Parfém jako dárek

Oblibu v hezkých vůních má snad každý. 

Ještě jsem se tedy alespoň nesetkala s nikým, kdo by nad darovaným luxusním parfémem ohrnul nos. Samozřejmě máme každý trochu jiný vkus a vůně, která nám připadá nesmírně přitažlivá se už nemusí tolik líbit našemu protějšku. Většinou to tak ale nebývá a pokud alespoň trochu respektujete vkus a styl obdarované osoby, určitě sklidíte úspěch. Dnes se podíváme na pár tipů, jak se v široké nabídce parfémů zorientovat a parfém vybrat.

Jak parfém vybírat

Parfém vybírejte vždy s ohledem na styl obdarovaného a jeho předchozí vůně. Pokud používá spíše lehčí svěží nebo květinové parfémy, nekupujte bez předchozí porady těžké kořeněné vůně a naopak. A samozřejmě také pro mladší chlapce a dívky volte spíše lehčí svěží vůně, zatímco pro zralejší generaci už můžete sáhnout i po výraznějším těžším parfému. V případě, že nemáte vůbec představu, jaká vůně by se mohla protějšku líbit, raději se o koupi parfému předem pobavte a vyberte ho společně. Nebo vsaďte na jistotu a pořiďte novou lahvičku vůně, kterou používá. Oblíbený parfém se u nikoho neztratí.

Parfém určitě vždy vyzkoušejte v parfumerii i v případě, že ho vybíráte bez protějšku. Posoudit, zda se bude parfém líbit, není jednoduché a bez nějaké osobní zkušenosti to ani není dost dobře možné. S sebou si vezměte zrníčka kávy, ke kterým mezi zkouškami jednotlivých parfému přičichávejte, předchozí vůně vás tak nebudou ovlivňovat.

Kde parfém koupit

Přestože by se měl parfém raději vybírat v kamenném obchodě, jeho koupi určitě doporučuji uskutečnit v obchodech internetových. Času, který obětujete navíc, určitě nebudete litovat, protože ceny bývají i s poštovným stále výrazně levnější než v parfumeriích. Samozřejmě je dobré se předem informovat, kdy by vám měl dárek dorazit. V dnešní době to už ale bývá opravdu rychlé.

Tipy na parfémy pro ženy

I když jsme si řekli, že vkus na vůně je velice individuální, uvedeme si tu několik tipů na líbivé, proslulé  a oblíbené dámské parfémy, s kterými velmi pravděpodobně sklidíte úspěch. Několik tipů na dámské parfémy podle osobnosti jsem již popisovala v předchozím článku.

CHANEL No.5, velmi známá a oblíbená luxusní poměrně univerzální vůně vhodná pro sebevědomé a elegantní ženy. Obsahuje příjemný dřevitý základ doplněný květinami s lehkým nádechem vanilky.

DIOR Poison, sladký parfém pro dívky i ženy, které mají rády přitažlivé květinové vůně . Tento svůdný parfém je plný tajemného koření s mystickým nádechem květin s dominující opojnou tuberózou.

 

YVES SAINT LAURENT Opium, pikantní a mystická vůně pro spíše zralejší ženy. Jedná se o smyslný orientální parfém sestavený z omamného koření a dřeva se zjemňujícími květinami.

 

Tipy na parfémy pro muže

I mezi pánskými parfémy najdeme legendy, které se na žebříčcích oblíbenosti objevují vždy velice vysoko.Uvedeme si tu několik opravdu proslulých, které by mohly váš protějšek potěšit.

VERSACE Pour Homme, líbivá vůně patří spíše k lehčím, což jí řadí mezi velice univerzální parfémy. Hodí se pro elegantní muže i sportovce, kteří mají rádi jednoduché a příjemné vůně. Obsahuje svěží citrusy i svůdné pižmo.

CHRISTIAN DIOR Fahrenheit, opojná a intenzivní vůně pro opravdové muže, kteří mají svůj styl, věří si a umí zaujmout. Je plná teplého santalového dřeva říznutého smyslným pačuli.

HUGO BOSS No. 6, podmanivá a velice oblíbená vůně pro sebevědomé moderní muže. Obsahuje dřevitý základ s neodolatelnými  pižmovými a ambrovými tóny to vše s nádechem citrusů.

Přidat komentář