Lush čistící rolády Angels on bare skin a Herbalism – recenze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sortiment obchůdku Lush už jsme vám trochu přibližovala v jednom z předchozích článků. Mám jejich kosmetiku moc ráda, ale bohužel to mám do prodejny docela daleko, takže u mě jejich produkty nekončí tak často, jak by se mi líbilo. Nedávno jsem se ale v blízkosti Lushe pohybovala, takže jsem po čase zase tuhle kosmetickou cukrárnu navštívila a prozkoumala. Byla jsem samozřejmě nadšená, nejvíc mě uchvátila voňavá čistící roláda Angels on bare skin, kterou jsem si také odnesla. K ní jsem si řekla ještě o vzoreček další zajímavé rolády Herbalism a dnes bych vám ráda něco o obou těchto přípravcích řekla.

Angels on bare skin

Tahle čistící roláda slibuje zlepšení tónu pleti, zmírnění červenání a dodání zdravého vzhledu. Hned po otevření určitě musí každého upoutat výrazná vůně. Voní silně po levanduli, takže pokud máte tuhle bylinku ráda, určitě si přijdete na své. Právě ta skvělá vůně byla také jedním z hlavním důvodů, proč jsme si roládu koupila. Kromě spousty levandulových kvítků obsahuje maska ještě mleté mandle, extrakt z růže a silice z heřmánku, levandule a aksamitníku. Samozřejmě je 100% přírodní a bez konzervantů.

Roláda se používá tak, že si kousek uždíbnete, v dlani spolu s vodou rozmícháte na pastu a následně s vzniklou směsí  promasírujete obličej. Na závěr pleť ještě opláchnete teplou vodou. Na aplikování téhle pasty mi ale jedna věc vadí. I přes rozmíchání s vodou v ní totiž zůstávají malé tvrdé částečky (asi ty mleté mandle), které při promasírování pleti působí jako peeling. Na čele mám hodně citlivou suchou pleť a ty drobné zrníčka mi v těchto místech ihned způsobují zčervenání. Z tohoto důvodu už roládu na čelo neaplikuji. Jinak ale musím přiznat, že je tenhle přípravek skvělý. Pleť je po aplikaci úžasně hebká a přijde mi, že i jemně voní. Co mě velice potěšilo je, že mě roláda zbavila suchých šupinek na tvářích, celkově mi po delším používání pleť přišla hladší a zdravější. Pokud nemáte extrémně citlivou pleť, měla by vám vyhovovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 253 Kč

Výhody

Vůně

Dobře čistí

Hebká pleť

Pozitivní vliv na suché šupinky

Nevýhody

Zrníčka můžou dráždit citlivou pleť

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Herbalism

Tahle roláda mě zaujala svou neuvěřitelně zajímavou barvou. Na jednu stranu mi přijde, že vypadá trochu jako žabinec, na druhou mi ale asociuje rozemleté bylinky. Oproti Angels mi moc nevoní, vůně trochu připomíná ocet s kapkou něčeho sladkého. Obsahuje čínský kaolín, mleté mandle, rozmarýn, prášek z kopřiv a heřmánek. Je určená pro normální až trochu mastnější pleť a měla by si poradit s rozšířenými póry. Já mám na většině oblastí obličeje pleť hodně suchou, ale nos a brada má trochu tendenci se (zvlášť v létě) mastit, takže právě kvůli tomu jsem si řekla o vzorek téhle rolády.

Po rozmíchání s vodou je barva zajímavě světle zelená. Opět jsou v  zrníčka, což mě zase moc nepotěšilo. Pleť je po použití hebká, i když ne až tolik jako po Angels. Na druhou stranu mi ale přijde, že pleť slušně zmatňuje a problematické oblasti se mi po ní zmastily za daleko delší dobu než obvykle. No oblast nosu ji používám už druhý týden a  za tu dobu jsem zaznamenala zlepšení černých teček. Na mastnější pleť s nedokonalostmi se podle mě vyplatí ji vyzkoušet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena: 253 Kč

Výhody

Reguluje tvorbu mazu

Zlepšuje černé tečky

Nevýhody

Vůně nevůně

Zrníčkům se ani tady nevyhnete

 

Rolády bych hodnotila  obě podobně- čtyřmi body4body

2 komentáře

  • Kik 6.5.2013 at 19:39

    Anděly mám taky a je fakt, že ty zrníčka nejsou nic moc. Jinak je to ale fajn čistítko. Na herbalism jsi mě asi nalákala, jsem teď trochu zmaštěná, tak bych mohla zkusit 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář