Stínování očí – jak na to

Vystínované oči působí hlubokým a uhrančivým dojmem. Ani s použitím tmavých stínů vám toto líčení oči opticky nezmenší a v jakýchkoli barevných variantách vypadá upraveně a půvabně. Stínování do V je velice přirozené, a pokud si osvojíte jeho správné používání, nemůžete nikdy šlápnout vedle. Předvedu vám velice jednoduché jemné stínování, které zvládne opravdu každý.

Co budete ke stínování očí potřebovat

Základem pro stínování je světlý podkladový stín a dva barevné stíny v podobných ladících odstínech. Ideální jsou paletky pro kompletní líčení očí, v kterých již máte barvičky hezky namíchané. Já používám paletu od Sephory a jsem s ní opravdu spokojená, recenzi na ni najdete tady.

Luxusní a skvěle namíchanou paletku najdete třeba zde.

stinovani-oci-slavnostni-navod

slavnostní varianta stínování očí

 

Postup stínování očí

Ze všeho nejdříve pokryjte celé víčko vrstvou podkladového stínu. Nevynechávejte ani oblast pod obočím a vnitřní koutky.

Na pohyblivé víčko a lehce i na začátek nadočnicové kosti naneste světlý barevný stín. Vynechejte oblast pod obočím a vnitřní koutky, kde je podkladový stín.

S tmavším stínem se pusťte do stínování. Začněte za první třetinou oka a pokračujte směrem k vnějšímu koutku. Vytvořte středně širokou linku kopírující linii řas a ve vnějším koutku ji lehce zvedněte. Vytvoříte tak něco jako širší oční linku.

Stejným stínem poté vyplňte prostor pod nadočnicovou kostí.

V tuto chvíli by vám měl tmavší stín zhruba tvořit položené písmeno V.

Přechody mezi tmavším a světlejším stínem lehce rozmazejte štětečkem nebo čistými prsty, aby bylo líčení celistvější.

Celé líčení zakončete vrstvou řasenky.

stinovani-oci-navod

návod na denní stínování očí

Výsledek

Stínování na denní nošení by mělo být pouze lehké a jemné. Přirozeným způsobem si tak vytvoříte hlubší a přitažlivější pohled. Když si aplikaci osvojíte, můžete vyzkoušet i tmavší varianty. Podívat se můžete třeba na kouřové líčení, kde se využívá stínování tmavými barvami. Návod najdete tady.

 

Přidat komentář