Jak namalovat oční linky: návod, jak na to

Určitě každá z nás pravidelně nosí nebo alespoň někdy zkoušela oční linky. Jejich správné vykreslení není úplně tak jednoduché, jak se většinou prezentuje a ani vybrat vyhovující přípravek na linkování, se nemusí vydařit na první pokus. Připravila jsem proto pro vás shrnutí všeho důležitého, co byste o malování linek měla vědět a zhodnotila tři nejoblíbenější prostředky k vykreslení linek. Pokud zatím vůbec nevíte, jak vykreslit jednoduchou výraznější kočičí linku, podívejte se na přehledný návod tady.

pexels-photo-87293

Jak vybrat prostředek k vytvoření očních linek

Mezi nejoblíbenější přípravky k vytvoření očních linek patří tužka na oči, linky ve fixu a tekuté oční linky. Novým trendem jsou také linky gelové a podíváme se i na linky permanentní. Stejně jako u každé kosmetické problematiky bývá výběr prostředku velmi individuální a doufám, že vám proto pomůžou mé postřehy a dokážete si vybrat způsob, který bude vyhovovat právě vám.

Permanetní linky

Linky vytvořené permanentním make-upem jsou možností, jak být lehce nalíčená bez nutnosti upravování i několik let. Jedná se o speciální tetování, kterým vám v kosmetickém studiu vykouzlí perfektní linky. Samozřejmě jsem ani já neodolala a před rokem jsem si nechala permanentní linky vytetovat. Aplikace mírně bolela, s čímž se musí počítat, ale za hezké stálé nalíčení očí to stálo. Je opravdu příjemné mít předmalovaný lehounký základ, s kterým vypadáte i po ránu upraveně a přitom není poznat, že byste byla namalovaná. Podrobnosti o permanentním make-upu se dočtete zde.

Tužka na oči

Nejčastější způsob vytváření očních linek je právě tužka na oči. Pracovat s ní umí skoro každý a linkování s ní není příliš složité. Za sebe se ale musím přiznat, že tužku na oči příliš nemusím. Na rozdíl od fixek a tekutých linek je totiž třeba obyčejnou tužku stále udržovat ve formě ořezáváním, mražením a někdy i nahříváním. Navíc z vlastní zkušenosti musím říct, že i mezi dražšími tužkami najdete výrobky, které se snadno lámou a drolí.

Na druhou stranu, s tužkou se pracuje poměrně snadno a seženete ji za opravdu slušnou cenu v různých zajímavých barvách. Plusem je také dlouhá výdrž a typický uhrančivý vzhled linek.

Tužku na oči v několika sexy odstínech pro zvýraznění barvy očí najdete třeba zde.

Jak tužku připravit na linkování

Aby linky vypadaly vždy ladně, je třeba tužku udržovat ořezanou.

Před ořezáváním doporučuji vložit tužku na několik minut do chladničky, aby se eliminovalo její lámání.

Po ořezání můžete ještě využít triku pro lepší špičku. Tužku jednoduše mírně zapilujete do ostrého tvaru pomocí jemného pilníčku na nehty.

Před samotným linkováním dosáhnete lepšího efektu, pokud špičku tužky mírně zahřejete nad zapalovačem. Tuha tak změkne a barva se bude lépe nanášet.

1) Tužku vždy nanášejte na odlíčené víčko, ještě před aplikací řasenky

2) Pro jednoduchou práci si nad řasy můžete vyznačit malé body, které poté jen spojíte a vytvoříte tak plynulý přechod.

3) Linka by měla ve vnitřním koutku až do zhruba poloviny oka kopírovat linii řas.

4) Ve vnějším koutku se ale linie zvedá nahoru až za hranici očního záhybu. Tímto způsobem vytvoříte jemné kočičí oči a vyhnete se posmutnělému vzhledu.

5) Aby se zamaskoval přechod mezi řasami a linkami, vyplňte na závěr tužkou mezery mezi řasami.

6) Dolní víčko vyznačujte pouze zhruba do ¾ od vnějšího koutku, abyste dodala očím hezký mandlový tvar.

Pokud nemáte ráda ostré linie, linky prsty v koncích mírně rozmazejte.

Linky ve fixu

Linky v aplikátoru připomínajícím fixu se nanášejí velice snadno a vypadají moc pěkně. Na rozdíl od tužky není třeba se o tuto pomůcku nějak zvlášť starat a nemusíte si tedy dělat starost s ořezáváním ani případným lámáním. Proto mi také linky ve fixu přijdou velice praktické a díky chytrému aplikátoru se hodí i pro naprosté začátečníky.

Minus vidím v menší výdrži než je u tužky, takže se hodí použít před aplikováním těchto linek bázi pod oční stíny, která prodlužuje výdrž a eliminuje obtiskování. Barva linek ve fixu bývá většinou sytější a výraznější než je tomu u tužky, což ale na druhou stranu nedává prostor ležérnímu rozmazávání. Takže tyto linky působí o něco přesnějším, ale i trochu tvrdším dojmem. Bohužel kromě klasické černé zatím není tolik variací barev, takže se tu s různými tóny linek ve fixu příliš nevyřádíte. Za mě ale tyto minusy bohatě vynahrazuje jednoduchá a přesná aplikace.

Levné linky v praktickém fixu najdete třeba tady.

 

1)Linku nanášejte na odlíčené víčko a před namalováním linek ideálně aplikujte bázi pod stíny, která linkám dodá výdrž.

2) Štětečkem fixu dělejte plynulé tahy stejně jako u tužky. Opět si můžete předmalovat malé body, které poté spojíte. Postupujte ale pomaleji než u tužky, aby se měla barva z fixu čas vylučovat.

3) Stejně jako u tužky začněte horním víčkem, které vymalujte kolem linie řas a ve vnějším koutku mírně zvedněte nahoru k záhybu víčka.

4) Spodní víčko opět vymalujte pouze do ¾ směrem k vnitřnímu koutku oka.

 

Tekuté oční linky

Tekuté oční linky jsou další variantou, která vám dopomůže k hezkým kočičím očím. Hodí se pro všechny, kteří mají rádi syté, ale precizní linkování. Mezi výhody patří možnost si s linkami podle libosti pohrát. Díky malému štětečku můžete vytvořit libovolný tvar linek. Sama jsem si je pořídila jako doplněk při nošení umělých řas. Zamaskovat spoj řas je totiž možné pouze s těmito linkami, tužka i fixa snadno narušují lepidlo.

Jejich nevýhodou je hlavně pro začátečníky s líčením právě většinou velmi malý štěteček. Pokud nevíte, kam přesně linku vést, je pro vás aplikace daleko obtížnější než s tužkou nebo fixkou. Také se velmi snadno obtiskují na víčko a výdrž není tak dobrá jako u tužky. Doporučuji tedy buď k umělým řasám, nebo pokud již máte zkušenosti s líčením a chcete si s linkami pohrát

1)Linku nanášejte na dokonale odlíčené víčko a v případě tekutých linek nejlépe po aplikace báze pod stíny, která eliminuje obtiskování na víčko.

2)V případě těchto linek je opravdu lepší vyznačit si malými tečkami body, kudy linku povedete.

3) Linka by nejdříve měla od vnitřního koutku kopírovat linii řas, ale přímo z vnějšího koutku by se měla mírně zvedat nahoru.

4) Spodní linku nedotahujte až k vnitřnímu koutku oka, aby vypadala přirozeněji. Postupujte opatrně, aby vám barva nevnikla do oka.

5) Než zvednete oči, nechte linky zaschnout, aby se neobtiskly na víčka.

Hezké odstíny tekutých očních linek, které jsou navíc odolné proti slzám seženete zde.

Gelové oční linky

Zajímavým novým trendem jsou linky gelové, které se snadno aplikují a navíc ještě dobře drží. Rychle zasychají, nerozmazávají se a mají intenzivní barevné tóny. Nanášejí se praktickým štětečkem, takže je aplikace velice snadná. Levně je seženete třeba zde.

Sypké oční linky

 

Skutečně netradiční jsou sypké linky. Mají pudrovou konzistenci a intenzivní barvy. Aplikují se přiloženým aplikátorem. Osobně jsem je nezkoušela, ale mají poměrně pozitivní ohlasy. Navíc se případně dají použít i jako hezké oční stíny. Kvalitní sypké linky najdete třeba tady.

Báze pod oční stíny

Jak jsem již psala výše, linky drží daleko lépe, pokud jsou nanášeny na oční víčko předem ošetřené bází, která prodlužuje výdrž stínů a linek. Zvlášť jestli vlastníte linky ve fixu nebo tekuté, je báze opravdu vhodným pomocníkem. Na kvalitní bázi za slušnou cenu se můžete podívat třeba tady.

Přidat komentář