Přírodní plastika

Přemýšlela jste někdy nad vyhlazením vrásek, nebo zvětšením prsou, ale bojíte se komplikací? Možná proto jsou nyní tak v kurzu ošetření, při kterých se využívá pouze tělu naprosto přirozené látky. Podíváme se na procedury, které k výrazné změně nevyužívají  botox ani silikon a porovnáme je s metodami klasickými.

Lipotransfer

Toto operace je vhodné pro každého, kdo si přeje větší poprsí, ale bojí se možných komplikací doprovázených prsa silikonová. Také se díky této metodě můžete zbavit dvou problémů najednou. Lipotransfer totiž slouží k odsání tuku z místa, kde je ho přebytek (bříško, boky, stehna…) a přesunutí tohoto tuku do míst, kde je ho třeba (prsa, zadeček).

Asi si říkáte, proč se tato metoda nepoužívá místo silikonu už dávno. Hlavním problémem lipotransferu bylo rychlé vstřebávání přesunutého tuku přirozenými procesy organismu. Dnes už ale existuje řada přístrojů, které dokážou buňky lépe uchytit a tak efekt zachovat. V prvních měsících se vstřebá maximálně deset procent zavedeného tuku, zbytek už zůstane na místě. O nově nabyté poprsí se musíte bát jen v případě, že výrazně zhubnete v rámci desítek kilogramů. V takovém případě se zmenší i nově vytvořené tukové zásoby. Prsa lze touto metodou zvětšit o jednu až dvě velikosti, výsledek vypadá naprosto přirozeně a nemusíte se bát žádných problémů.

Výhody

Do těla se nevkládá žádný cizí materiál, a tedy nehrozí reakce organismu na cizí látky. Tuk je do prsou vpravován injekcemi a ranky po vpichu se léčí daleko lépe, než řezy po silikonech. Rekonvalescence po zákroku tedy trvá pouze den nebo dva.

Nevýhody

Prsa nejde zvětšit o více než dvě velikosti a tedy nemůžete toto ošetření využít, pokud toužíte po opravdu velkých ňadrech. Také je nutné, aby byl na vašem těle alespoň nějaký menší tukový přebytek. V tomto případě mají tedy výhodu ženy s nějakým tím přebytečným špíčkem.

Cena: včetně liposukce stojí na kvalitní klinice lipotransfer kolem 80 000

Kam zajít? Zkuste kliniku Asklepion.

Microlipografting

Tato metoda spadá do lipotransferu, její jedinečnost spočívá v přesunování malého množství vašeho tuku do obličeje. Tento zákrok navrací mladistvost, vypne pleť a redukuje vrásky. Určitě jste si všimla, jak mladistvě boubelky v obličeji vypadají. Ale nebojte, že vám tento zákrok přinese tlusté tváře. Tuku se aplikuje pouze velmi malé množství. Dokonce se prokázalo, že tuk na pokožku působí opravdu blahodárně, dokáže zlepšit kvalitu pleti, sjednotit její barevnost a pomůže i s redukcí tmavých kruhů pod očima.

Výhody

U této metody se nemusíte bát žádného podráždění, protože je opět použito naprosto přírodního materiálu. Aplikace tuku se provádí injekčně, vpichy jsou jen velmi drobné a rychle se zahojí. Omlazení je naprosto přirozené a působí velmi pěkně, navíc není možné, aby se zákrok nějak nepovedl, nebo došlo k větším komplikacím.

Nevýhody

Tato procedura vám vrásky neodstraní tak spolehlivě jako face lift a malé množství tuku je samozřejmě nutno odebrat, i když o liposukci vůbec neuvažujete.

Cena: včetně liposukce stojí na kvalitní klinice mikrolipografing 30 000

Kam zajít? Stejně jako na lipotransfer, má i na toto ošetření velmi dobré reference klinika Asklepion.

Kyselina hyaluronová

Pokud hledáte bezpečnější variantu botoxu, určitě se vám zalíbí kyselina hyaluronová. Je to běžná součást kožní tkáně, která skvěle váže vodu a stimuluje tvorbu kolagenu, s přibývajícím věkem ale mizí, což má vliv na pevnost a hydrataci pokožky. Hodí se na vyhlazení vrásek v dolní polovině obličeje, k úpravě propadlých jizev kdekoli na těle, k vyplnění tváří, nebo korekci tmavých kruhů pod očima. Tato složka tedy výborně omlazuje pleť, a navíc vám nehrozí zmizení mimiky, což je u botoxu běžné.

K aplikaci této kyseliny můžete využít tři způsoby. Buď si koupíte krém, ve kterém je obsažená, na výsledek si ale v tomto případě počkáte pár týdnů a efekt není až tak výrazný. Účinnější variantou je ošetření dermarollerem, o tomto zákroku se dočtete zde. Poslední možností jsou injekce, u kterých je výsledek velmi dobrý a okamžitě patrný. Na ošetření je vhodné chodit jednou za půl roku.

Výhody

Tělu je tato složka naprosto přirozená, nehrozí tedy žádné větší komplikace. Nemusíte se ani rozloučit s mimikou, jako je tomu po pravidelné aplikaci botoxu. Výsledek injekční i dermarollové aplikace je velmi pěkný a přirozený. Krémy jsou příjemné a hodí se na preventivní boj proti vráskám.

Nevýhody

Injekční aplikace se nehodí pro ošetření čela. Je tedy vhodná pouze na vyplnění vrásek kolem úst, nosu a brady. Někdy se v místě vpichu na citlivější pleti vytvoří malá modřina, která ale za týden zmizí. Po aplikaci může být pleť den až dva mírně zarudlá.

Cena: Liší se podle typu vrásek, počítejte kolem 4 000-7 000

Kam zajít? Zkuste Pražské dermatologické centrum.

Přidat komentář