Kapky Lumigan – recenze a zkušenosti

O kapičkách Lumigan jsem již psala tady, spíše jsem se ale soustředila na popsání samotného složení kapek a méně jsem se už věnovala svým zkušenostmi s nimi. Proto jsem se rozhodla napravit to dnes jejich recenzí. Ve zkratce bych připomněla, že u těchto kapiček byla zjištěna schopnost výrazně prodlužovat řasy, u nás ale stále nejsou kvůli rizikům úplně volně k sehnání. Kapky se mi podařilo získat a dnes vám povím, zda doopravdy fungují.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co jsou kapičky Lumigan

Lumigan jsou oční kapky, které se používají k léčbě zvýšeného nitroočního tlaku v oku. Jako vedlejší účinek těchto kapek byl u pacientů zjištěn markantní nárůst řas. Jde tedy vlastně o lék na oční chorobu a právě díky této skutečnosti jsou státy, které nepodporují jejich volnou distribuci pro kosmetické účely. Jako například právě Česká republika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naopak v Americe se dnes kapky totožného složení pod názvem Latisse úplně normálně prodávají. A zatím jsem tedy nepostřehla zprávu, že by holywoodské krasavice postihla hromadná slepota. Samozřejmě jsou zatvrzelí odpůrci, kteří si stojí za názorem, že by se takovéto léky neměly ke kosmetickým účelům používat vůbec a nikdy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zkušenost s kapkami Lumigan

Když jsem o kapkách Lumigan slyšela, i přes zvážení rizik jsem věděla, že je musím mít. Za tak malou lahvičku jsou ceny skutečně nepřiměřené a trochu jsem se bála, zda se dokážu vyvarovat, aby se mi kapka dostala do oka. Kapky jsem začala nanášet štětečkem ve velice malém množství na linii řas. Asi tak dva týdny se toho moc nedělo. V průběhu třetího týdne jsem si už ale začala všímat, že řasy opravdu houstnou a prodlužují se. Navíc se začaly přirozeně velice hezky natáčet. Po měsíci a půl byly řasy minimálně 2x tak velké. Známí mi je začali chválit a po nanesení řasenky jsem připomínala mrkací panenku. Za mě naprostý zázrak. Přidávám fotku mých řas po několika měsících s Lumiganem. Na fotce mám řasenku, aby byla délka lépe vidět. Řasy před kapičkovou kúrou jsem nefotila. Nemělo to ani cenu, protože moje vlastní řasy jsou opravdu hodně krátké.

lumigan-prodlouzeni-ras

Setkala jsem se ale i se zmiňovanými riziky. Jednou jsem opravdu neuhlídala malou kapičku, která mi stekla do oka. Oko velice rychle zčervenalo a nebylo to opravdu nic příjemného. Po pár hodinách se dalo do pořádku a od té doby jsem si už dávala na aplikaci maximální pozor. Už se to neopakovalo, ale samozřejmě mě tahle zkušenost vyděsila. Ráda bych tedy podotkla, že kapky opravdu mají stinné stránky a ublížit můžou. Další nežádoucí účinek se u mě projevil ztmavnutím kůže u linie řas. Je to taková uzounká tmavší linka u řas. Okolí si toho nevšimlo, vypadá to skoro jako lehká linka tužkou, ale opět důkaz, že v kapkách je poměrně agresivní látka a naprosto tedy chápu jejich odpůrce. Na druhou stranu jsem je ale používat nepřestala, řasy jsou opravdu krásné a a nic vážnějšího mě s nimi nepotkalo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

  • Za mě až neskutečné prodloužení řas
  • Výrazné zahuštění řas
  • Mírné natočení řas

Nevýhody

  • Možné nežádoucí účinky
  • Cena
  • Není lehké kapky sehnat
  • Pokud kapky přestanete používat, zase vám začnou růst původní krátké řasy

Jak sehnat Lumigan

U nás se dá Lumigan sehnat na oční klinice NeoVize. Podstoupíte tam prohlídku, a pokud je vše v pořádku vysvětlí vám, že kapky nemáte kapat do oka ale pouze na víčko, dostanete kapky za pár korun a zaplatíte 2600 Kč. Omlouvám se, že píšu tak ironicky, ale přijde mi, že v tomto případě je služba kliniky nehorázně předražená. Pokud na to ale máte, je tato možnost snadno dostupná.

Další variantou je získání receptu přes známého očního nebo obvodního lékaře. Dělat by to neměli, takže to zkrátka nepředepisují rádi a s velkou pravděpodobností neuspějete. Pokud se vám ale lékaře přesvědčit podaří, budete příjemně překvapena cenou, která se bude pohybovat kolem pár stovek.

Potom se nabízejí také zahraniční internetové obchody. Většinou do ČR Latisse neposílají, ale pokud budete pečlivě hledat, kapky se tímto způsobem sehnat dají. Nebo seženete alespoň varianty těchto kapek jako Lilash nebo Revitalash, které obsahují stejnou účinnou látku, ale jsou trochu upraveny, aby byly co nejšetrnější. Cenově se často dostanete i s poštovným pod 2000 Kč, což stejně není žádná sláva, ale při dlouhodobém užívání se to vyplatí více než navštěvování kliniky.

 

Edit!

Po delším čase od užívání kapek Lumigan bych tento článek ráda aktualizovala a omluvila se za své nadšení, které vás možná mohlo přesvědčit, abyste si kapky také pořídili. A také, že jsem vás dost důrazně nevarovala před riziky. Já sama s užíváním Lumiganu žádný výraznější problém neměla a po jejich používání jsem v pořádku mohla podstoupit laserovou operaci očí pro odstranění dioptrií. Od operace už kapky nepoužívám, protože moje oči jsou po ní velmi citlivé a musela jsem si začít dávat pozor i na to, jakou třeba použiji řasenku. Moje zkušenost tedy byla bezproblémová, to ale bohužel neplatí u všech. Do komentářů se mi ozvalo několik z vás s reálnými a problémy po použití kapek. Důrazně vás proto prosím, abyste používání Lumiganu dost dobře zvážili. Můžete mít štěstí a mít hezké řasy (jako třeba já), ale taky obrovskou smůlu a zařadit se mezi ty, kteří mají po používání těchto kapek dlouhodobé problémy. Oči máme jen jedny a tenhle risk se z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Článek nechci mazat, zvlášť v diskuzi se objevily podnětné informace k tématu. Chci se jen omluvit za své mladší já a jeho nedohlížení možných důsledků. Prosím, dejte si na Lumigan pozor. Ne každý tuhle látku snese a důsledky mohou být velmi nepříjemné.

215 komentářů

Přidat komentář