Jak na vrásky – péče proti vráskám

Lámete si hlavu, jak dosáhnou dlouhodobě mladistvé pleti? Tajemství tkví v důsledné prevenci. Začněte se o svou pleť starat a chránit ji, péče se vám odvděčí hezkou pletí s minimem vrásek.

Projezte se k pleti bez vrásek

Životní styl má na vzhled pleti velký vliv. To, co jíte, se na pleti zaručeně jednou projeví. Základem je dostatečný pitný režim, tedy tři litry vody denně.  Jak pleť správně hydratovat se dočtete zde. Dalším krokem je vyhýbání se potravinám, které mají na svědomí malé zánětlivé procesy v kožní tkáni a tím podporují vrásky. Do těchto zakázaných potravin řadíme uzeniny, vepřové sádlo, vnitřnosti a větší množství masa. Naopak pro pleť blahodárné jsou potraviny obsahující omega-3 mastné kyseliny. Sem patří ryby nebo řepkový olej. Velmi příznivě působí také kvalitní jogurty. Mezi další urychlovače stárnutí patří cukr. Molekuly cukru totiž způsobují, že kolagenová vlákna pleti tuhnou a jsou neelastická, snažte se tedy příjem sladkého co nejvíce omezit. Důležité je i množství přijímané potravy, přejídání se vede k ochabování kontur obličeje a tím i ke staršímu vzhledu.

Přírodní lifting pro mírnější formu vrásek

Některé vrásky se objevují dříve, než aby mohly být spojené se stářím. Tento typ vrásek, který vzniká mezi vrchní a spodní vrstvou kůže je výsledkem ponocování, stresu, konzumace alkoholu, a kouření. Na tyto předčasné vrásky jsou ideální přírodní produkty, které napomáhají jejich zjemnění.

L’Occitane Divine Slaměnka, tato luxusní slaměnková péče stimuluje produkci kolagenu, podporuje buněčnou obnovu a udržuje svěžest pokožky.

Cena: 2300

Alva Lifting Creme, pomocí bio výtažků viditelně redukuje vrásky. Obsahuje rakytníkový olej, který zmírňuje dopady UV záření a zvyšuje míru hydratace v pokožce.

Cena: 970

Clarins Multi-Active Jour, obsahuje výtažky z rostlin, které zajišťují posílení kožní bariéry, zmírnění ochabování mezi spodní a vrchní vrstvou kůže a napomáhají pleti udržet vlhkost.

Cena: 870

Sanoflore Elixír proti stárnutí pleti, dodává pleti přírodní antioxidanty, má protizánětlivé a desinfekční účinky. Pokožku příjemně osvěžuje.

Cena: 700

Nejlepší přísady proti vráskám

Pokud nevíte, čím se při výběru přípravku proti vráskám řídit, nikdy neuděláte chybu, pokud si koupíte produkt s koenzymem Q10, retinolem, nebo kyselinou hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová

Její molekuly vytváří s vodou gelovou hmotu, která vyplňuje prostor mezi kožními buňkami. Pleť díky ní získává objem a vrásky jsou vyplněné. Ideální pomoc pro mladý a svěží vzhled. S krémem uvidíte výsledky až po delší době, rychlejší řešení je, pokud si necháte tuto kyselinu aplikovat injekčně. Nemusíte se bát ztráty mimiky jako u botoxu, ale injekce je možné aplikovat jen do vrásek ve spodních partiích obličeje, nebo pomocí dermarolleru, který funguje i na vyhlazení čela. Na tuto aplikaci se podívejte zde.

Tip: Loreal Paris Derma Genesis, dobře vstřebatelný denní krém obsahující kyselinu hyaluronovou.

Cena: 430

Koenzym Q10

Tento koenzym je zapotřebí k získávání energie v buňkách. Kromě toho funguje jako elektronový dopravní systém, takže je také vynikajícím antioxidantem. Pomáhá pleť celkově omlazovat. Na etiketách přípravků ho můžete najít také jako Ubiquinon.

Tip: Nivea Q10 Plus, účinný denní krém proti vráskám s příjemnou texturou.

Cena: 300

Retinol

Vitamin A je obtížné pokožce dodat, patří ale k nejefektivnějším antiaging substancím. Vyhlazuje povrch pleti šetrným peelingovým efektem, urychluje buněčné dělení a brání odbourávání kolagenu.

Tip: Vichy Liftaktiv Retinol HA, denní krém obsahující retinol působí na všechny druhy vrásek.

Cena: 800

Péče o hlubší vrásky

Při péči o hlubší vrásky je třeba brát v potaz škodlivé účinky UV záření, které je za stárnutí pokožky odpovědné skoro z 80%! Stejně jako alkohol a nikotin vytváří i UV záření volné radikály, což jsou molekuly s nepárovými elektrony, které sousedním molekulám vezmou elektron, který jim samotným chybí. Okradené molekuly si pak chybějící elektron vezmou z dalších molekul v našich buňkách a řetězová reakce ničení buněk je na světě. Proto je nutné používat krémy s minimálně SPF 15 a zapomenout na solárium. Volné radikály můžeme neutralizovat antioxidanty, jako jsou vitaminy C a E. Nezapomínejte ani na správné krémy na opalování. Pro zralou pleť je pro delší pobyt na sluníčku SPF 50+ přímo nutnost. Jak správně vybrat přípravek na opalování se podívejte zde.

Avon Anew Rejuvenate, revitalizační denní krém vhodný i na hlubší vrásky s SPF 15.

Cena: 450

Clinique Youth Surge SPF 15, příjemný denní krém pro buněčnou obnovu, podporuje tvorbu kolagenu a chrání před UV zářením.

Cena: 1600

3lab h Serum, účinné sérum s růstovým hormonem, který stimuluje obnovu pleti. Působí opravdu výborně i na hlubší vrásky.

Cena: 5000

Eucerin Hyaluron Filler, denní krém vyplňující vrásky a chránící proti UV záření, působí jako šetrná žehlička hlubších vrásek.

Cena: 600

Tip: Imedeen Time Perfection, tablety, které podporují boj proti vráskám i zevnitř. Účinně omlazují i spodní vrstvy kůže.

Cena: 1750

Mimořádná péče proti vráskám

Osvojte si malý kosmetický rituál, který dlouho době zlepší stav vaší pleti. Vybírejte si antiaging péči, která efekt znásobí. Na toto intenzivní ozdravení pleti si udělejte čas alespoň jednou týdně. Pokud máte pleť extrémně citlivou, nechte si doporučit přípravky od kosmetičky, která vám správnou péči vybere na míru podle vašeho typu pleti.

1)Pleť důkladně vyčistěte a poté obličej napařte nad horkou vodou.

Tip: Oriflame Ecollagen, šetrný čistící gel proti vráskám, kterým je vhodné začít každé ošetření pleti.

Cena: 300

2)Po pečlivém očistění pokožky pokračujte vmasírováním peelingu. Postupujte od středu obličeje do stran.

Tip: Loreal Paris Derma Genesis, peelingový gel pleť napíná a šetrně odstraňuje odumřelé buňky.

Cena: 160

3)Po důkladném opláchnutí peelingu naneste masku a nechte působit.

Tip: Dermacol Age Control Mask, pleťová maska obsahující ovoce a koenzym Q10 pomáhá omladit pleť.

Cena: 40

4)Po smytí masky do pokožky vmasírujte intenzivní antiaging sérum.

Tip: Velds Xim Up, intenzivní kúra s nemodelačním nektarem je v boji proti vráskám vítaným pomocníkem. Toto sérum je účinné a spolehlivě napomáhá vrásky vyplňovat.

Cena:2350

 

Přidat komentář