Jizvičky po akné – kosmetika

Vyhrát boj s akné není vůbec jednoduché. A ani když se již, zdá, že je na dohled vítězství, nebývá cesta k čisté pleti ještě vůbec jistá. Často jsou na vině nepříjemné jizvičky, které po akné zůstanou. Podíváme se, zda existuje nějaká cesta, jak se jizviček zbavit.

Jak jizvičkám po akné předejít

Hlavní zásadou je samozřejmě nemačkání pupínků. Pokud odoláte a akné necháte na pokoji, zhojí se normální cestou a nemusíte se jizviček obávat. Zkuste navštívit dermatologa, který vám poradí, jak ve vašem případě s akné postupovat.

Důležitý je také přísun vitaminů a minerálů. Užívejte zinek a vitamin E ať už v tabletách nebo ve formě oleje.

Problematickou pleť jemně čistěte pěnivými gely nebo šetrnými pleťovými vodami a ošetřujte kvalitními přípravky, které se hodí na váš typ pleti. Nejlepší je samozřejmě nechat si předepsat přípravek od kožního lékaře. Jinak zkuste sáhnout po přípravku z lékárny a zjednodušeně se řiďte tímto:

  • Mastná pleť s pupínky – krém pro mastnou pleť proti akné
  • Suchá pleť s pupínky – hydratační krém proti akné

Pokud si stále nejste jistá, jakou kosmetiku zvolit, podívejte se  zde na kvalitní kosmetiku na akné.

Další zásadou je nezanedbat čerstvé jizvičky a začít stav řešit okamžitě. Čím déle totiž jizvičky na pleti zůstávají, tím obtížnější je jejich odstranění. Nic proto nepodceňte.

Nejlepší kosmetika na jizvičky po akné

Ať už máte jizvičky v mírnější nebo závažnější formě, určitě je vhodné mít přípravek, kterým je budete zjemňovat a zlepšovat jejich stav. Přestože výsledky krémů nebývají úplně skvělé, přesto i malé zlepšení je u jizviček výhrou. Na narůžovělé jizvičky je dobré pořídit si bělící přípravek, díky čemuž lépe splynou s pokožkou. Na klasické prohlubně po té vsaďte na některý z krémů zjemňujících jizvičky. Nezapomínejte také na ochranu jizviček před slunečním zářením, jinak hrozí ještě vznik pigmentových skvrn! Pořiďte si proto make-up s ochranným faktorem.

 

Dermatix na jizvy,  průhledný rychleschnoucí silikonový gel k prevenci a potlačení vystouplých jizev, odpuzuje buňky podporující růst jizvy, vyhlazuje, změkčuje a zjemňuje většinu jizev a urychluje jejich vyblednutí.

Pořídíte ho třeba tady.

 

 

CRISTIAN LAY Krém s extrakty z hlemýžďů, účinně regeneruje, zjemňuje jizvy po neštovicích či akné, má silný protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Pořídíte ho třeba tady.

 

LA MER Koncentrát,  urychluje přirozenou obnovu pokožky, byl vyvinutý pro křehkou pokožku po nejrůznějších úrazech. Jizvy po operacích a popáleninách se lépe hojí, podráždění a zarudnutí, způsobené například chemickým peelingem, mikrodermabrazí nebo laserem, je výrazně redukováno.

Pořídíte ho třeba tady.

 

VICHY Čisticí peelingový gel s vyhlazujícími mikročástečkami Normaderm,  uvolňuje a ozdravuje póry, zjemňuje povrch pleti. Poradí si s rozšířenými a ucpanými póry, zarudnutím, pupínky a nepravidelným povrchem pleti. Zajišťuje každodenní čištění problematické pleti a zjemňuje jizvičky.

Pořídíte ho třeba tady.

 

LANCOME Multifunkční sérum pro dokonalou pleť Visionnaire, redukuje nejen vrásky a rozšířené póry, ale také barevné nedokonalosti pleti a jizvičky po akné, které dělá méně viditelné.

Pořídíte ho třeba tady.

 

Jak zakrýt jizvičky po akné

Je třeba počítat s tím, že větší jizvičky se těžko ošetřují i jinak velmi dobře fungujícími zákroky a je tedy možné, že vám v drobnější formě zůstanou. Není proto od věci, pořídit si přípravky na jejich maskování, díky kterým by neměly být jizvičky již skoro znatelné. Je dobré pořídit si:

Podkladová báze se silikonem

Silikon vyplňuje jizvičky a vyrovnává tak ďolíčky v pleti. Na růžové ještě nezahojené jizvičky se podívejte po zelené bázi, která neutralizuje růžový odstín.

LOREAL PARIS Vyhlazující podkladová báze pod make-up Studio Secrets,  vyplňuje vrásky, koriguje nedokonalosti, vyhlazuje povrch pleti. Jizvičky jsou tak vyplněné a méně znatelné.

Pořídíte ho třeba tady.

Krycí make-up

Dejte si práci při vybírání make-upu a pořiďte si přípravek, který vaši pleť nedráždí a je lehký. Na druhou stranu by ale měl být naprosto schopen jizvičky zakrýt.

ESTÉE LAUDER Krycí make-up na obličej i tělo Double Wear Maximum Cover SPF 15,  přirozený make-up s vysokou krycí schopností dokáže schovat všechny nedokonalosti, jako jsou drobné jizvičky po akné, mateřská znaménka, tmavé skvrny či křečové žíly.

Pořídíte ho třeba tady.

Korektor

Kvalitní korektor se nikdy neztratí. Barvu opět vybírejte podle stavu vašich jizviček. Na růžové zelený, na bílé v barvě vaší pleti.

ESTÉE LAUDER Dlouhotrvající korektor Double Wear SPF 10, překryje veškeré nedokonalosti vaší pleti, ať už se jedná o pupínky, drobné jizvičky, tmavé kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny.

Pořídíte ho třeba tady.

 

Jak líčením zamaskovat jizvičky po akné

Pokud již máte všechny potřebné přípravky, je maskování jizviček opravdu jednoduché.

1)      Pleť jemně očistěte šetrným peelingem.

2)      Prstem vklepejte do jizviček podkladovou bázi se silikonem a nechte ji úplně se vpít do ďolíčků.

3)      Houbičkou nebo prsty poté stejným způsobem jemně vklepejte make-up.

4)      Zafixujte popraškem pudru.

Babské rady na jizvičky po akné

Mezi nejoblíbenější přírodní přípravek na jizvičky patří cibule, která na jizvy působí výborně. Udělejte si z ní občas masku smíchanou třeba s ovesnými vločkami. Dalšími dobře fungujícími přípravky jsou oleje. Vyzkoušejte třeba šípkový, mandlový, jitrocelový, olivový, santalový, kokosový, ricinový. Oleje se určitě se hodí na pravidelné zjemňování jizviček, ale na efekt si chvíli počkáte. Chybu neuděláte ani s medem nebo aloe vera.

Procedury ošetřující jizvičky po akné

Pokud vám kosmetika vůbec nezabírá a jizvičkami se trápíte, vyzkoušejte nějakou z procedur, která se snaží jizvičky minimalizovat. Přesto ale nepomýšlejte na zázraky. Úplné odstranění hlubších jizev není příliš reálné. Nenechte se proto nalákat na nehorázné sumy, za které by měly jizvy zmizet, to určitě není pravděpodobné. Přesto vám procedury mohou prospět a jizvičky mírně vyhladit.

IPL na jizvičky po akné

Intenzivní pulsující světlo si s kosmetickými vadami poradí díky světelné energii. Pokud metodu několikrát opakujete, výsledek je znatelný.

Chemický peeling na jizvičky po akné

Při chemickém peelingu se naruší povrchová vrstva kůže a tím dochází k sjednocení povrchu pleti a zjemnění jizviček. Dejte pozor na vybrání odborného pracoviště, jinak hrozí rizika jako zánět kůže. Po ošetření je nutné naprosto se vyhnout slunci.

Laser na jizvičky po akné

Asi nejlepších výsledků v odstranění jizviček dosahují lasery. Mezi ty nejrozšířenější patří frakční CO2 laser. Jizvičky většinou viditelně redukuje. Minusem je ale nepříjemné hojení narušené pleti a opět nutnost nevystavovat se slunci.

Mikrodermabraze na jizvičky po akné

Jedná se o metodu řízeného obrušování kůže, díky čemuž opět dochází k sjednocování povrchu pleti. Na menší jizvičky působí dobře, s hlubokými je to již, jako u většiny procedur, horší. Proceduru je vhodné opakovat.

Přidat komentář