Lámavé nehty – babské rady

Problémy s křehkými a lámavými nehty má v dnešní době skoro každá žena. Málokteré z nás tedy nehty dorostou do požadované nehty a často nebývá čas to nějak důsledněji řešit. Sama vím, že ani poctivá péče nemusí nehtům výrazněji pomoci a samozřejmě ne všechny přípravky na zpevnění nehtů jsou účinné. O lámavých nehtech jsem se již psala v předchozím článku, kde jsem se ale zaměřila spíše na každodenní péči a zpevňující přípravky. Dnes bych se naopak ráda zabývala lámavými nehty z pohledu babských rad. Generacemi osvědčené způsoby často svedou více než nejlepší zpevňovač, navíc za pomoci surovin, které často běžně máte doma. Sestavila jsem pro vás přehled těch neznámějších.

nehty-babske-rady

Olivový olej

Na lámavé nehty má velmi dobrý účinek koupel v horkém olivovém oleji. Olej rozehřejte na nejvyšší teplotu, která je pro vás snesitelná. Následně do něj ponořte ruce, nebo alespoň konečky prstů, a vydržte zhruba deset minut. Pokud budete koupel častěji opakovat, nehty by se měly zpevnit a pokožka rukou bude hebčí.

Cibule

Osvědčeným tipem na lámavé nehty je i cibule. Pokaždé když cibuli rozříznete, pečlivě jí pomažte nehty. Časem by se měly zpevnit a ztratit křehkost. Pokud se bojíte nepříjemného aroma cibule, před procedurou si potřete ruce olivovým olejem. Vůně cibule vám poté na rukou neulpí.

Rum a med

I směs rumu a medu je pro nehty velmi prospěšná. Pokud máte doma rum, do jehož konzumace se vám nechce, smíchejte ho s medem a naneste na nehty. Pár minut nechce působit a tímto způsobem dopřávejte nehtům kúru pokaždé, když si na ně uděláte trochu času.

Mléko med a žloutek

Opět jde o věci, které běžně máte doma, finančně vás nezruinují a přitom můžou nehtům výrazně pomoci. Do misky mléka přidejte lžíci medu a žloutek . Do směsi poté ponořte ruce a vydržte deset minut. Pokud budete proceduru opakovat každý druhý den, nehty by se měly výrazně posílit a dokonce získat i hezký lesk.

Kopřiva

Kopřivový čaj je pro organismus prospěšný a navíc má velmi dobré účinky i na křehké nehty.Denně si zkuste udělat alespoň šálek kvalitního kopřivového čaje. Podpoříte tak pitný režim a časem dojde i k posílení nehtů. Aby měla kúra nějaký efekt, měla byste popíjení čaje vydržet kolem šesti týdnů.

 

1 Comment

Přidat komentář