Jak vybrat a nanášet bronzer

Bronzer je vítaným pomocníkem, který pleť rozzáří a dodá jí okouzlující třpyt. Jak ho ale správně používat a nanášet? Přečtěte si tipy, které vám poradí, jak s bronzerem pracovat.

Co je to bronzer?

Bronzer je rozjasňující kosmetický přípravek, který obsahuje zářivé pigmenty. Pleť prosvětlí, podtrhne rysy vaší tváře a dodá pokožce hezkou barvu. Dá se používat místo tvářenky, pokud chcete, aby váš obličej vypadal vždy mírně opáleně. Jeho další využití může spočívat ve stínování vašeho obličeje, místo korektoru jím vymodelujete tvář a tak potlačíte případné nedokonalosti.

Jak vybrat bronzer

Nejdřív je třeba rozhodnout se, zda si pořídíte bronzer krémový, nebo pudrový.

Krémový bronzer je vhodný pro sušší pleť, ale jeho nevýhodou je, že musíte být opatrnější při jeho nanášení. Musíte si dát pozor na dokonalé rozetření přípravku.

Bronzer pudrový se lépe a rovnoměrněji nanáší a je vhodný pro mastnější pleť.

Dejte si záležet také na správně vybrané barvě bronzeru. Odstín by měl být jen nepatrně tmavší než vaše pleť. Pokud máte hodně světlou pokožku při použití klasického bronzeru by mohla vypadat jako ušpiněná. Zkuste tedy raději tvářenku, na kterou se můžete podívat zde, nebo si pořiďte bronzer s tony růžové, u kterého nebude přechod mezi hnědým bronzrem a světlou pokožkou tolik výrazný. Ideální je pořídit si dražší bronzer s UV filtrem, který chrání pleť před sluníčkem.

Jak nanášet bronzer?

Při nanášení bronzeru se musíte řídit pravidlem, že méně je někdy více. Měla byste přirozeně podtrhnout rysy svého obličeje, barvu své pleti a dodat jí okamžitý svěží vzhled, aniž by výsledek působil příliš násilně. Pozor také na nanesení bronzeru na větší plochu pleti! Tímto způsobem by mohly zbytečně vyniknout vrásky a nedokonalosti pokožky. Ideální je aplikovat bronzer do míst, kam se slunce přirozeně opírá, tedy na tváře, čelo a hřbet nosu. Zapomeňte také na větší nepřirozené vrstvy a pleť pouze lehce přejeďte.

1)Naneste na obličej make-up. Pokud máte mastnější pleť, rozhodně nezapomeňte ani na pudr.

1)Vyberte si kulatý štětec střední nebo menší velikosti.

3)Naberte menší množství bronzeru na štětec. Pokud naberete více, než je třeba, mírně ho otřepejte o hřbety rukou.

4)Poté štětcem přejeďte lehce čelo, oblast pod lícními kostmi (do prohlubní, když vtáhnete tváře), hřbet nosu, a pokud chcete dát odleskům větší prostor, můžete i bradu. Nezapomeňte rozzářit ani dekolt, kde jsou odlesky velmi pěkné.

Pokud máte krémový bronzer, vpracujte ho do stejných míst pleti lehce prsty. A nezapomeňte důkladně rozetřít.

5)Pořádně se ujistěte, že i na denním světle vypadá obličej s bronzerem přirozeně, pokud je výsledek příliš výrazný, setřete líčení vatovým tamponem a zkuste to znovu.

Tip: Matný bronzer bez třpytek můžete využít i místo korektoru k vystínování vaší tváře. Naneste ho všude, kde chcete svou tvář opticky zúžit, tedy na oblinu brady, pod lícní kosti, nebo na boky nosu.

Kvalitní bronzery

Pro tmavší opálenou pleť

Pro brunetky s tmavší pletí se hodí bronzery se zlatým nádechem.

Chanel Harmonie Poudre De Soleil odstín Sable Beige, luxusní pudrový bronzer, který kombinací několika odstínů vytváří ideální zářivou barvu. V balení je přiložen i praktický štěteček.

Cena: 1450

 

Lancome Star Bronzer Sensual Bronzing Sun Cherub Harmony, bronzer s krásným nádechem, který pleť projasní a zároveň jemnými třpytkami rozzáří. Hodí se pro již  mírně opálenou pleť.

Cena: 650

 

Too Faced Chocolate Soleil Matte Bronzing Powder, matný bronzer vhodný i pro tónovaní kontur tváří neutralizující rudý podtón pleti.

Cena: 580

 

Pro světlou pleť

Pro světlejší pleť se hodí bronzery s odstíny meruňkové, nebo s růžovým nádechem.

Loreal Glam bronze mineral odstín Blond, bronzer s minimem třpytek, který pleti dodá opálený nádech. Najdete ho i v odstínu s růžovou, který je vhodný pro světlé blondýnky.

Cena: 250

 

Sephora Shimmering Bronzing Powder odstín Medium, v tomto bronzeru najdete prvky růžové, které vytvoří ideální přechod ze světlé pleti do nahnědlého odstínu.

Cena: 450

 

E.l.f. Golden Bronzer odstín Golden, pudr s jemnými třpytkami umožňující kombinaci barev, které vedou k hezkému odstínu. Pro opravdu světlé typy je tu možnost kombinovat jen dvě nejsvětlejší barvy z paletky.

Cena: 100

Přidat komentář