Měly by si ženy holit obličej?

Co měly Marilyn Monroe a Elizabeth Taylor společného? Kromě známých věcí je tu jedna, o které asi nevíte. Obě si holily obličej. A tvrdily, že je díky tomu jejich pleť úžasná. Ne, že by tyhle slavné krásky měly knírky jako oficíři. Na první pohled byste nenašli důvod, proč tuhle ryze chlapskou techniku využívaly. Možná ale napomůže jedna malá nápověda. Dřív (a mnozí jsou o tom přesvědčeni do teď) vládlo přesvědčení, že holení je cestou k mladistvé pokožce a právě díky tomu, že se holí, stárnou muži lépe než ženy (tuhle informaci publikoval třeba i Daily Mail). Zní to jako strašná blbina, že? Nicméně fakt, že se holí i dnešní blogerky a youtuberky nás nutí se nad tím hlouběji zamyslet. Otázka pro dnešek zní: máte se začít holit?

Proč si holit obličej?

  • Exfoliace pleti

Asi se všichni shodneme, že exfoliace pleti je jedním ze zásadních předpokladů udržení mladistvého vzhledu pokožky. Bez odstranění odumřelých kožních buněk vám i nejdražší séra nemusí fungovat tak, jak by měly. Při holení obličeje se odumřelé buňky “seškrábnou”, což je možná jeden z důvodů, proč si muži udržují pěknou pleť, aniž by o tom věděli. Nicméně – dnes už je na trhu spoustu speciálních exfoliačních přípravků (například peelingů). A ty kvalitní zvládnou to samé šetrněji a lépe.

  • Perfektní makeup

Chloupky při nanášení makeupu překáží, o tom žádná. I pokud máte na obličeji opravdu jen světlé a jemné chmíří, makeup by vypadal lépe, kdyby tam vůbec nebylo. Některé makeup přípravky chloupky zvýrazňují, některé si s nimi poradí, ale obličej naprosto bez chloupků by byl při líčení terno. Možná proto beauty blogerky a youtuberky raději sáhnou po žiletce, protože zkrátka potřebují, aby byl výsledek perfektní. Takže ano, s tímhle bodem se dá souhlasit. Zase ale musíme odporovat, jestli o něco dokonalejší makeup stojí za každodenní anabázi s holící pěnou a žiletkou.

Proč si neholit obličej

  • Porostou vám vousy

Tenhle bod sem dáváme jako mýtus, protože je to strašný nesmysl. Po oholení jakýchkoliv chloupků nebo vlasů vám jich nezačne růst víc. Může to tak opticky vypadat, protože dorůstající chloupek opravdu vypadá silnější a výraznější. Ale je to jenom klam. Když se holit přestanete, vše se vrátí do normálu.

  • Pořežete se

Tohle už je realita – pokud si obličej holit neumíte, můžete si způsobit víc problémů než užitku. Pořezání a podráždění je dost dobře možné, takže je zase na uvážení, zda to stojí za to.

Holení obličeje s Huda Beauty

Velkou zastánkyní ženského holení je blogerka Huda Kattan, zakladatelka značky Huda Beauty. Podle svých slov se snaží bořit mýty o tom, že holení obličeje je výsadou mužů a ukazuje, jak tahle praktika může být prospěšná i ženám. Někteří jsou z jejího videa o holení nadšení, jiní v něm vidí už trochu moc snahy o dokonalost.

Tak holit nebo neholit?

Holit se nemusíte! Pokud tedy nemáte chloupků přespříliš a vadí vám. V takovém případě bychom ale spíš radili jejich trvalé odstranění laserem nebo domácím IPL epilátorem, který jsme nedávno recenzovali. Možná ještě u kosmetických blogerek se dá pochopit, že pokud je make-up živí, dokonalost je pro ně zásadní. Jinak nám ale přijde, že holení by nám sebralo spoustu času a žádné zvláštní výhody nepřineslo. Možná jen výjimečně by byl fajn pokus, vyzkoušet si, jaký to ti chlapi vlastně mají :)) A partner by asi koukal, kdybychom si někdy půjčily jeho “nádobíčko” 😀

Přidat komentář