Jak natočit vlasy

Vlnité vlasy jsou ležérně dráždivou ozdobou a tou pravou úpravou vlasů pro letní dny u vody. Vypadají rozverně, sexy a nespoutaně. Jak ale vlasy upravit, aby vypadaly vlny přirozeně?

Co budete potřebovat?

Pro vytvoření vlnitého plážového účesu si připravte objemovou pěnu do vlasů, fén, kartáč, kulmu nebo žehličku na vlasy a ideálně i tvarující pastu na konečky vlasů.

L’Oreal Professionnel Tecni.Art Full Volume Extra, příjemná pěna do vlasů, která účesu dodá objem.

Cena: 320

Redken Matte Sponge 05, tvarující pasta zatočí a zafixuje konce vlasů, které pak vypadají maximálně přirozeně.

Cena: 500

Postup přípravy vlnitých vlasů

Nejprve do umytých a ručníkem vysušených vlasů naneste štědrou dávku pěny, která dodá účesu objem a navíc zajistí, aby vlny lépe držely.

Poté si vysušte vlasy pomocí fénu a kartáče do rovna. Přijde vám to zvláštní? Nebojte, je to správný postup, jde o to, že rovné vlasy se daleko lépe natáčejí.

Vysušené rovné vlasy již můžete začít natáčet. Použít můžete žehličku, nebo kulmu, která je na natáčení nejlepší. S kulmou i žehličkou postupujete podobně. Nejprve si připravíte širší pramen vlasů (v průměru by měl mít zhruba 3 centimetry).

Natáčení s kulmou

Práce s kulmou je o něco snadnější než s žehličkou. Vybraný pramen vlasů připravíte pod rameno kulmy a poté ho přetočíte shora dolů, až je pramen obtočený kolem celého ramena a konec pramenu je opět pod ramenem kulmy. Takto připravený pramen poté přidržujete za koneček a přístroj táhnete směrem dolů.

Natáčení žehličkou

Pramen vlasů obtočte přes horní rameno žehličky, tak aby směřoval směrem k hlavě.  Poté ho obtočte směrem nahoru přes celé horní rameno žehličky a veďte ho dolů. Přidržujte pramen za koneček a žehličku opatrně táhněte směrem dolů.

Přesný foto-návod jak natáčet vlasy žehličkou najdete tady.

Zásady natáčení vlasů

Při natáčení se držte několika zásad. Nenatáčejte všechny prameny, ale některé nechte rovné, aby účes nevypadal příliš násilně. Obtáčejte vlasy volně, aby byly vlny ležérněji spadlé. Nenatáčejte vlasy úplně u hlavy a bez natáčení nechte také konečky.

Nezapomeňte na konečky

Na závěr věnujte pozornost nenatočeným koncům vlasů. Naneste si do dlaní trochu tvarující pasty a konce vlasů v dlaních zatočte kolem jejich osy. Takto zajistíte, aby vlasy působily ležérně sexy.

Přidat komentář