Jak upravit husté obočí

Článek věnovaný aktuálnímu trendu hustšího obočí jsem psala zrovna nedávno. Zmiňovala jsem se v něm, že husté obočí určitě nemusí znamenat neupravené. Musí se mu ale věnovat odpovídající péče, protože se samozřejmě dokáže rozrůst daleko rychleji než obočí užší. Dnes bych vám chtěla ukázat, jak jsem se vypořádala s obočím, které nebylo delší dobu upravované. Samozřejmě nemám praxi kosmetičky, ale stejně jsem se do úpravy pustila a jak se povedlo už můžete posoudit sami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak upravovat husté obočí

Je jasné, že pokud nosíte hustší obočí celý život a jste na něj zvyklá, není důvod k nějaké razantní změně. V takovém případě určitě není žádoucí snažit se z hustého obočí udělat rovnou čárku a možná si pak s ním připadat nesvá nebo si třeba i přidat nějaké ty nežádoucí roky. Obočí tedy klidně můžete mít přirozené, důležité ale je, aby mělo nějaký tvar a nepůsobilo neupraveně.

Dejte si pozor na začátek a konec obočí. Mělo by začínat kousek od kořene nosu a končit až po orámování celého oka na spojnici nosu a vnějšího koutku. Přesněji jsme si to už ukazovali v tomhle článku.

Vytrhávání chloupků pod obočím

Většina chloupků, které se vytrhávají, je právě pod obočím.

Musí se vytrhat všechny chloupky, které jsou mimo hlavní rámec obočí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Také je dobré snažit se i husté obočí alespoň trochu směřovat do obloučku, aby nebylo úplně rovné. Ve střední části obočí je tedy žádoucí vytrhat chloupků trochu víc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stejně tak udělejte krátký proces s chloupky, které jsou až za koncem obočí.

Vytrhávání chloupků nad obočím

Často se v některých zdrojích dočtete, že by se chloupky nad obočím neměly vytrhávat vůbec. To je samozřejmě hloupost, pokud jsou chloupky mimo hlavní rámec, prostě je vytrhněte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V tomhle kroku jsem nepatrně zúžila obočí vytrháním jedné řady chloupků nad obočím.

Před a po úpravě hustého obočí

Na fotkách před a po jasně vidíte, že nemusíte být profesionálka, abyste zvládla obočí vkusně upravit. Stejně tak není třeba vytrhávat chloupky do tenké čárky. Dojem se výrazně zlepší, i když jen odstraníte přebytečné chloupky nad a pod obočím. Jestli přidáte lehký náznak obočí do obloučku je už jen na vás.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stačí trochu trpělivosti, jistá ruka a upravené hustší obočí je na světe.

 

1 Comment

Přidat komentář