Kapky Lumigan pro delší řasy už nepoužívám

Článek o kapkách Lumigan je na tomto webu jedním z nejvyhledávanějších. Často mi chodí dotazy, zda kapky stále používám a jaké jsou mé zkušenosti po letech jejich užívání. Pokud se chcete o této metodě prodlužování řas dozvědět víc, určitě mrkněte na můj předchozí článek. Na úvod bych pouze zopakovala, že se jedná o kapičky používající se na léčbu nitroočního tlaku, které mají při aplikaci na víčka vítané účinky pro růst řas.

Funguje Lumigan?

Jak už je patrné z mých předchozích příspěvků, Lumigan nesporně funguje. Moje vlastní řasy začaly při pravidelném používání kapek růst výrazně delší i hustší. Efekt byl skutečně markantní a řasy jsem s nimi měla opravdu krásné.

Proč už je nepoužívám?

Kapky jsem přestala užívat před laserovou operací očí, kterou jsem podstoupila kvůli odstranění dioptrií. Po takovém zásahu určitě není radno si s očima nijak zahrávat, takže jakákoliv nedoporučená “léčiva” bylo nutné vyřadit. A nakonec už jsem se k Lumiganu nevrátila. S kapkami jsem sice žádný problém za dobu jejich užívání nezaznamenala, ale přeci jen není u nás jejich prodej za účelem prodlužování řas povolen, takže je třeba je různě pokoutně shánět, což určitě není příjemné. A co si budeme povídat, je to drahá záležitost. Navíc jejich efekt pro mě nikdy nebyl srovnatelný s efektem umělých řas. Vlastní řasy ať sebekrásnější jsou pro mě už trošku málo:) Umělé řasy jsou teď moje jednička. Proti Lumiganu ale rozhodně nic nemám, žádná negativní zkušenost se nekonala a byla bych jen ráda, kdyby se u nás jeho prodej legitimizoval.

Doufám, že jsem tímhle rychlým postem odpověděla na váš nejčastější dotaz, pokud by vás ještě něco zajímalo, ráda odpovím:)

Přidat komentář