Jak vytrhat a upravit obočí do tvaru

Obočí má velký vliv na výraz celého našeho obličeje. Jeho správná úprava dokáže celkový dojem zvednout, naopak nešikovným vytrháním je možné si velice uškodit. Setkáváme se poté s nepřirozenými nebo neupravenými tvary, které své majitelky dělají starší, nebo dokonce opticky deformují celý tvar obličeje. Samozřejmě málokterá z nás má čas i finance, aby si nechávala pomáhat od profesionálky. Proto se dnes podíváme, jak si obočí správně upravit v pohodlí domova.

Pinzeta

Domácí úprava obočí je určitě nejjednodušší pomocí pinzety. Správná pinzeta by měla mít neklouzavý úchop, aby vám při trhání v prstech neujížděla. Její konce by měly být lehce zkosené, protože pak chloupky lépe zachytíte. A neméně důležitě je, aby nebyla až příliš ostrá a chloupky tím pádem místo vytrhávání pouze nepřeřezávala. Určitě ale proto není třeba kupovat nějaké předražené pinzety, s těmito vlastnostmi se dá najít kvalitní nástroj už kolem stovky.

Začátek obočí

Ze všeho nejdříve byste měla najít body, kde by mělo obočí začínat a končit. Začátek je jednoduchý a většinou bývá dobře rozpoznatelný. Je to místo, kde končí kořen nosu a začíná prostor oka. Dřív se říkalo, že by obočí mělo začínat nad slzným kanálkem, dnes je ale trend obočí přesouvat trochu blíže ke kořenu nosu, aby bylo co nejpřirozenější. Pokud si přesto nejste jistá, vyzkoušejte jednoduchou a dobře známou pomůcku.

Vezměte si pravítko, nebo nějaký jiný úzký předmět (někdo doporučuje tužku, ale ta se mi zdá příliš tlustá a nepřesná). Položte ho rovně od konce nosu směrem nahoru k obočí. Tam, kde se pravítko dotkne, by mělo obočí začínat.

Konec obočí

Nejčastější chyba trhání obočí je většinou přílišné zkrácení. Konec obočí by přitom měl být souběžný s koncem nadočnicové kosti, tedy by měl být až daleko za koncem oka. Opět zde nejlépe funguje pomůcka s pravítkem.

Vezměte pravítko a veďte ho od okraje nosní dírky přes vnější koutek oka, až se dotkne obočí. V místě dotyku by měl být konec obočí.

Nejvyšší bod obočí

Při přímém pohledu do zrcadla by se měl nejvyšší bod obočí „lícovat“ s vnějším okrajem duhovky. Na obrázku najdete tento bod číslem 2. Tento bod berte ale spíše orientačně, v tomto případě záleží také hodně na individuálním tvaru obočí.

Jak obočí vytrhávat

Vytrhnout byste měla všechny chloupky, které jsou mimo rámec obočí nebo na kořeni nosu. Mýtus je, že se obočí nesmí vytrhávat nad rámcem. Samozřejmě můžete vytrhnout i zbloudilé chloupky nad obočím, ale dělejte to opatrně, abyste si nevytvořila podmračený výraz. Nezapomeňte ani na nenápadné světlé chloupky, které mohou nežádoucím způsobem odrážet světlo.
Úpravu byste měla provádět u zvětšovacího zrcadla na dobrém světle.

Pokud vám je vytrhávání obočí hodně nepříjemné, začněte potřením celého prostoru oka kostkou ledu. A potíráním si ulevte i při podráždění.

Jednou rukou natáhněte kůži, druhou vezměte pinzetu, uchopte koutek v blízkosti kořínku a rychle vytrhněte.

Do jakého tvaru obočí vytrhávat

Při vytrhávání obočí je třeba brát v potaz hlavně tvar svého obličeje. Díky obočí totiž můžete obličej opticky velmi pěkně vytvarovat. Nejde o to vytvořit z obočí nějaké výrazné linie, ale i náznak správného tvarování dokáže s obličejem hodně. Jak obočí správně tvarovat podle typu svého obličeje najdete tady.

 

2 Comments

  • Market K. 29.4.2019 at 13:46

    Super tipy, určitě vyzkouším 🙂 Mám kulatý obličej a k tomu špičatou bradu. Sice jsem se na těch obrázcích, kde jsou vyobrazeny tvary obličeje a k tomu správně tvary obočí nenašla. Ale doufám, že to dělám správně 🙂 Já se teď řídím podle rad v tomhle článku https://www.permanent-makeup-praha.cz/jak-vytvarovat-oboci/ a musím říct, že už jsem na tom se vzhledem obočí mnohem lépe než dříve. Byla jsem jedna z těch, co si vytrhávala jen tenké proužky a právě k tomu mému tvaru obličeje to byla katastrofa 😀

    Odpovědět

  • Romana Výskalová 12.10.2019 at 17:59

    Já a obočí, o tom by se daly vyprávět příběhy. Už od mala mám obočí hubené, takže skoro žádné. Nepomůže mi tedy ani tužka, protože když ji vyzkouším, tak vypadám jak marfuša. Kamarádka mě však přivedla na tyto stránky https://ar-aesthetics.cz/blog/mikropigmentace-myty-a-fakta/, kde provádí právě mikropigmentaci obočí. Byla jste někdo na tom? Dost bych si oddechla, kdybych měla normální hezké obočí. A ještě je tu někdo, kdo má i rty takhle udělané? Líbí se mi, že bych si den co den nemusela nic patlat na pusu.

    Odpovědět

Přidat komentář