Přípravky proti akné – La Roche Posay, Marjánka, Betadine

Když se měníš v jednorožce

Chápete, ne? Jakože když se vám na obličeji klube beďárek. V jednom z posledních článků jsem vám psala o extraktoru, kovové pomůcce, pomocí které lze jednoduše vymáčknout pupínek, aniž byste si přitom kompletně zrasovali obličej. Dnes bych se s vámi ráda podělila o nějaké moje osobní tipy na přípravky proti akné.

Nebudu se tady sáhodlouze rozepisovat o tom, proč se nám na obličeji tvoří akné. Důvodů může být milion. Doslova. Napadá mě třeba ne úplně optimální strava (pizzou se ke kráse fakt neprožereš), intolerance vůči lepku nebo laktóze, hormonální disbalance, kouření, život ve velkoměstě, které je plné smogu, genetické predispozice… Je tedy pravda, že co mám tak načteno, nejčastěji bývá na vině opravdu stravování, které je alfou a omegou snad všeho. Zjistit, co je ve vašem konkrétním případě zdrojem akné, je běh na dlouhou trať. Radím vám: nevzdávejte se, ale zároveň si do svého kosmetického arzenálu pořiďte pořádné akné-killery!

La Roche-Posay

Fůha, jak to jen přečíst, že? Správná výslovnost je La Roš-Poze (ověřeno, koukala jsem na recenzi od francouzsky mluvící bloggerky), i když v Česku to asi většina lidí čte jako La Roše-Posej. Inu, jedná se o francouzskou, dermatologicky testovanou kosmetiku, která se řadí mezi ty kapku dražší kousky. Jeden krém stojí kolem tří stovek, nicméně pokud máte problematickou pleť a běžná drogerková kosmetika je na vaše jebáčky krátká, skočte si pro La Roš do lékárny nebo si ji objednejte online, třeba na Notino.cz.

Jejich řada Effaclar je celá věnovaná péči o aknózní pleť. Žel bohu mají všechny krémy stejný obal a tak pitomé názvy, že si je lze snadno splést. Odzkoušený mám Effaclar H: zklidňující krém pro problematickou pleť, který byl hodně bezva proto, že se dal v pohodě nosit pod make upem. Objednám znovu! Akné vám to samozřejmě kompletně nevyhladí, ale už po třech dnech na tom budete výrazně líp.

Hloubková korekční péče Effaclar A.I. je smrťákem pro všechny pupínky. Hodně vysušuje a je určená opravdu jen na malou plochu. Nedá se nosit pod make up, protože se pak drolí.

Aktuálně používám Effaclar Duo+: korekční péči proti nedokonalostem a stopám po akné. Mám totiž kolem spodní čelisti takové malé červené jizvičky, kterých bych se ráda zbavila. Červené flíčky jsou určitě světlejší, ale krém nepůsobí proti pupínkům samotným. A pod make up krém taky nejde dát, drolí se.

Shrnuto a podtrženo: Francouzi se v kosmetice vyznají, ale většina je aplikovatelná jen na noc, protože pokud jste jako já a bez korektoru nevyjdete na ulici, tyhle krémy vám přes den budou k prdu.

Rosa Graf Camomile Paste

Heřmánková mastička od sousedů z Německa je takovým malým zázrakem. Obsahuje stříbro a je určená na zanícená místa na obličeji, která dokáže krásně zhojit a vyléčit. Lokální péče, která pupínek ošetří, zmatní a hodí se i jako podklad pod make up. Cena 350, ale vydrží dlouho.

Marjánka

Každý máme na FB známého, který má známého, jehož známý vám dokáže sehnat poctivou konopnou mast. No a pokud máte jen antidrogově naladěné přátele, mrkněte na konopnou mast od CutisHELP. Zelená je jak brčál a fakt se dá nosit jen na noc (s hodně tmavým povlečením), ale akné léčit dokáže.

Jako u všech přípravků si i u konopné masti myslím, že dlouhodobé užívání má, co se výkonu týče, sestupnou tendenci. Pleť si dokáže zvyknout na ledacos, a tak radím používat každý produkt maximálně dva měsíce v kuse, a potom vystřídat.

Betadine

Je úplně obyčejná dezinfekce, která ale vůbec neštípe. Po vymáčknutí pupínku si postižené místo hned vydezinfikuju, aby se nezanítilo. Potom oblast přetřu krémem Effaclar a na závěr pupínek lokálně ošetřím heřmánkovou nebo konopnou mastí. Útočím prostě na více frontách a vždycky si říkám, že něco z toho zabrat musí 🙂

A taky že většinou něco (naštěstí!) zabere. Tak bojujte taky, fandím vám!

2 komentáře

Přidat komentář