Jak nosit neonové barvy

Otevřete dvířka své šatny s oblečením. Co vidíte? Černou? Bílou? Určitě najdete i nějaký ten šedý kousek, možná dokonce odstíny hnědé. Na podobné posmutnělé frekvenci vibruje garderóba většiny z nás. A je to snad špatně? To určitě ne! Elegance z módy nevyjde, takže máte jistotu, že vaše oblíbené „bezpečné“ neutrální modely budou v pořádku nositelné i za pár let. Přesto je léto a všude kolem nás to hýří barvami. Proč se tedy jednou za čas neodvázat? I jedna zářivá součást outfitu dokáže upoutat pozornost a třeba i zvednout náladu. A teď je na to zaručeně ta pravá chvíle. Dnes se podíváme rovnou po těch nejzářivějších barvách – neonkách a řekneme si, jak jim dát nejlépe příležitost oživit váš šatník.

neonova-kabelka

Zdroj fotky: blog.hauteandrebellious.com

Časopis nebo realita

Tyrkysové kalhoty přepásané stříbrným páskem, křiklavě růžový top a azurově zelenkavé sako. Zní to jako totální nevkus? Na módním mole podobné kreace každoročně sklízí ohromné ovace. Časopisy také nezůstávají nijak pozadu a modelky v neskutečných kombinacích přímo září z titulky. Je to přece tak cool. Rozzáření velkoměstské šedi, zábava, hravost. Jenže…Pořídila by si některá z nás něco takového opravdu na sebe?

Jak na neonky

Zkuste barvy přidávat pomalu. Nespěchejte na sebe a nepřemáhejte se do ničeho, co se vám nelíbí. Začněte menšími doplňky. Zářivá kabelka, náramek, pásek, šátek nebo třeba i nehty. Tím nic nezkazíte a jednoduše tak zjistíte, zda vám neonové barvy sedí nebo ne. Postupně můžete přidávat nebo se naopak ujistíte, že vám jedna barevná kabelka úplně stačí.

neonove-barvy

Zdroj fotky: thefashionfoot.com

Jaká neonová barva vám bude sedět?

Při výběru neonového kousku se řiďte hlavně intuicí. Určitě máte nějakou představu, které barvy vám sluší a které naopak méně. I bez rozebírání barevné typologie tak můžete jednoduše sáhnout po neonové variantě své nejoblíbenější barvy. Pokud přesto na typologii dáte, níže se podívejte na neonovou barvu, která pro vás bude nejlepší. Ještě pro upřesnění bych dodala, že neonové barvy sluší hlavně zářivým kontrastním typům (jarní a zimní typ). Pokud máte pocit, že vám neonové barvy nesedí, můžete je zkusit umístit dál od tváře na menší ploše nebo ve formě doplňků. V takovém případě by pak už neměl mít problém žádný typ. U některých neonových barev (žlutá, zelená) může být zase  problém bledá pleť, která spolu s nimi působí nezdravě. Lepší je tedy nosit tyhle barvy, pokud jste lehce opálená nebo se zaměřit na doplňky.

 • Jarní typ: neonová zelená, žlutá
 • Letní typ: neonová růžová
 • Podzimní typ: neonová oranžová
 • Zimní typ: neonová tyrkysová, fialová

Jak nosit neonové barvy

Klíčem k úspěchu je jednotlivé neonové kousky vyvážit neutrálními barvami. Úplně skvěle si neonky rozumí se sněhovou bílou. Zkuste třeba jednoduchou bílou košili a dopřejte si k ní odvaz v podobě výrazně barevné sukně ke kolenům. Vedle nešlápnete ani s béžovou nebo černou. Zlaté doplňky zase neonkám dodají na italské eleganci. Pro začátek se držte raději jen jednoho neonového kusu, zbytek volte neutrální. Pokud si ale troufnete, určitě vypozorujete, že k sobě neonové barvy i pěkně ladí. Nejde o to být celá zářivá, ale jedna větší neonová plocha a jeden ladící doplněk můžou působit skvěle.

neonova-sukne

Zdroj fotky: theparakeetslounge.com

Kdybyste si nebyla jistá, zda to s neonkami „ustojíte“  připomeňte si ženy, které obdivujete pro jejich styl. Módní ikony nehrají podle pravidel, ale vytváří si svá vlastní.

A jak jste na tom vy a neonové barvy? Líbí se vám?

3 komentáře

 • Áďa Zbořilová 24.8.2013 at 17:37

  To je celkem super článek:) tím by se mělo hodně lidí no spíš hlavně holek:D řídit..některé nosí neonky a míchají to s různým oblečením…což pak nevypadá moc hezky..:D
  Jinak nejlepší j si vzít něco podobného jako na posledním obrázku:) tohle se nikdy neomrzí:)

  Odpovědět

  • karol 28.8.2013 at 18:37

   Děkuju moc:)) taky právě občas vídám hodně nehezky zkombinované neonky, takže jsem si říkala, že by třeba někomu mohl takový článek pomoct 🙂

   Odpovědět

 • Alina 10.8.2014 at 16:39

  Nejradši nosím neonovou na lodičkách. Upozorní to na vás a s neutrálními barvami to vypadá dokonale (přesně jak píšete v článku). Nedávno jsem si koupila jedny krásně neonově růžové lodičky na http://www.answear.cz a k bílé sukni nádhera! 🙂

  Odpovědět

Přidat komentář