Oční linky – jak na to

O malování linek jsem již psala zde, ale zaměřila jsem se především na typy linek. Trochu jsem tím pozapomněla na začátečníky a všechny ty, kteří nemají úplně jasno, jak přesně vést jednoduchou kočičí linku. Proto bych se dnes ráda k linkám vrátila a ukázala vám jednoduchý postup, jak si ujasnit, kudy oční linka povede, jak ji přesně namalovat a zvednout ve vnějším koutku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup malování očních linek

Nejdřív si samozřejmě vezměte k ruce pomůcku, kterou budete linky malovat. Je úplně jedno, zda to bude tužka, fixa, tekuté nebo gelové linky. Se všemi přípravky můžete vést jednoduchou kočičí linku stejně.

1)Začneme krokem, který určitě zvládne úplně každý. Celé horní víčko úplně jednoduše obkreslete užší kulatou linkou. Ve vnitřním koutku by měla být o něco užší než v koutku vnějším. Aby bylo na fotkách vše hezky vidět, dělám linku hodně výraznější a širokou. Jinak bych ji malovala podstatně užší, což ale bohužel nebylo na fotkách dobře vidět.

kulatá linka po celém horním víčku

2) Druhý krok je již zásadní a je třeba si na něj dát pozor. V tuto chvíli byste totiž měla linku ve vnějším koutku zvednout, aby měly oči hezký kočičí tvar. Dosáhneme toho tak, že si najdeme bod, do kterého budeme linku zvedat. Bod leží mírně nahoru od vnějšího koutku a je jakoby prodloužením spodní oční linky směrem nahoru. Je jedno, v jaké bude vzdálenosti od vnějšího koutku, ale měl by mít správný sklon.

bod najdete nahoře od vnějšího koutku prodloužením spodní linky oka

3) Poté co bod najdete, si ho malou čárkou lehce vyznačte.

vyznačení bodu, kudy povede linka

4) Vyznačený bod spojte s vnějším koutkem do linky.

spojení bodu s původní kulatou linkou

5) Nyní již máte ve vnějším koutku vyznačenou stoupající linku. V tuto chvíli je třeba vzniklý trojúhelník, který tvoří linka kolem oka a zvedající se linka, lehce vymalovat. Linka tak bude vypadat přirozeněji. Ze zvedající se linky ale nechte malý kousek nevybarvený, aby se vzniklá linka na konci přirozeně zužovala.

část trojúhelníčku mezi kulatou linkou a linkou směřující nahoru vymalujte

6) Po vybarvení malého trojúhelníčku na spojnici linek je již horní linka hotová.

hotová horní linka

7) V tuto chvíli se již můžete pustit do linky spodní. Je hezké ji nevymalovat celou, ale pouze do ¾ směrem z vnějšího koutku a vnitřní koutek nechat úplně bez spodní linky. Dosáhnete tak mandlového vzhledu očí. Ve vnějším koutku můžete spodní linku lehce spojit s linkou horní.

hotové linky

2 komentáře

Přidat komentář