Jaká barva vlasů vám bude slušet?

Při výběru správné barvy vlasů, která se k vám bude hodit a podtrhne vaši krásu, hraje roli několik faktorů. Pojďme se na ně společně mrknout! 

Jak vybrat svou ideální barvu vlasů

Dřív se často tvrdilo, že nejlepší barvou je pro vás ta, která se od vaší přirozené neliší o více než dva odstíny. Případně, že ideálním oživením je přivést zpátky k životu barvu, která vás zdobila jako dítě. My spíš zastáváme názor, že každý jsme unikát. Jsou ženy, pro které tohle platí. Ale jsou i ty, kterým jejich přirozená barva opravdu nesluší a v nějaké jiné neskutečně prokouknou. Doporučujeme proto zohlednit jen pár věcí, aby vám nová barva opravdu slušela. Jakých? Především věk, barevnou typologii, svůj styl a údržbu. 

Věk a barva vlasů

Říká se, že co si můžeme dovolit ve dvaceti, už je v padesáti tabu. Není to ale vždycky pravda. Jasně, barevné experimenty s modrou hlavou se hodí spíš k nižším ročníkům. Výraznější barvu si ale nemusíte odpírat ani ve vyšším věku. Dejte si pouze pozor, aby nebyla zbytečně tmavá a tvrdá. Rozumné pravidlo zní, že s každou dekádou zesvětlujeme své vlasy o jeden odstín. Nemyslíme tím z černé na blond. Ale z černé na tmavě hnědou a podobně. I díky takhle lehké změně krásně omládnete a lehké promelírování může přirozeně zakrýt první šedé vlasy. Ani ve vyšším věku barva nemusí být nudná! Nesmí být jen přehnaně tvrdá. Kdo by chtěl vypadat zbytečně starší? 

Podtón barvy – barevná typologie

Pokud hledáte svou ideální barvu vlasů, barevnou typologii určitě neopomíjejte. Můžete mít prakticky jakoukoliv barvu vlasů, ale její podtón je zásadní. Zvažte, zda jste studený, nebo teplý typ. Studeným typům ladí chladné barvy a teplým zase nazlátlé. Pokud to tedy vezmeme na příkladu blond – žena ve studeném tónu (letním, zimním typu) volí chladnou popelavou, platinu, klidně s přesahem do šedé. Žena v teplém typu (jarním, podzimním) sáhne raději po zlaté nebo medové. Pokud by například žena v teplém typu volila studenou barvu, může v ní vypadat až nemocně. V opačném případě si zase představte typ Sněhurky v zrzavé – nebude to ono. Barevnou typologii se tedy vyplatí sledovat. Jestli si ale nejste jistá svým typem a do tabulek moc nezapadáte, jsou i neutrální podtóny barev, které jsou obecně slušivé. 

Styl a údržba nové barvy

Pokud se chystáte k barevnému experimentu, určitě vás nechceme odrazovat. Dejte si ale pozor, aby vám nová barva nebyla spíš na škodu. Měla by ladit k vašemu stylu a vystihovat vás. Zároveň ale radíme zvážit i péči. Pokud si pořídíte z fádní hnědé krásnou padnoucí blond, je to super. Na druhou stranu, uvažte, zda budete mít čas a finance každých pár týdnů řešit odrosty. Zda vás nebude mrzet zhoršení kvality vlasů a možná nutnost zkrácení délky. Zda se vám bude chtít pravidelně řešit žloutnutí barvy. Zda jste připravená pořídit si novou vlasovou kosmetiku. A podobně. 

Jaká barva vám bude slušet?

Ideálním testem, jak zjistit jaké barvy vlasů vám sluší, by bylo zajít si vyzkoušet paruky v různých barvách. Ne vždy ale máme takovou možnost. Dnes jsou dostupné i různé aplikace (např. YouCam), s kterými si můžete nejrůznější barvy vlasů otestovat. Pozor ale na to, že na fotce, na které barvy v aplikaci zkoušíte, může vaši pleť, barvu očí atd. nereálně zkreslit světlo a tím vám může připadat, že vám sluší i něco, co v reálných podmínkách nebude. Je to tedy skvělá vychytávka, ale na tohle opatrně. Samozřejmě se poraďte i s kadeřníky, kteří to mohou mít víc v oku. A pokud se chystáte do netradiční barevné variace, doporučujeme nejdřív vymývací barvu. Třeba i takový L’Oréal Colorista. Nemáme s ním sice nejlepší zkušenost, ale pořád lepší, než si obarvit hlavu na zeleno permanentně a pak zjistit, že jste z toho nešťastná a máte zničenou kvalitu vlasů. 

Při změně barvy tedy radíme: dvakrát měř, jednou řež. Zeptejte se kadeřníků, vyzkoušejte aplikace i vymývací barvy. Nebojte se, ale hledejte, zkoušejte a informujte se 🙂 

Přidat komentář