Jak nanášet tvářenku podle typu obličeje

Problematiku tvářenek jsem už jednou rozebírala, ale jednalo se spíše o to, jak správné zdravíčko vybrat. Vzhledem k tomu, že větší problém dělá samotné nanášení tvářenky, pokusila jsem se zaměřit se přímo na tuto záležitost.

Příprava na aplikaci tvářenky

Tvářenka by se měla nanášet na hezky připravenou a barevně sjednocenou pleť. Před aplikací tvářenky tedy na pleť naneste make-up, pečlivě ho rozetřete, lehce přepudrujte a zakryjte nedokonalosti korektorem.

Nanášení tvářenky

Tvářenka by měla vašemu obličeji dodat zdravý vzhled a může vám také pomoci  mírně korigovat tvar obličeje. Zdravíčkem si tedy můžete i trochu uškodit, pokud ho aplikujete pro váš typ obličeje nepřirozeně. Neméně důležitý je samozřejmě také samotný výběr tvářenky, článek na toto téma najdete zde. Obecně lze říci, že tvářenka by měla mít barvu vašeho ruměnce, tedy podobné zabarvení, které si přivodíte, když se štípnete do tváře. Pokud již máte kvalitní tvářenku barevně ladící s vaší pletí, její aplikaci vždy provádějte na denním světle a nevytvářejte žádné přehnané nánosy.

Nanášení tvářenky podle typu obličeje

Základní typy obličejů lze rozdělit na oválný, kulatý, hranatý a podlouhlý.  Pokud se naučíte správně nanášet tvářenku v závislosti na tvaru svého obličeje, můžete mírně opticky vylepšit jeho tvar a zdravíčko bude vypadat na tvářích co nejpřirozeněji. Tvářenka se aplikuje takovým způsobem, aby se docílilo co největšímu přiblížení k obličeji oválnému, který je považován za ideální.

Kulatý obličej

Tento typ obličeje se vyznačuje přibližně stejnou délkou jako šířkou. Většinou bývá spojen s kulatými tvářemi a oválnou bradou. Linie tohoto obličeje jsou jemné a bez výraznějších hran, proto je třeba tvářenku nanášet do  mírně ostřejších tvarů.

V případě nanášení tvářenky platí, čím šikměji budete zdravíčko aplikovat, tím štíhleji bude váš obličej působit. Proto se u kulatého obličeje nanáší tvářenka trochu zkoseně, přesně by to mělo být něco kolem 45 stupňů. Aby vypadal obličej trochu protáhlejší, tvářenka se aplikuje nepatrně do trojúhelníkového tvaru. Jak vidíte na fotce, tvářenkou přejetá oblast se od jablíček tváří mírně rozšiřuje. Není třeba dělat široké ostře vyznačené trojúhelníky. Nepatrný náznak je lepší než přehnaný nános.

Podlouhlý obličej

Majitelky tohoto typu obličeje mají delší obličej s protáhlým čelem i bradou. V tomto případě se tedy řeší opačná situace oproti obličeji kulatému a je třeba opticky zkracovat.

V případě podlouhlého obličeje se tvářenka nanáší v širší vrstvě a v přibližně rovném směru. Snažte se tvářenku nenanášet příliš šikmo, protože tím byste si jedině uškodila a obličej ještě více prodloužila. Vzhledem k tomu, že je vrstva širší, celek působí výrazněji a není proto nutné aplikovat více vrstev. Opět by zdravíčko nemělo být přehnaně výrazné s ostrými liniemi, ale barva by měla vyznít jemně a do ztracena.

 

Hranatý obličej

Hranatý obličej se vyznačuje ostrými liniemi s výraznou bradou a širokým čelem. V případě tohoto typu obličeje je tedy třeba celkový dojem zjemnit do oblejších kontur.

Tvářenku nanášejte na jablíčka tváří v přibližně kulatém tvaru. Jablíčka poznáte snadno. Usmějte se a hledejte nejvyšší bod zvednutých tváří, na něj pak kruhovitými pohyby naneste zdravíčko. Výsledkem by měla být jemná přirozená elipsa. Při nanášení tohoto tvaru dávejte opravdu pozor na slabou vrstvičku rozetřené tvářenky, jinak by mohly vypadat silně natřené kruhy příliš násilně.

Oválný obličej

Oválný obličej se považuje za nejideálnější možný tvar tváře. Je symetrický, směrem k bradě a čelu se mírně zužuje. Tento obličej není nutné nijak výrazně korigovat. Je nepravděpodobné, že byste tomuto typu obličeje aplikací tvářenky uškodila.

Zdravíčko použijte jen v lehkém náznaku v přibližně stejně široké linii. Sklon by měl být mírně sešikmený, ale rozhodně ne tolik jako u kulatého obličeje.

 

Přidat komentář