Permanentní prodlužování řas

Která z nás by nestála o krásné, dlouhé a husté řasy? Pohled orámovaný vějířem perfektních řas dokáže vytvořit sexy kočičí oči i nevinný panenkovský vzhled, jde jen o to, po jakém efektu toužíte. S prodlužováním řas mám bohaté zkušenosti. Už se tu objevil článek o prodlužování vlastních řas pomocí očních kapek Lumigan. Ty sice fungovaly výborně a vlastní řasy opravdu nevídaně prodloužily, ale pro každou milovnici výrazného líčení to bylo přeci jen málo. Stabilně nejvíc mi vyhovují klasické nalepovací řasy, které při správné aplikaci vypadají nepřehlédnutelně a můžete si je nasadit a zase sundat podle vlastní libosti. Naopak jsem se tu příliš nevěnovala problematice permanentního prodlužování řas. Dnes bych to ráda napravila a pověděla vám něco o svých zkušenostech s metodou prodlužování řasa na řasu.

prodluzovani-ras
Permanentní prodlužování řas metodou řasa na řasu

Permanentní prodlužování řas je jedinečné v tom, že při správném zacházení mohou nalepené řasy vydržet 3-4 týdny. Aplikují se jednotlivé řasy a v ideálním případě by se měla jedna umělá řasa aplikovat na jednu vlastní řasu. Když pak pravá řasa po určité době přirozeně vypadne, odpadne s ní i umělá. Po nějaké době tedy přijdete na doplnění řas a tímto způsobem je můžete udržovat krásné, jak dlouho chcete. Permanentní prodlužování je ale poněkud finančně náročnější a pohybuje se v řádech tisíců. Další nevýhodou pak je, že před dalším doplněním už napůl vypadané řasy nevypadají zrovna nejlépe. No a nakonec je zde také neopomenutelný lidský faktor, protože najít řasistku, která vám vykouzlí krásné řasy a ne slepené a zničené trsy, nemusí být tak lehké, jak se může zdát.

permanentne-prodlouzene-rasy

permanentni-prodluzovani-ras-rasa-na-rasuVýběr salonu pro prodlužování řas

Permanentně prodloužit řasy jsem si nechala už mnohokrát a pokaždé v jiném salonu, takže mám opravdu bohaté zkušenosti. Pokaždé, když jsem to zkusila znovu, jsem si ověřila, že to není tak úplně pro mě. Ale pěkně od začátku…

Ze všeho nejdřív si zkontrolujte, aby v salonu, kde si necháváte řasy prodloužit pracovali s kvalitním materiálem – tedy hlavně s kvalitním lepidlem. Držte se renomovaných salonů nebo pozitivních recenzí na internetu. Všimněte si, že například na fb se rozrostlo spoustu stránek s ukázkami prací jak salonů, tak i slečen, které třeba prodlužují řasy u sebe doma. Pokud se vám jejich nafocená práce líbí a ohlasy jsou pozitivní, nevidím důvod, proč si takovou řasistku nenajít a neušetřit tak za salon. Buďte ale obezřetná a vyhněte se čemukoliv podezřelému, oči máme jenom jedny!

studio-prodluzovani-ras

Jak se zorientovat v nabídce řas, zakřivení a metodách

Když přijdete do salonu nejprve se domluvíte s řasistkou na požadovaném efektu. Můžete si třeba zvolit klasické umělé řasy nebo přirozenější ale dražší norkové. Já vždy volím normální umělé, protože jsem se dozvěděla, že norkové řasy řasy vypadají spíš jako chloupky a jejich efekt je skoro až moc přirozený. Dále můžete volit ze zakřivené řas a délky. Například B řasy jsou spíš rovnější, naopak D řasy hodně prohnuté a dělají tak výraznější efekt. Já zatím většinou volila C řasy, které jsou tak akorát.

Délku řas opět zvažte podle efektu, jakého chcete dosáhnout. Čím delší, tím výraznější, ale zase méně přirozené a když vám právě ty dlouhé řasy začnou vypadávat, je to daleko více vidět. Můžete také zvolit kombinaci různých délek, mně se zalíbilo nechávat si ve vnějším koutku řasy dlouhé a ve vnitřním krátké, vytváří to kočičí oči a nezlobí vás dlouhé řasy ve vnitřních koutcích, které mě jinak vždy obtěžovaly. Povětšinou jsem si tedy nechávala dávat zakřivení C s délkou 13 mm, do vnějších  koutků někdy i 14 mm a do vnitřních koutků naopak podstatně kratší.

Dále si také ujasněte, kolik řas se bude na oko lepit. Pod tím se skrývají různé 3D-5D metody lepení řas, ve zkratce jde o to, že se na jednu vaši řasu lepí víc umělých a řasy tak mají větší objem. Dělá se to běžně, řasy zkrátka vypadají lépe, když je jich nalepených více. Můžete se ale domluvit třeba i na aplikaci kamínků, barevných řas a dalších ozdob.

rasy-metoda-rasa-na-rasu

Jak prodlužování řas probíhá

Celá procedura prodlužování řas je příjemně relaxační. Pohodlně si lehnete na lehátko a uvolníte se. Oči máte zavřené a spodní řasy chráněné gelovými podložkami. Nic moc necítíte, jen tak si tam ležíte se zavřenýma očima, povídáte s řasistkou, přemítáte nebo usínáte. Je to prostě příjemná pohodička trvající cca většinou kolem dvou hodinek. Řasistka zatím pilně pracuje, odděluje vaše řasy a snaží se k nim s pomocí malé kapičky lepidla připevňovat řasy umělé. Když je vše hotovo, zjistíte, že máte krásně dlouhé řasy a dostanete instrukce, jak se o ně starat. Ve zkratka prvních 24 hodin nemýt vodou, pak už jen nepoužívat olejové odličovače, které by řasy odlepily, řasy netrhat a chovat se k nim ohleduplně.

prodluzovani-ras.zkusenosti-recenze

Moje zkušenosti s prodlužováním řas

Jak už jsem uvedla v úvodu, tahle metoda prodlužování prostě není tak úplně pro mě. Řasy po prodloužení vypadají opravdu krásně. Jenže…já jsem z nich nervní. Jakmile totiž zjistím, že se nějaká řasa trochu odlepuje nebo není nalepená úplně správně, začnu do toho šťourat a spousta jich upadá. Hezké řasy mi tak vydrží maximálně týden a pak už se nemůžu koukat na to, jak vypadá ta hrstka, která tam zbyla. Tohle se opakovalo prakticky v každém salonu, řasy byly skoro vždy zprvu krásné, jenže pokud upadla nějaká důležitá řasa například na koncích, nesnesla jsem, že každé oko vypadá trochu jinak a nejradši bych ihned běžela na doplnění, což by se tedy dost časově i finančně prodražilo. Znám ale naopak spoustu slečen, které jsou nadšené, že mají pěkné řasy, nemají potřebu do nich vrtat a vydrží jim tak podstatně déle a jsou spokojené.

prodlouzeni-ras-pred-a-po

prodluzovani-ras-metoda-rasa-na-rasu

Permanentní prodlužování řas klidně vyzkoušejte, nejlíp si tak totiž ověříte, zda vás umělé řasy znervózňují nebo je v pohodě snášíte. Jenom bych opravdu doporučovala najít si kvalitní řasisku, to je totiž základní kámen úspěchu.

 

1 Comment

Přidat komentář