Velké srovnání lepidel na umělé řasy

Nosíte umělé řasy? Já vždycky toužila být mrkací panenkou. A protože permanentní prodlužování úplně nenaplnilo mé představy, kapičky a séra sice vlastní řasy prodloužily, ale pořád to nebylo to pravé ořechové, jsem věrnou uživatelkou umělých řas. Naučila jsem se je hezky a přirozeně lepit, našla své oblíbence a vždycky když chci mít krásné líčení, vyfiknu se i s řasami. Jak už plyne z názvu, lepení umělých řas se neobejde bez lepidla. A v tom je často kámen úrazu.

Kdo by se taky chtěl honit za umělou řasou, která ulítla ve větru?

Můžete si vybrat nádherné umělé řasy, ale když nebudou držet, nebude to vypadat dobře a ani se v nich nebudete dobře cítit. Takže žádné odchlipování, žádný nepříjemný pocit. Na lepidlo mám vysoké nároky. Řasy musí perfektně držet celý den, lepidlo nesmí být vidět a nesmí povolovat. Musí rychle zaschnout a řasy na víčku snadno upevnit. Docela složitý úkol, že? Bohužel je fakt, že většina lepidel tohle vše nezvládá a jsou to propadáky. Ze svých zkušeností už vím, že mi stačí jedno lepení řas s novým lepidlem a poznám, zda tohle (ne)bude fungovat. Vyzkoušela jsem jich opravdu hromadu. Dneska mám pro vás velkou srovnávačku několika lepidel, které se mi doma nashromáždily. Pokud lepíte, nebo se chystáte lepit umělé řasy, snad vám mé postřehy pomůžou.

Průhledné nebo černé lepidlo?

Černé lepidlo na řasy se dá použít, jen pokud si předtím uděláte i oční linku. Jinak je dle mého názoru docela nápadné. Průhledné je univerzálnější a osobně ho mám daleko radši.

Teď už ale k samotným recenzím lepidel. Ve zkratce vám řeknu své zkušenosti s nimi. Asi se neshodnu s každým, pocit na víčku bude individuální. I tak ale snad někomu usnadním výběr, případně odradím od špatné koupě. 

Černá lepidla na umělé řasy

Huda beauty Lashglue

Jako zástupce černého lepidla tu máme věhlasné lepidlo od Huda beauty. A taky jedno z mých velkých zklamání. Je z kategorie těch drahých a krásných, ale pěkný obal v tomhle případě poklad neskrývá. Lepidlo sice zasychá poměrně rychle, ale dostatečně nedrží. Vnitřní koutky řas se mi s ním odlepovaly. Takže ho nepoužívám a nedoporučuji. Kdybyste přeci jen toužili ho otestovat, najdete ho na eshopu Sephory.

Hodnocení: **

Cena: 390 Kč

Diva Nice Lashfix

Tohle voděodolné černé lepidlo seženete skoro v každé drogerii DM. Je levné a mám z něj lepší pocit než z toho od Hudy. Ono sice daleko déle zasychá, ale když ten čas navíc vydržíte, je pevné a drží. A to je podle mě u lepidla daleko důležitější. Když nemám po ruce nic lepšího, vystačím si s ním. Jen mi vadí, že se černé nánosy z něj těžko dostávají dolů z řas. Ale ano, když mu dáte čas na zaschnutí, bude fungovat.

Hodnocení: ***

Cena: 79 Kč

Průhledná (bezbarvá) lepidla na umělé řasy

DUO Adhesive

Kultovní a velmi známé DUO lepidlo jsem kdysi dávno chválila. Jak už to ale někdy bývá, čas můj názor bohužel změnil. Potkala jsem daleko lepší průhledná lepidla a další balení DUA už byl u mě naprostý propadák. Nevím, zda změnili složení, nebo se mi změnila pleť na víčkách, ale další balení už mi řasy ani náznakem neudržela. A to se u lepidla stát nemá. Takže ne, už nekupuji a přestala jsem mu fandit. Jde to levněji a lépe. Pokud chcete vlastní zkušenost, seženete ho třeba u MAC.

Hodnocení: **

Cena: 300 Kč

Ardell LashGrip

Naopak velké doporučení ode mě mají lepidla Ardell. To, že je tu nemám, plyne bohužel z toho, že se mi běžně nechce jen kvůli lepidlu objednávat na internetu. V minulých článcích jste je u mě mohli vidět často. Mám moc ráda právě LashGrip, který pěkně drží a je příjemný.

Hodnocení: ****

Cena: 100 Kč

Eye Eyelash Adhesive

Ne bílé, ale naprosto bezbarvé lepidlo, které také seženete na internetu. Je voděodolné, na očích mi není až tak příjemné jako Ardell, ale drží dobře. Použít se určitě dá a řasy vám udrží.

Hodnocení: ***

Cena: 94 Kč

Diva Nice Evermate Eyelash adhesive

Průhledné lepidlo, které také seženete v DM a dalších drogerkách. Stojí o pár kaček víc, než jeho černá varianta a je taky o dost lepší. Také nezasychá za nejkratší dobu, ale je to rychlejší, než u černého provedení. Je příjemné, dobře držící a jedno z mých oblíbených. Stejně jako Ardell má mé doporučení.

Hodnocení: ****

Cena: 89 Kč

Fingr’s lepidlo na řasy

Na závěr jedna smutná zpráva. Můj absolutní favorit a pro mě absolutně nejlepší lepidlo, které u nás bylo, už není dostupné. Zřejmě přestali dovážet k nám. Lepidlo od Fingr’s bylo dřív běžně dostupné v Rosmannu a bylo jednoduše geniální. Rychle zasychalo, perfektně drželo prakticky neomezeně dlouho. Stačila ho troška a řasy držely jako přibité. Nebylo třeba nic opravovat, snadno se zapomnělo na to, že vůbec nalepené řasy máte. Mám spoustu balení a dle stavu vidíte, že jsem všechny vypotřebovala do poslední kapky. Za mě naprosto nejlepší lepidlo na řasy, důvod, proč u mě Ardell dosáhne “jen” na čtyři hvězdičky. A ano, smutním po něm často.

Hodnocení: *****

Snad jsem vás nezaskočila tím, že mojí oblíbenou topku už neseženete. Stále je ale u nás k dispozici dost kvalitních lepidel. Stačí si jen vybrat. Jak je vidět, v tomhle případě u mě nízkonákladovka naprosto převálcovala dražší lepidla:) A zajímalo by mě, jak je to u nás. Shodneme se na něčem? Nebo máte jinou zkušenost? 🙂

2 Comments

Přidat komentář