Péče o pleť v zimě

Nepříjemné pnutí pleti,

suché šupinky a začervenání, poznáváte se? V zimě je pokožka nízkými teplotami a větrem velice namáhaná. Z vlastní zkušenosti vím, že i zdravou pleť  může toto období pořádně potrápit.Dnes se proto podíváme, jak pleť před zimou chránit a jaké přípravky jí dopřávat.

Jaké složky v přípravcích na zimu hledat

Při výběru přípravku na zimu byste neměla dát pouze na reklamu. Pozornost věnujte hlavně složení a dívejte se po přísadách, u kterých je obecně známé, že jsou pleti prospěšné. Výborné jsou přípravky na přírodní bázi s obsahem bambuckého nebo avokádového másla, výtažků z aloe vera, pupalky a mandlového nebo hroznového oleje. Prospěšné jsou také vitamíny A, C, E a samozřejmě ochrana před slunečním zářením.

Suché šupinky na pleti

Pleťová kosmetika na zimu by měla být postavena převážně na hydratačních přípravcích, což platí pro všechny typy pleti. I pro mastnou pokožku byste si měla pořídit lehký hydratační přípravek, jinak riskujete podráždění a případné zhoršení stavu. Kvalitní hydratační přípravek by vaši pleť měl chránit před vysoušením a zabránit tak tvorbě nevzhledných šupinek.Pozornost byste měla věnovat také zmíněnému složení kosmetiky, určitě vám prospějí zklidňující univerzální přísady jako je vitamin E, aloe vera, glycerin, avokádové a bambucké máslo a pro suchou pleť také lipidy a esenciální mastné kyseliny.

DIOR Hydra Life, kvalitní krém pokožku hydratuje do hloubky, eliminuje suchá místa a navrací pleti ztracenou rovnováhu. Podrobnou recenzi jsem psala v předchozím článku.

 

Zčervenání pleti

Obvyklým problémem v zimě je také zčervenání pleti způsobené přechody z teplého prostředí do chladného venkovního. Venku jsou cévky stažené a po příchodu do tepla se roztahují, což zčervenání zapříčiňuje. Je to nepříjemné hlavně z důvodu možného trvalého zarudnutí pleti. Pokud tedy k červenání náchylná jste, pořiďte si raději speciální přípravek, který by vám měl s tímto problémem pomoci. Dívejte se po krémech a sérech určených proti zarudnutí pleti.Opticky můžete zčervenalou pleť zamaskovat, pokud pod make-up použijete korektor s nádechem do zelena.

CLINIQUE Ochranný krém proti zarudnutí, viditelně redukuje rudý tón pokožky a zvyšuje odolnost pleti. Díky lehkému zabarvení do zelena navíc i opticky maskuje zarudnutí.

Maska proti zarudnutí pleti: Oblíbená babská rada doporučuje smíchat avokádo se žloutkem, lžící olivového oleje, lžící medu a nechat 10 minut působit. Zčervenání by se poté mělo zmírnit.

Výživa pleti

Vyživení pleti není od věci v žádném ročním období. I v zimě proto vhodným vyživujícím přípravkem můžete pleti navrátit ztracenou jiskru a rozzářit ji. Pokud ale na toto období používáte na místo hydratačního krému vyživující, měla byste pleti tento deficit jednou týdně kompenzovat kvalitní hydratační maskou. Vhodné složky, které ve vyživujících krémech hledejte jsou určitě antioxidanty jako vitaminy A, C, pečující vitamin E, ovocné kyseliny a UV filtr.

MATIS PARIS Réponse Vitalité, kompletní pěstící vyživující péče, která podporuje a obnovuje všechny hlavní funkce pleti k udržení mladistvého a zdravého vzhledu. Obsahuje komplex vitamínů A, C, E a mořské extrakty.

 

Ochrana před slunečním zářením

Ani zamračené zimní počasí neznamená, že se obejdete naprosto bez UV filtru. Žijeme v době, kdy je třeba se před nebezpečným zářením chránit celoročně, jinak pleť zbytečně namáháme a koledujeme si o předčasné vrásky. Naprosto dostačující je kvalitní hydratační nebo vyživující krém s SPF 15. Na hory je pak ale samozřejmě nutné ochranu ještě podstatně navýšit.

Přidat komentář