Jak změnit barvu očí

Mít zajímavou a netradiční barvu očí je přáním mnohých z nás. Je ale nějaká změna barvy očí vůbec možná? A budeme si vůbec někdy v budoucnu moci naše oči takto vylepšit?

Lumineyes

Lumineyes se jmenuje nová metoda, která slibuje změnu tmavých očí na modré. V současnosti ještě není dostupná, ale je pravděpodobné, že se do několika let stane novým světovým fenoménem. Autorem této metody je americký lékař Dr. Gregg Homer a kalifornská klinika Stromer Medical provádí její testování již deset let. Metoda by prý měla být do tří let celosvětově dostupná, pragmatičtější pohled ale naznačuje, že její uvedení na trh nebude až tak snadné. Přesto je více než jasné, že do několika let skutečně půjde změnit svou barvu očí na modrou. Cena za laserový zákrok je už stanovena na 5000 USD.

Jak to funguje?

Modrou barvu duhovky prý máme všichni, jen je u většiny z nás skryta pod hnědým pigmentem. Lumineyes laser se specifickou frekvencí odstraní hnědý pigment (melanin) z horní vrstvy duhovky a do tří týdnů od jednoduchého zákroku vaše oči zesvětlají do modra. Celé laserové ošetření trvá zhruba dvacet vteřin a je naprosto bezbolestné. Efekt je ovšem již nevratný, modré oči vám zůstanou na vždy.

Ztmavnutí očí

Univerzální metoda na ztmavení očí zatím neexistuje. Přesto je možné dosáhnout tmavší barvy očí pomocí některých látek. Například u kapiček Lumigan, které se používají na léčení nitroočního tlaku, nebo na prodlužování řas, bylo jako nežádoucí účinek (zvláště u modrookých lidíú pozorováno mírné ztmavnutí duhovky. Přesto je výsledek nejistý a projeví se jen u malého procenta lidí. O kapičkách se dočtete více zde. V současné době je možné opatřit si je na oční klinice Duovize, kde se používají jako prostředek k prodloužení řas.

Jak změnit barvu očí v současnosti?

V této chvíli zatím nelze na budoucí metody příliš spoléhat a stále nám tedy zbývají oblíbené kontaktní čočky, které nám poskytují nepřeberné množství barev a variací. Při nákupu čoček se můžete skutečně vyřádit. Doporučuji pouze držet se spíše barevné škály alespoň trochu podobné vaší přirozené barvě. Čočky se totiž na očích mírně pohybují a může se tedy stát, že by byla vidět část vaší duhovky a přechod na čočku by byl viditelný a nepřirozený.

Přidat komentář