky správnému líčení vašeho obličeje. Pomůže vám například tvářenka, díky které se tváře opticky mírně propadnou. Nanášejte ji pod lícní kosti na jablíčka tváří. Čarujte také rozjasňovačem, který aplikujte na lícní kosti. Strhněte pozornost na výraznější ale precizní líčení očí.

Jak zpevnit kontury obličeje

Povadlá tvář nepůsobí příliš pěkně, snažte se proto najít si vždy pár minut na posílení obličejových svalů a zpevňování kontur. Výborně vám poslouží cviky obličejové gymnastiky, u kterých se uvolníte a možná i zasmějete. Začněte odříkáváním abecedy s přehnanou artikulací a dejte si záležet na dlouhých samohláskách. Poté zkuste oblíbený cvik obličejové jógy zvaný řev tygra. Otevřete ústa, vytřeštěte oči a vydávejte zvuk uáááá. Pořádně si zařvěte, a pak celý obličej uvolněte. Několikrát opakujte. Výborně posílíte všechny obličejové svaly. Pro zpevnění povoleného podbradku, přimáčkněte dlaní podbradek k bradě a zároveň se snažte otevřít ústa. Ruka a čelist budou tlačit proti sobě, což přiměje k aktivitě všechny potřebné svaly. Další tipy jak redukovat povolený podbradek najdete zde.

Přípravky pro zpevnění obličeje

Kvalitní přípravky už v dnešní době svedou mírně zpevnit ochablé kontury tváří, pomoct proti ochablé braně a povadlé pleti. Najdete také krémy, které se zaměřují na redukci podbradku. Je jasné, že efekt nebude nijak převratný, ale i malá změna vám může pomoci cítit se lépe. Podívejte se například do nabídky Juveny, Orlane, Lancome nebo Heleny Rubinstein.

Tip: Talika Cream Booster, kouzelná hůlka na baterky, která mnohonásobně umocňuje účinnost všech krémů. Pomocí iontů pronikají aktivní složky hluboko do pokožky, světlo stimuluje buňky a mikrovibrace odvedou z obličeje otoky, prokrví pleť a dodají zdravou barvu.

Cena: 2700

Procedury k zeštíhlení obličeje

Pokud máte větší problém se špíčky tváří a nemůžete se s nimi vyrovnat, můžete vyzkoušet některé procedury, které se na redukci tuku v těchto místech specializují.

Injekční lipolýza obličeje

Touto metodou lze zmenšit tukové zásoby v podbradku, tvářích i krku. Při lipolýze je do inkriminované oblasti vpuštěn enzym, který štěpí tuk. Zákrok je prováděn tenkou jehličkou, což překvapivě téměř nebolí. Celá procedura trvá asi 30 minut a efekt je patrný asi za měsíc, během něhož dochází k postupnému odcházení rozpuštěného tuku s ošetřené oblasti. Nečekejte naprostý zázrak, ale s pár důležitými centimetry vám lipolýza může pomoct.

Cena: jedno ošetření stojí 2500 Kč, přičemž je vhodné podstoupit aspoň 4 ošetření, aby byl efekt co nejlepší.

Obličejová radiofrekvence

Obličejová radiofrekvence zvládá nejen vyhlazení vrásek díky aktivaci kolagenových vláken, ale zahříváním také narušuje tukové buňky obličeje. Zákrok se hodí pro tváře i podbradek. Ošetření probíhá jako příjemná masáž hlavicí přístroje. Cítíte pouze teplo. Opět nečekejte radikální změnu, stejně jako lipolýza vám ani radiofrekvence nemůže zaručit propadlé tváře, ale mírný potěšující efekt se u většiny zákazníků projeví.

Cena: jedno ošetření kolem 2000 Kč, opět je třeba alespoň 4 ošetření.

Aquaforéza

Tato metoda využívá kombinace laseru a elektrických pulsů k odbourávání tuku a vyhlazování vrásek. Navíc má efekt i na pigmentové skvrny.  Výborné výsledky má v redukci podbradků. Celá aplikace je bezbolestná. Nevýhoda je, že pro větší efekt je třeba 8- 10 návštěv.

Cena: jedno ošetření zhruba 2000 Kč.

 

Přidat komentář