Jak se připravit do letadla – co vzít s sebou na palubu

Vydržet namáhavou cestu letadlem bez poznamenání našeho vzhledu není lehký úkol.

Brzké odlety, někdy ne příliš dobře nastavená klimatizace a několik hodin s hlavou zapřenou ve stejné poloze zkrátka udělá své. Co si tedy vzít s sebou a jak se připravit, abyste se po vystoupení z letadla cítila dobře?

Jak to dělají celebrity?

Také vám někdy proběhlo myslí, jak je možné, že hvězdy i po několika hodinách v letadle vyjdou svěží a upravené? Samozřejmě své dělají i černé brýle, ale nejde jim upřít dokonale učesané vlasy a vyživenou pleť. Vše tkví v přípravě a v péči před cestou a během cesty. Nezapomeňte si tedy na palubu připravit základní kosmetický arzenál na zakrytí stop cestování a umyjte si den před cestou vlasy a upravte je. Během letu je pak čas od času pročesejte. Dbejte i na pitný režim, který se během cesty dost podceňuje a dochází tak k nepříjemně napjaté pleti. Na přehled profesionálních přípravků, které se na palubu hodí, se můžete podívat zde.

Noční odlet

Odlétat na dovolenou v nepříznivou hodinu bývá pravidelnou nepříjemností. Na našem vzhledu zanechá noční čekání na letišti a zdlouhavé odbavování stopy ve formě kruhů pod očima a napjaté pleti. Nezapomeňte tedy na praktický korektor, kterým vše nepatřičné rychle zamaskujete. Určitě vám pomůže také hydratační krém, který pleti dodá vše, o co nedostatkem spánku přišla.

Yves Saint Laurent Korektor v peru, praktický a skladný korektor zakryje i výrazné kruhy pod očima i nedokonalosti způsobené nedostatečným spánkem. Díky jemnému zachycování světla eliminuje známky únavy.

Koupíte ho třeba zde 

Matis Hydratační krém na citlivou pleť Réponse Délicate, vysoce hydratační přípravek zabraňuje vysušování a zanícení pleti, vytváří ochranný film a pokožku zklidňuje.

Koupíte ho třeba zde

Bourjois Zklidňující čisticí ubrousky pro suchou a citlivou pleť, tyto ubrousky jsou skvělou první pomocí pro jakoukoliv nutnou hygienu na cestě. Pleť zklidní a osvěží.

Koupíte je třeba zde 

 

 

Nepříjemná klimatizace

Prostředí v letadle nebývá úplně ideální. Vzduch je často nepříjemně vydýchaný a klimatizace nastavená ne úplně ideálně. Proto hlavně při delších letech pleť trpí a nevypadá po přistání úplně ve formě. Snadno ji osvěžíte třeba sprejem s termální vodou. Během letu také zapomeňte na pudr, který by pleť zbytečně zatěžoval, a vsaďte pouze na hydratační vyživující krém.

Altermed Tělový sprej Ice Effect Panthenol Forte 10%, chladivý sprej s vysokým obsahem panthenolu a vitamínů.Uklidní podrážděnou pokožku a citelně osvěží.

Koupíte ho třeba zde

Přeleželé vlasy

Každý, kdo někdy podstoupil delší let, asi poznal, že opěrka hlavy dokáže za pár hodin letu způsobit na vlasech poměrně rozsáhlé škody. Nejlepší prevencí je pročesání vlasů alespoň každou hodinu letu. Ideální je k tomu kartáč, ale vzhledem ke skladnosti jsou skvělé skládací hřebínky. Nezatěžujte také vlasy na cestu žádnými složitými úpravami. Nejméně utrpí do rovna vyfoukané nebo přirozené kadeře.

Avon Kulatý kartáč na vlasy – malý, skladný kartáč vhodný na všechny typy vlasů se vejde i do příručního zavazadla a o svou hřívu tak nemusíte mít obavy.

Koupíte ho třeba zde

Málo prostoru na nohy

Nepříjemné skrčení nohou a málo prostoru zadělává na otoky a křeče. Využijte proto jakékoliv možnosti opuštění sedadla a projděte se a protáhněte končetiny. Nohy osvěžte termálním sprejem stejně jako obličej a snažte se je ve volné chvíli alespoň mírně promasírovat.  Jak poté zvládnout případné otoky se dočtete zde.

Walmark Varixinal 60 tbl. + 20 tbl. zdarma, pokud víte, že na otoky opravdu trpíte, zkuste brát pár dní předem tablety, které vaše potíže zmírní.

Koupíte je třeba zde

Přidat komentář