Sluneční vlasová kosmetika – L’Oréal a Redken

Když začne sluníčko pořádně pražit, potřebují vlasy každodenní péči a to nejen během pobytu u moře nebo u bazénu, ale i ve městě mezi rozpálenými paneláky. Sluneční vlasová kosmetika vám pomůže předejít ztrátě lesku vlasů, jejich krepatění, lámání a vysušení.

Loreal Solar Sublime a Redken Sun

Během letní měsíců se vyplatí investovat nejen do ochrany pokožky, ale také do vlasové kosmetiky, a to hned z několika důvodů. Kvalitní sluneční kosmetika chrání vlasy před UV zářením, působením větru, chlorované bazénové vody, mořské soli a navíc před blednutím barvy vlasů.

Výsledkům pomůžeme i tím, že budeme dodržovat pár základních pravidel:

1. Při pobytu na slunci si vlasy sepněte tak, aby konečky vlasů byly ukryté

2. Pokud si vlasy namočíte v moři nebo v bazénu, je dobré ihned vlasy opláchnout sladkou vodou.

3. A samozřejmě nezapomínejte na pravidelné osvěžování vlasů ochranným sprejem.

Spálit se můžou i vlasy. Sice vám nezčervenají jako pleť, ale může se z nich stát nechvalně proslulá sláma.

Tak proč si je ničit, když může být krásné a zářit i po létě.

Top letní přípravky na vlasy

Připravili jsme pro vás seznam top přípravků, které by vám neměly při pobytu na sluníčku chybět.

  • Ochranný šampon
  • Ochranný kondicionér
  • Ochranný sprej
  • Ochranný olej
  • Recovery sprej

Ochranný letní šampon

Šampon je základ všeho. Na trhu existují speciální ochranné šampony, které jsou vhodné pro každodenní čištění vlasů a okolní pokožky před i po opalování. Složení ulevuje namáhaným vlasům a chrání vlasy před UV zářením. Často obsahuje antioxidanty a především vitamín E, který zajistí lesk vlasů.

Ochranný letní kondicionér nebo maska

Kondicionér, který pomáhá chránit vlasy před UV paprsky. Spolu s ochranným šamponem vytváří dokonalou kombinaci pro ochranu vlasů. Vybírat můžete z nabídky kondicionérů vhodných před a po opalování. Napomáhají regeneraci také snazšímu rozčesávání vlasů.

Ochranný sprej proti sluníčku

Další velký pomocník v péči o vlasy. Ochranný sprej je vhodné nanášet před pobytem na slunci, protože vytváří na vašich vlasech ochranný štít. Po aplikaci můžete vlasy upravit a vytvarovat. Pozor – ochranné spreje mají lehce tužící efekt.

Ochranný sluneční olej

Ochranný olej pečuje o sluncem namáhané vlasy do hloubky. Je to skvělý pomocník v péči o vlasy, díky kterému budou vaše vlasy zdravé, silné a lesklé. Lze ho nanášet na vlhké i suché vlasy.

Recovery sprej

Recover znamená obnovit, to mluví samo za sebe. Obnovující spreje jsou ideálním pomocníkem při pobytu na slunci a koupání v bazénu nebo moři, nepomáhají pouze regenerovat, ale také udržují barvu vlasů. Recovery sprej nanášejte na vlhké vlasy, které potom pečlivě rozčesejte. Výsledkem budou intenzivně regenerované, hydratované, zklidněné, osvěžené a lesklé vlasy.

Tipy na kvalitní sluneční vlasovou kosmetiku

Naší bájnou dvojkou je skvělá řada L’Oréal Solar Sublime a Redken Color Extend Sun. Na zmíněný L’Oréal už jste si mohli přečíst recenzi, tak se nebudeme opakovat. S Redkenem ale určitě taky neprohloupíte.

Jaká je vaše oblíbená letní kosmetika na vlasy?

Přidat komentář